Vozidlo Mercedes Benz W203 2.8

Model Mercedes Benz W203 2.8
Majitel C30AMG
Rok 2003 (14 let)
Motor (OM612 DE30LA), diesel
5-válec, 2 750 ccm
Výkon motoru 170 kW (231 PS)
Točivý moment 540 Nm
Převodovka Automatická 5-rychlostní

Sportovní vůz a smradlavá nafta? AMG a turbodiesel? Copak se svět zbláznil?

V roce 2003 se AMG rozhodla přivést do výhradně benzínové ligy uber-sedanů raritní model Mercedes Benz W203 C30 AMG se vším, co k jejich ruční malosériové výrobě patří. To znamená především tři věci:

Ručně stavěný motor s podpisem technika.

Speciální podvozek z jedinečnými komponenty.

Ultrarychlou převodovku AMG speedshift.

Mercedes-Benz C30 AMG je opravdu zajímavý a výkonný automobil, s jednoznačným zaměřením na výkon. Má kompletně přepracovaný, vznětový agregát vycházející z osvědčeného motoru 270 CDI, který tvořil špičku před příchodem motoru 320 CDI v roce 2005. S tím má C30 AMG takřka shodné parametry, nicméně zbytek auta se se standardním vozem nedá srovnávat. Techniku podvozku sdílí C30 se zážehovým modelem C32 Kompresor a potřebují to hlavně brzdy. Maximální rychlost je omezovačem nastavena na 250km/h, zrychlení za 6,9 vteřiny vypovídá o dynamice vozu v přímce. Výkonu pomáhá pětistupňová automatická převodovka přenášející 540Nm, které tento motor produkuje v pásmu 2000 až 2500 ot./min.

Pětiválec AMG má fenomenální výkony v kontextu roku výroby 2003. Samozřejmostí je vstřikování technologií commonrail s maximálním pracovním tlakem v zásobníku 1350 bar a turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek usměrňujících proudící plyny. Podstatně vyšší pracovní tlaky si vynutily zesílení klikového mechanizmu a výkonnější mazací soustavu. Žhavící soustava používá svíčky s vyšší teplotou a volnoběh studeného motoru je optimalizován řízeným dožhavováním. Jeho hlas zní jinak než u ostatních dieselů. Má hluboký hlas, který rezonuje přes dvě koncovky výfuku, trochu nakřáplý a většinou vyhrává nad klapavým zvukem motoru zpředu.

Výkony přenáší pětistupňová automatická převodovka AMG SPEEDSHIFT se stříbrným štítkem C30 AMG na hlavici. Její software je upraven: neřadí v zatáčce, podřazuje při brzdění a ve standardním režimu je o 35 % rychlejší. Pokud ji při kick-downu podržíte na pár sekund vlevo, převodovka najde stupeň s nejvyšším točivým momentem a podaří i o dva-tři stupně dolů. Litá kola rozměru 225/40ZR17 zakrývají ventilované a perforované kotouče. Na mokru a v zatáčkách chce auto umírněnou práci s plynem, protože díky masivnímu točitému momentu a zadnímu pohonu jde snadno do smyku. Samozřejmě řiditelného smyku, ale lepší je dávat pozor a vědět, co dělám. Na ESP nedoporučuji sahat jinde, než na okruhu či chráněné silnici. Rádo se rozbliká i na suché silnici...

Interiér je u výjimečného modelu také výjimečný. Standardní výbava obsahuje audio systém BOSE s deseti reproduktory (včetně středu a 9 palcového neodymium iron boron woofer), funkce AutoPilot pomáhá kompenzovat hluk a šum v automobilu pomocí neznatelného upravování hlasitosti. Obložení palubní desky a pedálů je z pravého hliníku, sportovní kožené sedačky zase prémiové kůže. Výbava mého vozu dále obsahuje paměť sedaček, včetně programovatelného zajíždění volantu a sedačky při vystupování z vozu, plus dofukování bočních kontur sedaček.

Parkovací senzory vpředu a vzadu s vizuálním i akustickým upozorněním, navigace Command s integrovaným telefonem (Nokia 6310), digitální klimatizace s čtyřmi slunečními senzory a přidaným filtrem aktivního uhlí pro extra čerstvý vzduch, Jasná jsou modrá okna s filtry, alarm, vyhřívané sedačky, elektricky sklopené opěrky hlavy, elektrické otevírání kufru (zpět musíte sami), bi-xenonové světlomety, dešťový senzor a novou generaci stěračů. Příjemný je zásobník na 6CD, dva režimy práce převodovky (sport a winter), tachometr ocejchovaný do 300 km s hliníkovým obložením a dvě chromové koncovky výfuku s vyraženým logem AMG. Vše originál tak, jak vůz vyjel z továrny.

Naftový Mercedes-Benz C30 AMG dokazuje, že naftový sportovní vůz nemusí být automobilový oxymóron.

Koupeno 2011-06-12 (6 let, 4 měsíců)
Registrován 2011-06-17 (6 let, 4 měsíců)
Shlédnutí 2 044x
Informace o modelu W203
Manuály Nahrát manuál 10Manuály uživatelské, 3Manuály servisní, 9Motor, 4Převodovka & Diferenciál, 12Elektrika & Elektronika, 6Podvozek & Brzdy, 6Údržba, 1Ostatní
Fórum C-Class W203 Položit dotaz
Inzerce 19 inzerátů Vložit inzerát
Servis a údržba Vložit servis Co na W203 opravujeme .. a kolik to stálo peněz

Foto alba

Fotky nezařazené v albech

5 válcový motor s podpisem technika AMG: jen ruční práce

225x225, 17 KB

C30 AMG je rarita

520x360, 27 KB

Fórum C-Class W203

Nové téma

Naše auta