Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

Zimní pneumatiky - jak to tedy opravdu je?

5 let, 11 měsíců

Naši zákonodárci se opět vyznamenali, takže výklad nového nařízení používání zimních pneu není opět vůbec jednoznačný.


Odpověď +4   4 : 0

5 let, 10 měsíců
OldCar

Už kvůli vlastnímu bezpečí na zimu prostě přezouvám a je mi uplně jedno,jestli je to ve zdejší tunelrepublice povinné či nikoliv.

A kdyby všichni řidiči přezouvali na místo vymýšlení blbých výmluv,proč nepřezout,jezdilo by se lépe a bezpečněji nám všem.


Odpověď +2   2 : 0

5 let, 11 měsíců
Doli

㤠40a

Provoz vozidel v zimním období

(1) V období od 1.listopadu do 31.března, pokud

a) se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo

b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N ^2) k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik ^18a), a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3 500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm.

Tolik citace zákona. Takže pokud nechcete mít po 1. listopadu problém, přezouvejte buď preventivně nebo se obraťte na jasnovidce, který Vám předpoví, zda se dá zrovna předpokládat souvislá vrstva sněhu nebo námrazy .

Hodně zimních km bez kolizí Vám přeje Doli - Libor.


Komentáře (0)

Přidat komentář


Další otázky - Právní poradna Vložit otázku

W169 - Zatmavená boční skla Na MB W 169 A150, jež bylo vyrobeno, dovezeno do ČR oficiálním dovozcem a uvedeno zde do provozu v roce 2008, jsou přední boční originální skla (přímo z prvovýroby) zatemněna nad povolenou mez (a nejedná se o fólie!). Po upozornění na STK jsem se obrátil postupně s dotazem, zda jsem povinen skla vy......

W245 - Reklamace opravy Dobrý den, prosím o radu v docela pro mě složité situaci. Při poslední STK byl můj vůz poškozen paní, která couvala z garáže emisí a trefila se do mých pravých předních dveří. Můj vůz stál. Prý mě neviděla. Sepsali jsme protokol, poškozeny byly pravé přední dveře (3 prohnutá místa) a pravé zrcátko (......

R171 - Záruka na lak po 6-ti letech se mi na zadní části střechy, na straně řidiče, v místě pomyslné čáry konce dveří, objevila v délce cca 10cm a šířce od 1-4mm (nepravidelně) vada laku. Vytvořila se nepravidelná mapka. Chystám se s tím po svátcích do servisu... Poraďte mi prosím co s tím?

W251 - Reklamace opravy Špatná oprava, zničený díl a neuznání chyby v servisu. Dobrý den, mám dotaz jak mám reagovat na konkrétní situaci a jaké kroky podniknout. Nechali jsme vyměnit na Mercedesu spojku od klima-kompresoru, ale v servisu se jim povedlo nový díl zničit (díl jsme si přinesli sami), vysvětlili nám že to ......

W221 - Vada po koupi Dobry den,pred 14dny sem si koupil mercedes S 350i rok 2006 ,ktery se mi nyni porouchal motoricky zacal rachtat.pri konzultaci s technikem mi bylo receno ze to vypada na vacku,prej ca 40tis tak sem oslovil prodavajiciho a ten semnou odmita otom diskutovat,jak mam prosim postupovat,kdyz auto jeste ne......

W414 - Tažné zařízení Dobrý den,prosím o radu,mám na autě závěs jehož typový list udává max.hmotnost přívěsu 1200kg,ale pod hvězdíčkou je dodatek jeli maximální hmotnost přívěsu v TP vozidla nižší,platí hodnota dle TP. V TP je psáno,tažné zařízení třída A50-X ,bržděný 750 kg,nebržděný 400kg. Vozidlo je typováno jako ná......

Denní svícení Dnes už běžná věc, v případě homologovaných světel, která jsou namontovaná dle normy, šetří žárovky v předních světlometech, alternátor a potažmu i paliva a tudíž Vaše penízky.

Folie na sklech aut Tmavé folie na bočních a zadních sklech aut jsou běžnou a většinou i praktickou věcí, jak je to tedy s vyhláškou okolo nich?

Výměna motoru a administrativa s tím spojená V nedávné době jsem se opět setkal s názorem, že v dnešní době je možné vyměnit motor v autě v podstatě za jakýkoliv a na registru vozidel nechat udělat tzv. výmaz čísla motoru a je vše v pohodě. Jak to tedy je opravdu?

Pravomoci městské policie Setkali jste se s jednáním městského policisty, které Vám nepřišlo zrovna adekvátní? Za co nás vlastně MP může pokutovat?