Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

W221 - Vada po koupi

4 let, 10 dnů
karloswest

Dobry den,pred 14dny sem si koupil mercedes S 350i rok 2006 ,ktery se mi nyni porouchal motoricky zacal rachtat.pri konzultaci s technikem mi bylo receno ze to vypada na vacku,prej ca 40tis tak sem oslovil prodavajiciho a ten semnou odmita otom diskutovat,jak mam prosim postupovat,kdyz auto jeste nemam ani prepsane na sebe,mam ho pouze 14dni a uz je v hajzlu,prosim vas o radu.predem dekuji

Model: Mercedes Benz S-Class

Manuály: 28x Manuály uživatelské, 2x Manuály servisní, 1x Motor, 7x Elektrika & Elektronika, 4x Podvozek & Brzdy, 1x Karoserie, 1x Katalogy a prospekty


Odpověď +1   1 : 0

4 let, 10 dnů
Skyair

Těžká rada. Pokud se vačka při koupi neozývala, podle smlouvy byl kupující seznámen s odpovídajícím stavem vozidla ve vztahu ke stáří vozidla (7 let) a příslušným počtem ujetých kilometrů, vozidlo si převzal a jako takové koupil - pak se bude jen těžko dokazovat, že prodávající o skryté vadě věděl. Naopak, je na kupujícím si uvědomit, že nekupuje vozidlo nové a musí počítat s možností následného projevení se závady z důvodu stáří a používání již zakoupeného ojetého vozidla.

Přepsání majitele vozidla na to nemá vliv. Oznamovací povinnosti vůči registru silničních vozidel je do 10ti pracovních dnů a předpokládám, že původní majitel již ukončil povinné pojištění. Takže odmítá-li o závadě jednat a není ochoten přistoupit k dohodě, nezbývá nic jiného, než jít do občansko-právního sporu, který se povleče a bude spojen s řadou odborných posudků, vyžádaných si oběma stranami. V horším případě soubojem právníků a v samotném konci - v případě prohry - i úhradou soudních poplatků, které mohou převýšit cenu opravy. A kupující bohužel netuší, že možnost vrácení už zaplacené věci je v těchto případech velmi nejistá.

Omlouvám se za to, že nemám příznivější zprávu, snad jen to zkusit probrat s právníkem, orientujícím se v džungli současných paragrafů a právních výkladů.


Komentáře (0)

Přidat komentář