Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

W123 - Nepravidelný chod motoru

3 let, 3 měsíců

Zdravím,

piano z roku 1977, benzin, nejde pravidelně na volnoběh ani při nízkých otáčkách. I když jedu z kopce a brzdím motorem, je cítit jak to škube. Při rozjezdu se mu nechce to otáček a má tendenci kuckat. V otáčkách a pod plynem to je vše OK. Vše možné jsem vyměnil, karburátor je seřízený podle tabulek.

Už si nevím rady. Nevíte někdo, co by to mohlo být?

díky za rady

Tomáš

Model: Mercedes Benz W123

Manuály: 2x Manuály uživatelské, 13x Manuály servisní, 2x Motor, 5x Převodovka & Diferenciál, 5x Elektrika & Elektronika, 3x Karoserie, 1x Údržba, 1x Katalogy a prospekty


Odpověď +1   1 : 0

3 let, 3 měsíců
Skyair

Asi by nebylo od věci prozradit o jaký typ motoru se jedná.


Komentáře (4)

Přidat komentář


  , 3 let, 3 měsíců

Zdravím, nevidím tady nikde jak se odpovídá.

je to dvoulitr


  Skyair, 3 let, 3 měsíců

Po netu odhalit příčinu problému nebude snadné. První, čím je nutné začít je kontrola zapalování - stav zapalování - rozdělovače, cívek, svíček, "fajfek" a kabelů ke svíčkám. Očistit, odmastit. A teď k jednotlivým bodům dotazu. Především k

  • Vše možné jsem vyměnil, karburátor je seřízený podle tabulek.

Předpokládám, že se jedná o výměnu dílů na karburátoru Stromberg. Tento karburátor je velice citlivý na nečístoty v palivu a proto je ho nutné pečlivě vyčistit. Stejně tak palivový systém a především filtr. Náchylná k poškození je membrána podtlaku. Měl jsem W114 s tímto karburátorem a radši jsem ho nechával kontrolovat a především seřídit u odborníků.

  • V otáčkách a pod plynem to je vše OK.

Jestli jde motor pravidelně pod plynem můžeme vyloučit závadu na palivovém čerpadle. Rovněž lze předpokládat že zapalování probíhá dobře.

  • Nejde pravidelně na volnoběh ani při nízkých otáčkách.

Když je zapalování OK, karburátor čistý a vše na něm funkční, pak musí být chyba v jeho seřízení. Jak spíná automatický sytič? Problémy může způsobovat i čistota vzduchového filtru, ale předpokládám, že je čistý.

  • Při rozjezdu se mu nechce do otáček a má tendenci kuckat

Se seřízením karburátoru souvisí i tato závada. Problém je v přípravě směsi - její bohatosti, či naopak chudosti. V případě závady v zapalování motor nekucká, ale škube. Dělá to studený nebo i teplý motor? Po delší jízdě je barva na výfukovém konci šedá, hnědá nebo černá od sazí. Černý konec výfuku a tmavý kouř při přidání plynu signalizuje bohatou směs.

  • I když jedu z kopce a brzdím motorem, je cítit jak to škube.

Škubání motoru při jízdě z kopce bývá způsobeno zápaly bohaté směsi, více střílením do výfuku, než škubáním. Rovněž tyto projevy mohou být u neoriginálního výfuku, jeho netěstnostmi a pod.


  , 3 let, 2 měsíců

ahoj,

hlavně jsem nenapsal, že jsem před rokem měl auto na pískování spodku. Potom jsem dojel z Plzně do Prahy. pak už to nenastartovalo. v servisu prý všechno vymyli a vyčistili. na karburátoru nic neměnili. vypláchli motor a vyměnili olej. písek by až ve vaně. seřídili karburátor. na elektrice nic neměnili. necuká to jenom na volnoběh ale i přechod mezi nízkými a vysokými otáčkami nejde, když chci přidat tak to cuká a moc se mu nechce. jakmile se dostane do otáček je to dobrý.

tomáš


  šámot, 1 let, 3 měsíců

Zdravím, ev pro další, kteří by měli stejný problém. Po odšroubování horní příruby na karburátoru, která kryje membránu s jehlou jsme zjistili, že na jehle jsou usazeniny, které zabraňují plynulému pohybu pístu. Po vyčištění jehly je vše OK.

Šámot


Další otázky - W123 / Autoservis Vložit otázku

W123 - Karburátor Stromberg Nefunkční karburátor Stromberg kvůli benzinu. Loni čištěný a seřízený karburátor, nyní nejde seřídit bohatost směsi, buď to jede a bohatost je 0,7 a děsně kouří nebo to nejede, cuká atd, bohatost je 0,9 a na volnoběh OK. Na Emisích jim to spustilo alarm a otevřelo vrata. Čepuji u OMV 100 oktanů. Jez......

W123 - Zhasne při zařazení AT Máme problém s automatem. Při předvoleném režimu P (parkovací brzda) a N (neutral) motor běží na volnoběh normálně. Při navolení R (zpátečka) nebo D, S a L (směr dopředu) sebou začne motor divoce škubat, až chcípne, respektive se udusí. Viz modelová situace: zastavím na semaforu na červenou, rozsvít......

W123 - Benzín v oleji Prosím vás když otevřu víčko na nalévání oleje tak je dost cítit benzín, tak se chci zeptat jestli je to normální nebo čím to může být.

W123 - Výměna pružin a tlumičů prosim o presny postup prace pri vymene prednich a zadnich pruzin a tlumicu