Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

Výměna motoru a administrativa s tím spojená

5 let, 9 měsíců

V nedávné době jsem se opět setkal s názorem, že v dnešní době je možné vyměnit motor v autě v podstatě za jakýkoliv a na registru vozidel nechat udělat tzv. výmaz čísla motoru a je vše v pohodě. Jak to tedy je opravdu?


Odpověď +2   2 : 0

5 let, 9 měsíců
Doli

Výmaz čísla motoru Vám na registru určitě udělají, ale musí tomu předcházet evidenční kontrola na STK. Tam Vám zkontrolují, zda číslo motoru souhlasí s tím, které máte zapsáno v TP a vydají Vám k tomu příslušné potvrzení pro zmíněný registr vozidel. Na další technické kontrole pak už číslo motoru nebude nikoho zajímat. Bude je ale zajímat typ motoru a to je to, oč tu běží.

Do auta si nemůže namontovat každý takový motor, jaký by si představoval a on tam náhodou i pasuje. Typ motoru musí vždy souhlasit s typem uvedeným v TP. Jinak by se jednalo o přestavbu, kde je potřeba požádat o souhlas výrobce nebo dovozce vozidla a Ti se k tomu ve většině případů nevyjadřují kladně.

Takže závěrem: Pokud hodláte měnit ve svém autě motor, nechejte si číslo vymazat před tím, než ten starý vymontujete, jinak máte problém

Typ motoru se musí vždy shodovat


Komentáře (1)

Přidat komentář


  Adam11, 1 let, 11 měsíců

Zdravím brzo bych si chtěl pořídit nové auto.. jak jinak než klasiku.. ale rád bych ji předělal na menší motor z v12 na v8 přece jen benzin 5L je na každodenní ježdění trošku drahý (MB W140 kupé s420 nebo s500/s600 ) ano Ska nejsou pro ty co řeší spotřebu.. ale jde mi legálním provedení tohoto kroku v Německu to prý je legální pokud bych to tam nechal si potvrdit od firmy (specializované) na tuning a měl potvrzeni na stk tak by to mohlo projít na stk?


Další otázky - Právní poradna Vložit otázku

W169 - Zatmavená boční skla Na MB W 169 A150, jež bylo vyrobeno, dovezeno do ČR oficiálním dovozcem a uvedeno zde do provozu v roce 2008, jsou přední boční originální skla (přímo z prvovýroby) zatemněna nad povolenou mez (a nejedná se o fólie!). Po upozornění na STK jsem se obrátil postupně s dotazem, zda jsem povinen skla vy......

W245 - Reklamace opravy Dobrý den, prosím o radu v docela pro mě složité situaci. Při poslední STK byl můj vůz poškozen paní, která couvala z garáže emisí a trefila se do mých pravých předních dveří. Můj vůz stál. Prý mě neviděla. Sepsali jsme protokol, poškozeny byly pravé přední dveře (3 prohnutá místa) a pravé zrcátko (......

R171 - Záruka na lak po 6-ti letech se mi na zadní části střechy, na straně řidiče, v místě pomyslné čáry konce dveří, objevila v délce cca 10cm a šířce od 1-4mm (nepravidelně) vada laku. Vytvořila se nepravidelná mapka. Chystám se s tím po svátcích do servisu... Poraďte mi prosím co s tím?

W251 - Reklamace opravy Špatná oprava, zničený díl a neuznání chyby v servisu. Dobrý den, mám dotaz jak mám reagovat na konkrétní situaci a jaké kroky podniknout. Nechali jsme vyměnit na Mercedesu spojku od klima-kompresoru, ale v servisu se jim povedlo nový díl zničit (díl jsme si přinesli sami), vysvětlili nám že to ......

W221 - Vada po koupi Dobry den,pred 14dny sem si koupil mercedes S 350i rok 2006 ,ktery se mi nyni porouchal motoricky zacal rachtat.pri konzultaci s technikem mi bylo receno ze to vypada na vacku,prej ca 40tis tak sem oslovil prodavajiciho a ten semnou odmita otom diskutovat,jak mam prosim postupovat,kdyz auto jeste ne......

W414 - Tažné zařízení Dobrý den,prosím o radu,mám na autě závěs jehož typový list udává max.hmotnost přívěsu 1200kg,ale pod hvězdíčkou je dodatek jeli maximální hmotnost přívěsu v TP vozidla nižší,platí hodnota dle TP. V TP je psáno,tažné zařízení třída A50-X ,bržděný 750 kg,nebržděný 400kg. Vozidlo je typováno jako ná......

Denní svícení Dnes už běžná věc, v případě homologovaných světel, která jsou namontovaná dle normy, šetří žárovky v předních světlometech, alternátor a potažmu i paliva a tudíž Vaše penízky.

Folie na sklech aut Tmavé folie na bočních a zadních sklech aut jsou běžnou a většinou i praktickou věcí, jak je to tedy s vyhláškou okolo nich?

Zimní pneumatiky - jak to tedy opravdu je? Naši zákonodárci se opět vyznamenali, takže výklad nového nařízení používání zimních pneu není opět vůbec jednoznačný.

Pravomoci městské policie Setkali jste se s jednáním městského policisty, které Vám nepřišlo zrovna adekvátní? Za co nás vlastně MP může pokutovat?