Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

R107 - Napájecí kabel od baterie

1 let, 1 měsíců
šámot

Koupil jsem 450 SL, rv 1978. Netuším jak byl/nebyl servisovaný. Baterii to má vzadu. Trochu mě děsí, že nevím kudy vede napájecí kabel a jak vypadá jeho izolace. Doporučujete ho vyměnit a když ano, kudy vede, lze to zvládnout, aniž bych rozebral celé auto?

Díky

Tomáš

Model: Mercedes Benz R107

Manuály: 3x Manuály uživatelské, 1x Manuály servisní, 3x Elektrika & Elektronika


Odpověď 0

1 let, 1 měsíců
Skyair

Koukal jsem na netu, zda už někdo tento problém řešil, ale konkrétní popis jsem nenašel. Tady je zobrazení, jak celý vypadá a zdá se, že je v jednom kuse (délka cca 12 feet = 3,658 metrů) až k nějakému plusovému můstku případně u oldtimerů až ke startéru.

http://i.ebayimg.com/imag...IBOb7)S0t6Q~~/s-l1600.jpg

http://i.ebayimg.com/imag...LBOb7)WPWOw~~/s-l1600.jpg

http://i.ebayimg.com/imag...yBOb7),IhWw~~/s-l1600.jpg

http://www.ebay.com/itm/M...107-380-560-/380698624145

Vzhledem k tlouštce kabelu myslím, že nehrozí, aby docházelo k vibracím a poškození izolací. Průchodky jsou navíc řešené gumovými kroužky. Takže akorát zkontrolovat, zda se u bateriové koncovky plusu (i mínusu) neobjevuje koroze zasahující pod izolaci.

Kabely obvykle vedou z kufru skrz přepážku a interiérem pod kobercem středem u kardanového tunelu nebo krajem u prahů dopředu.


Komentáře (3)

Přidat komentář


  šámot, 1 let, 1 měsíců

Super, díky, prohlídnu to, má montovanou koncovku, nikoliv letovanou, tak už ho možná někdo měnil.


  Skyair, 1 let, 1 měsíců

Asi po letech už ji někdo ulomil. Pokud je kabel dostatečně dlouhý, tak to nevadí. Maximálně konec kabelu procínovat. Díval jsem se, že už máš stažený elektromanuál:

http://www.mercedesclub.c...anual_download.php?id=132

Tam např. u nabíjení - "Charging systém" - je v levém dolním rohu schematický rozkres napájecího kabelu, který vede od baterie ke startéru přes něco, označené C101. Že by taková ta plechová pojistka na můstku pro případ tvrdého zkratu? No, koukni kam vede kabel od startéru.

Jinak, pokud nebudeš dělat rekonstrukci karosérie, tak bych kvůli kontrole nedemontoval tapecírunky a pod.


  šámot, 1 let, 1 měsíců

Kabely jsou tak akorát, aby se to dalo nasadit na výstupy z baterky. prohlídnu to, nebudu zbytečně demontovat, vyměním koncovky a zaletuju.

díky


Další otázky - R107 / Autoservis Vložit otázku

R107 - Kde hledat číslo motoru Ahoj, prosím o návod/info kde hledat vyražené číslo na motoru R107 450 sl 8 válec, rv 1978. díky Tomáš