Uživatel Ivankapri


Seznam členů
Měnila jsem vypínač

2015-12-02 14:21:47 (10 měsíců, 24 dnů)

Kazuistika: Výměna otočného vypínače světel v mym MBA (W168).

DG: vadný otočný vypínač

Symptomy: při zapnutí otočného vypínače svítí pouze parkovací světla a mlhovky, potkávací světla vůbec nesvíti, dálková fungují v pohodě.

Léčba: Nákup a výměna otočného vypínače

Vykonavalel: Já

No, začalo to tím, že na mne protijedoucí řidiči blikali, a já, co furt maj. Po několika dnech blikání mne napadlo, že bych se mohla podívat, jestli mi svítí světla. Svítila jen parkovací. Tak dobře, vyměním žárovky. Další den série blikajících řidičů. No, to je divný. Žárovky jsem vyměnila. Jdu se podívat, jestli svítim. Nesvítim, svítí jen parkovačky. Doprčic. Jdu se podívat na ty vyndaný žárovky, který jsem hodila do přihrádky v autě. Ty žárovky jsou uplně v pořádku. No. Co teď?Přemýšlím. Asi by bylo vhodný jet do servisu. No, to ne. To je jako jít k dokotrovi.

No, tak co? Tak si sednu k internetu. Ten to za mne vyřeší. No, tak jo. Zkusim mercedesklub a jeho forum. Jo, je to tam.://www.mercedesclub.cz/forum-tema/w168-otocny-spinac-svetel-12985select=67650#message67650

Takže, jako"chytrá" holka se obracím na svého švagra automechanika, s tím, ať mi koupí a vymění otočný vypínač. Jsem si snad myslela, že budu bez práce, cha. To jsem se mýlila. Páč můj švagřiček vypadal, jako že výměna je pěknej vopruz, že to se musí hento a toto. No dobře, udělám to sama. Tak mi aspoň sežeň ten vypínač. Cože? 1600 Kč za starej a 3200 Kč za novej? No tak na to ser.. to je půlka rodičáku.

Opět jsem se obrátila na svého starého známého - (no ano, internet je to). Tak milý internete, kdepak máš nějaký cenově dostupný vypínač. Na www.automedik.cz se mi taky nelíbilo, částky byly od 1200 do 1600. Tak jsem se vrhla na bazos.cz. A to jsem udělala dobře. Nějaký pan Kučera z Havlíčkova Brodu, tam prodává spoustu dílů na MBA. Tak jsem si tam nakoupila. Otočný vypínač za 900. Panýlek na ovládání zpětných zrcátek, sterače .. za 500. Zvedátka na dveře kufru, který mi furt padá na hlavu za 600 a pacičku na tyčku, která posouvá sedadlo řiče za stovku. Skvělá práce, si říkám, hezky jsem to našla. Jsem zvědavá, co mi na tu dobírku dorazí. Snad ne dvě kila rejže.

Pár dní napětí a balík včera dorazil. Hned jsem se na to vrhla. Děti jsem zavřela do chlíva ke zvířatum, ať se zabavěj a já mám klid. A šla jsem to hned zkusit. Vzala jsem si vidličku a křížák. To mi bude stačit. Otevřela auto. A řekla si, začnu s tím nejjednodušším. Vyměním ty tyčky, co mi zvedaj dveře vod kufru. Aha. Jak? No, to nevím. Koukám na to. A nic. No dobře. Tak nic. Odložím tyčky a beru do ruky panýlek na ovládání zpětných zrcátek, který jsem kdysi zničila. Tak zkusím namontovat tohle. Sakra, jak se tam mam dostat pod ty plasty. Rádio mi nejde vyndat. Vidlička mi škrábe plasty. No dobře, tak to zkusím bez vidličky. No nic. Nevim. Neni čas. Děcka jsou zavřený ve chlívu musim rychle. Zrcátka nejsou tak důležitý. Vrhnu se na světla. Beru do ruky koupený nový vypínač (viz obr. 1). Nejprve se pokouším urvat šedý kryt (viz obr. č 2). Nejde to. Tak beru do ruky křížák a hledám, kde by se dal odšroubovat a ejhle (viz obr. č. 2). Přizvednu tu šedou část nad otočným vypínačem a vidím, že už se tam někdo v tom montoval, protože je servanej šroubek a několik paciček lepenejch. Pak vyrvu tu černou plastovou část objímající přímo otočný vypínač (viz obr. 3, 5). Nechávám ji viset na drátech od točítka. Pak zkoumám, jak bych se dostala přímo k tomu vypínači. Jsou tam nějaký šroubky, tak ty odšroubuji. No jo, ale jak se dostanu k tomu vypínači. Nechce se mi sundavat všechny ty plasty kolem. Najednou mne napadlo, že bych se mohla podívat ze spoda. Hele, páčka na zvedání kapoty. A je v takovym pěknym rámečku. To kdybych odšroubovala, třeba bych se tam dostala. Odšroubovala jsem tedy šroubky, co držely kryt páčky kapoty a ještě jsem musela odšroubovat dva šrouby něčeho zakrytého černým víčkem viz obrázek 4 . Pěkně to povolilo. Sundala jsem to a vrazila ruku dovnitř hmatající po otočným vypínači. Dobrý. Mám ho. Vytáhla jsem ho. Vedly do něj nějaký tři přívody drátů. Vzala jsem nový vypínač. A jednotlivý přívody drátů postupně přemdala do nového otočného vypínače. Šlo to dost blbě, protože se zboku těch drátů musí zmačknout pacičky po obou stranách a vytahnout celej ten cajk. No popřehazovala jsem dráty do nového otočného vypínače a vypínač tam nacpala dírou po otevírání kapoty zpátky. Usadila na své místo, přišroubovala. Pak jsem zpět přišroubovala otevírání kapoty. Nakonec spínač z předu přiklopila černou krytkou (viz obr 5). Přisunula šedý plast (viz obr 2).

Celou dobu jsem se modlila, aby to fungovalo. A ono to skutečně funguje. Nejenže mi pán z HB neposlal rejži ale funkční otočný vypínač, ale dokonce jsem jej úspěšně namontovala a moje MBA svítí

Mezitím mi děti utekly ze chlíva domů i s kotětem, takže barák vzhůru nohama. Ale já svítím.

No a večer, když přijel drahý domu, jsem ho potěšila: Hned ve dveřích jsem na něj halekala, celá zářící, že jsem tu měla fešného opraváře embéček.


  georgie, 2 měsíců, 28 dnů

Dochtorka :)


  georgie, 2 měsíců, 28 dnů

Primo pani primarka :D


  scorpius, 9 měsíců, 1 dnů

Šikovná, moc pěkný čtení


  Svatik, 9 měsíců, 22 dnů

Konečnš někdo po letech strádání správně pochopil, co je to blog. Moc prima čtení.


  michaeltv, 10 měsíců, 12 dnů

dlouho jsem se tak nepobavil a vidím v Tobě svou manželku taky by ji neodradila první ohnutá vidlička jsi šikovná holka


  baby, 10 měsíců, 23 dnů

Kluci z Havl.Brodu jsou šikovný


  Ivankapri, 10 měsíců, 24 dnů

Obrázky jsou pod mým profilem v albu otocny vypínač.Seznam členů