Fórum - Téma


Změny na webu


Fórum Klubové záležitosti Změny na webu1  2  3  4  5

udm  
2014-09-21 21:08:35

doli: reklamu máš jen Ty. Doporučuju nainstalovat antivirus, antispyware a nejnovější aktualizace a nenavštěvovat nebezpečné weby a neinstalovat cracky či cracklé verze SW, nespouštět keygeny a vůbec žádný SW, který není z internetu stažený z důvěryhodného zdroje. Téměř s jistotou máš v PC nějakou breberku. Takže asi si raději rovnou změň i všude hesla. Jinak udělej screenshot a pošli mi ho mailem. A také ulož tu stránku jako HTML - stačí stisknout klávesu CTRL+S a pošli mi to taky v příloze. Podívám se na to.

Doli  
Libor
2014-09-21 21:11:09

udm: OK dík

Skyair  
Pavel
2014-09-21 21:18:25

doli: Potvrzuji tento problém, na starém počítači jsem měl stejné potíže. Teď pro důležité stránky používám nový, nikam pro jistotu nekoukám a zatím vše OK. Nejhorší chlív jsou Torenty.

VIP MB club bez jediné reklamy.

udm  
2014-09-21 21:18:58

scorpius: těší mě, že se nová vylepšení líbí, dík. Máš na mysli přidat do servisní knížky položku "Povinné ručení" a "Havarijní pojištění"? To bych samozřejmě mohl. Náklady na auto to jsou, to je fakt. Jinak pro to, pro co tam není kategorie, tak se dá vybrat "Ostatní". S tím výběrem nejlevnějšího pojištění to nevím, jak by se dalo nějak rozumně zařídit.

2014-09-21 22:06:50

udm: Nemusí to být přímo v servisní knížce. Stačí jako nové záložky někde u vozidla. I tankování jsou finance vložené do konkrétního auta. Ale stejně jako když klikneš na Cebii, přepnulo by se to na výpočet pojištění... Nevím, jestli to podávám dost srozumitelně. Jsem jen uživatel.

udm  
2014-09-21 22:16:40

scorpius: aha, už je mi to jasné. Zkusím se nad tím zamyslet, co by se s tím dalo udělat. Jako dělat přímo novou záložku Pojištění a veškerou logiku k tomu by bylo enormě pracné a přínos oproti tomu mizivý. Vkládat ty platby pojistného do servisní knížky může člověk už teď (jako Ostatní), případně můžu tam přidat ty dvě kategorie pro pojištění. Co se týče odkazu, po jehož kliknutí by to člověka hodilo na nějaký web, kde by mu to rovnou zobrazilo ceny pojistek, to se trochu obávám, že je nemožné. Pochybuju, že takový web existuje. Neb pro všechny výrobce automobilů a motocyklů a pro všechny modely by to muselo umět dle VIN dekódovat potřebné údaje. Některé by se samozřejmě daly vzít z dat co jsou u auta, ale třeba model / podmodel, to by napasovat nešlo, může být rozdíl v pojmenování a už by to neumělo spárovat ty data. Nápad je to hodně zajímavej, ale obávám se, že asi to realizovat nepůjde.

2014-09-21 22:41:59

udm: V pohodě, jen jsem měl nápad, když jsem zkusil tu Cebii. Vím, že jsou weby, kde zadáš údaje a nabídne ti pojišťovny i s cenovou nabídkou.

Podívám se na položku v servisce "ostatní". Dík

udm  
2014-09-21 22:54:30

scorpius: weby, které nabízejí / srovnávají pojištění z více pojišťoven jsou a nejedna. Ale aby mělo smysl dělat na něco takového odkaz, tak by to po kliknutí už mělo rovnou zobrazit ty ceny. Ne že člověk bude muset o svém vozidle všechno vyplňovat po té, co se na takový web proklikne. Takový odkaz by pak asi byl v profilu vozidla zbytečný.

U té Cebie to dle VIN rovnou zobrazí informace přímo k tomu konkrétnímu vozidlu. Tak mi to přišlo jako smysluplnýa užitečný odkaz. Zadarmo se tam sice člověk dozví jen datum do - datum do - kdy jsou záznamy os tavu km u vozidla a také počet záznamů. Ale aspoň něco. Když pak ěnkdo chce, může si to pětikilo zaplatit a dostane od Cebie všechny informace. Jinak mi přijde, co jsem pár mých aut zatím zkoušel prokliknout, tak že tam jsou asi údaje jen z STK. Dle počtu záznamů by to tomu akorát odpovídalo.

2014-09-21 23:13:00

udm: Přesně jak píšeš. Smysl by to mělo jako s tou Cebií. Tím, že tomu ale nerozumím, tak mně jen blesklo hlavou, že by to bylo fajn, kdyby se dalo takhle jednoduše vyřídit i pojištění .

Svatik  
Svaťa
2014-09-22 20:02:49

udm: Doplnění hodnotím pozitivně. Jen drobnost: Ujeté kilometry při koupi - v pořádku, ale chtělo by to aby ta druhá kolonka nebyla vázaná na prodej vozu. Prostě by sloužila jako ukazatel současného stavu, který bych mohl pravidelně aktualizovat. A ukazovalo by to roční a celkový nájezd.

udm  
2014-09-23 08:41:16

svatik: Stav ujetých km určují záznamy v servisní knížce a deníku spotřeby. A mám v plánu udělat, že se vezme nejvyšší záznam km z těch dvou evidencí a odečte se od něj km při koupi a bude to zobrazovat ten nájezd. To mi přijde mnohem šikovnější, než muset v nějakém políčku u vozidla editovat aktuální stav km. Jinak dlo servisní knížky se dá vložit třeba událost "Ostatní" a jako nadpis "Stav km". Já to tak občas dělám. A i si u toho třeba vyfotím stav tacho. Viz třeba http://www.bmw-club.cz/vo...1/servisni-knizka#ev_1184

Svatik  
Svaťa
2014-09-23 08:51:42

udm: Aha. Díky za typ. Zas su o něco chytřejší.

Skyair  
Pavel
2014-09-23 08:56:23

udm: Asi nejaktuálnější by byl údaj (pokud je vyplněný) u tankování. Pokud si systém bude umět vybrat z nejvyššího km údaje, tím lépe. Tedy, pak by mohlo být viditelné, kolik má auto najeto celkem a kolik od chvíle, kdy jsme vozidlo zakoupili..

Btw: kulaté číslo na kulatém tachometru si taky občas vyfotím.

http://www.mercedesclub.c...5/servisni-knizka#ev_1352

udm  
2014-09-23 09:01:35

skyair: JJ to přesně tak to mám v plánu Vzít větší číslo z (servisní knížka, deník tankování).

Btw. taky pěkný Já teďka číhám na těch 199999 a 200000 Už to bude 3. auto, u kterého se mi takto překulí tacháč. U Volvíka by se taky brzo překulil (za 11 tisíc km), ale před pár dny jsem ho prodal.

Jinak schoval jsem obrázky v profilu vozidla, které jsou přiřazeny k servisní knížce. Takže už není třeba si pro to vytvářet zvlášť album a po nahrátí každé fotky to tam přesouvat.

udm  
2015-05-27 14:13:34

Pár nejnovějších vylepšení webu - shrnutí větších úprav za posledních pár měsíců:

NAŠE VOZIDLA

DETAIL VOZIDLA

 • U vozidla registrovaného na klubu se nově zobrazuje odkaz na manuály (pokud nějaké jsou) pro tento model / podmodel, viz příklad na BMW klubu http://www.bmw-club.cz/vozidlo/bmw-3-e36-320i-2373 Tak6e majitel nemusí prohledávat a filtrovat v sekci manuály.

VIDEA

 • Zpřehlednil a vylepšil jsem sekci Videa http://www.mercedesclub.cz/videa
 • Administrátoři Správci videí mohou nyní nově videa přidávat a to jednak přímo v sekci Videa, ale i v sekci Modely.
 • Jde ale také videa editovat - změnit zařazení, do které kategorie patří.
 • Ale také lze snadno videa mazat.
 • Kromě toho Správci videí mohou i zakládat / mazat / měnit kategorie i sekce videí. U sekcí mohou snadno měnit jejich pořadí. Kategorie jsou řazeny abecedně.
 • Vymazal jsem nefunkční videa.
 • Zoptimalizoval jsem celou sekci videa tak, aby se stránky bleskurychle načítaly.
 • Udělal nově vyhledávání videí - a to již přímo na hlavní stránce sekce Videa - tzn. nad všemi videi. Hodí to člověka na novou stránku hledání videí, kde lze pak také třeba filtrovat dle kategorie "-- Nepřiřazeno --" - to jsou videa, která do sekce Videa byla přidána tím, že je někdo vložil třeba do fóra, poradny, do profilu, k vozidlu apod.

Našel by se někdo, komu by se dalo svěřit roli Správce videí? Chcete se toho někdo ujmout? Že by se tam udělal trochu pořádek? Přesunul špatně zařazená videa, smazal nesmyslná videa (co tam dříve přidalo automatické stahování dle klíčových slov)?

VZKAZY - INTERNÍ POŠTA

 • Udělal jsem nové tlačítko "Použij Fórum !!", které je dostupné při čtení vzkazu. Má sloužit k tomu, aby když se užitečné technické debaty přesunuly z interní pošty do fóra. Zjistil jsem totiž, že se často lidé ptají na problémy s vozidly interkou, kde jim dotyční radí, často sepisují doslova elaboráty na několik stránek. Ale jedinej kdo to vidí a má z toho užitek je ten tazatel. Navíc vzkazy v interní poště se po čase autromaticky mažou. Takže debaty a rady v interkách jsou jak když se to spláchne do kanálu, což je škoda. Kromě toho když se dotaz položí do fóra, tak kromě toho, že odpovědi můžou posloužit všem, tak i tomu tazateli může poradit více lidí. Proto jsem udělal toto nové tlačítko, po jehož kliknutí se pošle tazateli automatická odpověď, kde je vysvětleno, proč že by měl raději vložit dotaz do fóra a pak třeba mi poslat odkaz, že mu pak ve fóru rád poradím.

MANUÁLY

FÓRUM

 • Super admin má na hlavní stránce fóra nahoře 2 nová tlačítka - Sloučená témata (x), Zamknutá témata (x).
 • U zamčených témat se vpravo nahoře všem zobrazuje datum zamčení a kdo téma zamkl.

HLAVNÍ STRANA

 • Přibyla tam fotogalerie proběhlých srazů.

ĆLÁNKY

 • Změna článku - opravil jsem chybu, kdy po kliknutí na tlačítko "Počet revizí (x)" to psalo, že redaktor článků nemá potřebná oprávnění. Teďka redaktoři článků mohou vidět jednotlivé editace - kdo, kdy a hlavně co se měnilo. Dá se také udělat vrácení editace zpět do původního stavu u kterékoliv revize.

SRAZY

 • V detailu srazu přibylo: Odhadovaná účast (dle morálky) - dole pod seznamem účastníků srazu.
 • Nahoře u srazu pak přibylo: Přihlášeno 243 lidí, 62 vozidel, 3 570 koní - přibyl počet koní, které na sraz pojedou. Počítají se z těch, co si v registraci an sraz zvolili vozidlo a u něj mají vyplněn výkon.

VIP ČLENSTVÍ

 • Zpřehlednil jsem stránku se seznamem výhod VIP http://www.mercedesclub.cz/vip
 • Zlepšil jsem formátování emailu, který se posílá měsíc před vypršením VIP - nově je textový s odkazy na prodloužení VIP, seznam VIP výhod a profil uživatele.

MOBILNÍ VERZE

 • Udělal jsem několik úprav a oprav drobných chyb u Vzkazů - interní pošty. Na mobilních telefonech je čtení a odpovídání na vzkazy v interní poště mobilní verze velmi příjemná.

AKTIVITA ADMINISTRÁTORA

 • Super admin má možnost vidět, jaké zásahy kdy který administrátor kdy dělal.
 • Vylepšil jsem vzhled tohoto nástroje.
 • Průběžně přidávám další a další statistiky. Ty, co nebyly proklikávací postupně upravuju, aby byly.
 • Kdo má přidělenou nějakou administrátorskou roli, tak je u něj v profilu přímo nahoře u seznamu rolí vpravho ikonka grafu, která vede na stránku Aktivita administrátora

EMAILOVÉ NOTIFIKACE

 • v dubnu byl problém s tím, že Seznam na svém emailu zavedl nesmyslně striktní pravidlo, že všechny emaily musí být na serveru podepisované SSL certifikátem, tzv. DKIM-Signature. Podepisování DKIM jsem implementoval.

ESHOPY

 • na mnoha klubech měl Eshop Jan Šmída a Martin Polák. Oběma jsem eshopy na všech klubech pro neseriózní a nepoctivý přístup k zákazníkům (např. Opel, Mazda, Peugeot) definitivně zrušil.

SEZNAM ČLENŮ

 • na začátku se kromě nyní zobrazují členové, kteří mají fotku. A jak už to bylo, VIP jsou úplně nahoře. Profily bez fotek (nezajímavé nevyplněné profily) jsou až na konci seznamu http://www.mercedesclub.cz/lide

OTÁČENÍ OBRÁZKŮ O 90 STUPŇŮ

 • v profilech uživatelů a vozidel (včetně fotek v albech) jsem udělal možnost otočit fotku o 90 stupňů doleva či doprava. Zatím má tuto možnost pouze Super admin.

PLATBA VIP, PARTNERŮ, FAKTURY

 • přidělal jsem možnost platit přes QR-Code. Stačí z obrazovky mobilem přes Vaši bankovní aplikaci načíst a nemusíte zadávat žádné platební údaje.

AUTO MOTO KLUB

 • Předělal jsem kompletně hlavní stránku http://www.auto-moto-klub.cz/
 • vzhled - je to strohé, ale optimalizované i pro dotykové obrazovky (mobil, tablet, notebook, PC). Je to tzv. responsivní webdesign - tzn., že stránka se automaticky přeskládává podle šířky displaye. Takže není mobilní a klasická verze, ale jen tato jedna univerzální. Díky tomu je to ale takové roztahané - to proto, aby odkazy nebyly příliš blízko sebe a dalo se na ně kliknout.
 • všechny kluby jsou řazeny abecedně. Lze je ale seřadit i podle počtu členů, registrovaných vozidel, příspěvků ve fóru, článků, atd. a zobrazí se pak i počty, viz např. podle počtu uživatelů http://www.auto-moto-klub.cz/?data=user
 • lze filtrovat dle daktegorie - Auta, Motorky, Čtyřkolky, Náklaďáky, Autobusy, atd., viz např. http://www.auto-moto-klub.cz/?category=moto

udm  
2015-11-22 06:38:14

Nová vychytávka http://www.mercedesclub.cz/zeme-staty

udm  
2016-06-03 18:33:15

Nová vychytávka http://www.mercedesclub.cz/countries_map.php

Doli  
Libor
2016-06-03 21:02:13

udm: Celkově asi dobrý . Až budu mít čas, napíšu ti do SZ pár poznámek


Odpovědět

1  2  3  4  5