Fórum - Téma


MB - Žhaviče na CRD


Fórum Technický koutek MB - Žhaviče na CRD1  2  3

2014-04-17 08:35:15

Doli: Já mu nic nenabízel - jen jsem postnul jak to děláme. Já už zde ani jinde nic nabízet nechci, až jednou příjdu v pátek z hospody možná se rozepíši o tom proč

salora: Ono možná bude stačit porovnat cenu materiálu a cenu práce severomoravského garážníka. Já stále nějak nechápu o co ti jde - chceš vyndat svíčky a neutrhnout je

Vše zde bylo již popsáno - ohřej motor, vem pořádný vercajk a vymontuj svíčky - může se stát že nějakou urveš - to neovlivníme. Stává se to i v garáži i v servisu.

2014-04-17 09:09:32

blueabyss: jj to je v pořádku já také proti tvému tvrzení nic nenamítám,pouze se chci jako běžný uživatel auta obeznámit a pokud možno vyhnout možný následkům či důsledkům které mohou při demontáži vzniknout tod vše.

Jak ale zminuješ pořádný verkcajk ,co tím myslíš mám zato že to můžeš sundat zase jen a vždy k tomu odpovědným klíčem které jak jsem si všiml se dají v upravené formě koupit pro daný typ svíčky ,mám to nicméně domluvené s kluky z jedné nedaleké autoopravny,takže předpopkládám že by to v tomto ohledu mělo být ok ,otázkou je zda to půjde či nepůjde a to je otázka do neznáma či záležitost osudu.Chtěl jsem posbírat některé z dalších pomůcek a rad,někde jsem se dočetl že potukem,někde že napřed pojezdit a pravidelně nakapat uvolnovač šroubů ,nicméně to základní asi bude ta teplota.

Nerozumím ale tomu vyvložkování závitu v hlavě motoru,já měl zato že se nejdřív zničí /když už se tak stane/závit svíčky který jsem měl zato že bude o něco měkčí právě z důvodu aby neodešel závit na hlavě,jak vidím mýlil jsem se a páni inženýři rozhodli jinak.No ale to pak v tom případě pokud se to musí vyvložkovat na hlavě tak hlava musí každopádně dolů čili opět spojeno s nemalými náklady,no ted už pomalu začínám chápat proč se do výměny nepustil můj předchozí majitel vozu od kterého jsem to koupil.

2014-04-17 09:33:12

Vercajk je dobrý a špatný stejně jako lidé jsou dobří a špatní . Pokud vozidlo dáváš do autoservisu - dávej ho tam kde ví co dělají a ne tam kde jim musíš přinést návod jak na to. Hlava je hliníková - závit svíčky železný.

To že svíčka nejde ven, tak ve většině případu není o tom že by byl problém v závitu samotné svíčky. Pokud je třeba závit vyvložkovat tzn. že je to dojebáno nesprávným nářadím a postupem, tak hlava ve většině případu dolu nemusí. Vše je podmíněno montážním prostorem nad hlavou motoru.

Doli  
Libor
2014-04-17 19:04:20

salora: Neber si to nějak osobně, ale podle toho co jsi doposud napsal, tak jsi technicky mimo. Nechápu, proč se do toho chceš pouštět za každou cenu sám . Zajeď do servisu - jak psal Blueabyss, kde vědí co a jak a mají technické zázemí - a nemusíš mít obavu o sundávání hlavy, které tady pořád dokola omíláš....

2014-04-17 21:26:22

doli: sice máš v podtstatě pravdu ale na druhou stranu si musíš uvědomit že ne všichni tu jsou dobře finančně situováni tz. v kostce řečeno pokud si to můžeš udělat sám což za normálních okolností možné je tak ušetříš spousty peněz vynaložené jinak pro servis kteří nejsou zrovna levní,vím že budeš oponovat a napíšeš co je teda lepší zaplatit za servis hodně a ušetřím více peněz než když to provedu sám a posléze to zmrvím a zaplatím daleko více ano to je dilema nad kterým neuvažuji myslím si jen já ale spousta uživatelů aut obecně.

Pokud by se jednalo o pár peněz tak není co řešit ani pro ty chudší ale to není jak vím tento případ.

Doli  
Libor
2014-04-17 22:00:50

salora: Já Ti nemám potřebu oponovat, ale praxe je taková.

2014-04-17 23:14:35

salora napsal: Pokud by se jednalo o pár peněz tak není co řešit ani pro ty chudší ale to není jak vím tento případ.

Prosím, když víš o jaký se jedná případ - kolik dle tvých informací stojí z tohoto motoru žhavící svíčky 4ks v-z

Pokud víš napiš mi i hodinovou sazbu servisu kde jsi informaci nebo nabídku získal.

2014-04-18 07:42:59

blueabyss: hodinovou sazbu tam ta opravna kterou jsem před 3 dny našel tam nebyla uvedena /nemohu už ten odkaz najít/ale uváděli že za opravu ulomené svíčky nyní rozumím že žhavící zkarbonované svíčky uvnitř přijde zhruba na 2 tisíce.

No já jinak ted objednal svíčky NGK za 230 ks,ale když se navíc dočítám že svíčky nemají moc velkou životnost tak z toho rovněž nemám velkou radost,ano mám údajně na ni záruku 2 roky ale nedovedu si /až na vyjímky/představit že by mě je eshop ochotně vyměnil v ochranné lhůtě za nové.

Doli  
Libor
2014-04-18 08:04:47

salora: a jsme opět u toho. . Eshop. Namísto toho, postupovat standartním způsobem, tj, objednat se normálně v servise, nechat si normálně vyměnit žhaviče se zárukou se český človíček snaží s tím za každou cenu vydrbat. Ve většině případů ale věc vydrbe s ním. V tomto vlákně se už nehodlám vyjadřovat, nemá to smysl.

2014-04-18 08:18:42

Já se neptal na vyndání utržené žhavící svíčky - nepředpokládám, že by jsi to sám bez vybavení zvládnul.

salora napsal: tz. v kostce řečeno pokud si to můžeš udělat sám což za normálních okolností možné je tak ušetříš spousty peněz

Pokud by se jednalo o pár peněz tak není co řešit ani pro ty chudší ale to není jak vím tento případ.

2014-04-18 09:21:58

doli: z tvého pohledu coby servisu se ti nedivím na druhou se stranu se ale musíš vžít do role klienta a ten většinou nemá jinou volbu než takto postupovat ,byt unzávám že s určitým rizikem nicméně v mém případě jsem to objednal v dobré víře že se jedná o banalitu poněvadž jsem měl zato z dřívějších zkušeností kdy jsem si bezproblémově během pár minut vyměnil žhaviče u své 190 D .A až nyní se dovídám možné problémy s tím spojené,přece zase nechceš aby si majitel vozu,pokud není úplný negramota např. žárovku /u dobře přístupného světlometu/objednával a zajížděl do servisu tak to by jste už chtěli s prominutím opravdu vydělávat na blbosti zákazníka.

Doli  
Libor
2014-04-18 09:33:19

salora: Opravdu nepotřebujeme vydělávat na " blbosti zákazníka ". Snažili jsme se poradit. Jinak už jsem vše k tématu napsal. Ještě pro jistotu a upřesnění, když jsem vás odkazoval do servisu... měl jsem na mysli servis s příslušnou odborností někde v okolí, aby si to někteří rejpálci nevykládali, jako že někoho lanařím za každou cenu k nám.

2014-04-18 09:39:31

No ono je to spíše trošku jinak - ti co k nám jezdí na servis a přijedou vyměnit žárovku tak jim ji vyměním zdarma a popřeji příjemný zbytek dne - ne dnes nic platit nebudete A ti co k nám na ten servis nejezdí a přijedou jen vyměnit žárovku tak odjíždí s protaženým ksichtem i přesto, že jsem jim popřál pěkný zbytek dne.

Já jsem velice rád, že ke mě na servis z tohoto fora jezdí jen ta lepší polovina - poznám ji dle toho, že zde nepíše komentáře ve tvém stylu.

2014-04-18 09:40:34

blueabyss: hm nezlob se ale v tomto ohledu ti musím oponovat,nejsem sice žádný automechanik ale nejednu žhavící svíčku jsem si na své dřívější 190 D vyměnil bezproblémově sám bez jakýchkoliv potíží,nevím co z toho děláte za vědu a posuzuju to stejně jako např. výměnu žárovky.To že se nyní vynořili možné důsledky jsem nevěděl,já zatím nic nezalomil pouze jsem se chtěl nechat poradit a poučit jak co nejvíce zalomení předejít.Možná se to tu příliš zveličuje a oba to tu popisujete jakoby se to pokaždé a každému muselo stát,psal mi jeden kolega co provozuje autodílnu že se mu to ještě za jeho praxe nestalo.A když už tak by mě docela zajímalo co na to za zvláštní nářadí potřebuješ ,co vím tak max. prodloužený ořech k stávající sadě ráčny který se dá běžně koupit v autoprodejnách ,a pokud by to bylo nanic proč je tedy prodávájí a vyrábějí pro tyto účely.Jinak ještě chci říct že jsou naštěstí automechanici u nás v okolí kterým nedělá problém mi vyměnit svíčky i když jsem je přes něho neobjednal ,jedoduše dostane zaplaceno za předem sjednanou práci které je tu prachmálo a jsou rádi že si i tak vydělají.Obdobným způsobem jsem si nechal vyměnit spousty náhr. dílů na podvozku mého vozu které jsem si objednal v polsku za poloviční cenu /ano druhovýroba ze španělska japonska číny/samých které se nabízejí u nás tak proč zbytečně plýtvat penězi .Jenom jeden další příklad,kopil jsem tažné s homologací v polsku za cca 2500,-u nás 10 000,- přičemž udělá naprosto stejnou službu jako ten u nás prostě nemohu se zbavit dojmu že jsou u nás hraboši.

2014-04-18 09:43:01

salora: k tomu naradi...mam na odvrtani zhavicich svicek takovej kufricek...a nestalo to moc, asi 35.000,- bez DPH

2014-04-18 09:46:30

miky: to znamená že ještě dvě svíčky a už ho budeš mít zaplacený Tak si prosím kup nový nebo už si za ty svíčky neber takovou raketu.

Doli  
Libor
2014-04-18 09:54:42

salora: To zveličování a pořád dokola omílání sundávání hlavy tady zveličuješ od začátku jen TY. My se ti snažili co možná nejvíce vše vysvětlit. Už mě to dopisování o ničem pořád dokola ( navíc se to mění v osočování a napadání ) nebaví, přeji ti, aby ti žhaviče šli normálně vyšroubovat. Pokud nepůjdou, obrať se na někoho kdo to umí ( mimo naši dílnu prosím, máme práce asi na měsíc do předu ).

2014-04-18 09:55:31

miky: hm ano tomu naprosto rozumím a sám jako řemeslník vím co dnes stojí vybavení dobrého nářadí,je pak nasnadě že pokud to tímto zaplaceným nářadím děláš že chce právem náležité peníze ale zase ono náležité je relativní znám např. z praxe instalatéra kterým bere za výměnu baterie 500,- ale se stejným nářadím to udělá jiný za 250,- a jsme u tohoprostě naprostý chaos v cenách za služby pak se nediv že zákazník je opatrný obzvláště má-li houběji do kapes.

2014-04-18 09:58:46

doli: moment kdo tu koho osočuje já teda nevím že by tu padlo na někoho z Vás dvou ,když už tak to bylo míněno všeobecně pokud vím,jinak mě toto dopisování rovněž přestalo bavit a považuji další diskuzi za uzavřenou,přeji Vám nicméně mnoho úspěchů ve Vašem podnikání a děkuji za případné rady či doporučení.

2014-04-18 10:26:29

salora: ale o tom to je a můžeš si vybrat - buď si dáš polívku v noblesní restauraci s obsluhou z čistého talíře, nevěřím že ti ji uvaří s tebou donesených surovin, nebo si ji můžeš dát v bufetu z použité polystyrénové misky. Každý máme na výběr, ale připadá mi podlé tyto dvě zařízení porovnávat a o jednom říkat, že jsou vydřiduši a chtít po nich recept a s druhými si léčit salmonelu.


Odpovědět

1  2  3