Fórum - Téma


W639 - Demontáž tapecu stropu


Fórum Vito/Viano W639 W639 - Demontáž tapecu stropu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W639  |  Naše vozidla2012-11-25 13:39:27

Nemáte někdo servisní příručku, nebo návod jak sundat stropní tapec u Viana W639?

Chtěl bych dát do stropu Stropní držák pro IPAD, takže než něco zničím, tak bych rád nastudoval jak ne to.

Díky za rady a odkazy.

2012-11-26 11:47:33

Ahoj, Nevím jakýž rozdíl je v tomto mezi Vitem a Vianem ale před nedávnem jsem řešil podobnou věc na Vitu. Předchozí majitel dal na strop televizi a to docela nešťastně tak že se furt různě natřásala a různě to blblo tak jsem to celé předělal. Strop mám dělený na 2 části se spárou za předními sedačkami. Předek jsem nesundával a zadní jen částečně ale vše drží zhruba takto: na bocích je to prošroubované madly a "háčky" a zacvaknuté ve sloupcích a gumách a v ploše jsou sucháče na střeše. Ve spáře mezi přední a zadní částí jsou takové plechové fajfky které jsou chycené za přední část stropu. Pokud bys teda chtěl sundávat celý tapec, tak odšroubuj všechny madla a úchyty, vycvakej sloupky a celé to "odsuchozipuj" a strop je dole (odpoj lampičky). Myslím ale že ipad nebude tak těžký jako telka a možná by stačilo ho našroubovat přímo do tapce někam asi 5-10cm za spáru mezi 1. a 2. díl stropu. Materiál pod látkou je podobný sololitu, tak by tam silnější vruty držely. Bezpečná délka vrutů je v "nepromáčklých" místech do cca 30mm.

Jinak tam kde je na střeše prolisovaný žlábek je zespodu kovová vzpěra a na ní jsou ty sucháče.

2012-11-26 12:40:52

Super díky. Vito nebo Viano - bude asi stejné. Celý tapec sundávat asi nebudu. Potřebuju tam jen namontovat tenstropní držák na IPAD.

http://www.sonicelectroni...em-and-Dock-for-iPad.html

2012-11-26 14:11:17

No celý by to mělo mít i s ipadem do kila a půl tak to snad půjde jen na tapec. Já na tu telku musel udělat držáky až na vzpěry co jsou pod střechou protože má tak 6-7 kilo a fakt to v původní montáži dělalo neplechu. Ten člověk přede mnou to řešil tak že na plech střechy přilepil 10mm překližku a do toho to přes tapec našrouboval vrutama (skoro skrz střechu) a tak mi to poskakovalo i se stropem.

Ještě posílám obrázek tak jak to je zhruba v řezu, v místě zesíleného stropu je taková pěna (asi PUR) a není to moc "sololitové" jako v těch nosných místech - stejně je to takovej divnej papundekl :) Ty vruty kdyžtak použij s co nejširším závitem, nějaké co hodně řežou do materiálu (něco jako se šroubuje do plastů a gumy a pod)

Držím palec

2017-01-03 20:54:26

blesk007: prosimtě. Pokouším se sundat zadní díl tapecu abych mohl navrtat díru pro anténu v místě někde za třetí řadou sedadel (tam kde bývá ploutvička). Odmontoval jsem všechny madla a držáky a drží mi to jen pod třetím brzdovým světlem na středu auta. Ale nevidím žádný šroub ani jinej "izmus" kterým bych to povolil abych se k tomu dostal. Na čem ten tapec proboha úplně vzadu drží?? To se musí nějak vysunout dopředu nebo co ?? Díky

2017-01-04 09:54:56

nojgi: hele to ti neporadím, protože jsem to celé nesundával. Snad se ozve někdo zkušenější a poradí v čem je háček. Nebo to zkus prohlédnout malým zrcátkem dírou od lampy, třeba tam bude něco vidět. Hodně zdaru :)


Odpovědět