Fórum - Téma


W251 - Elektrika


Fórum R-Class W251 - Elektrika

Informace o modelu: Mercedes Benz R-Class2014-12-22 22:20:40

Ahoj,

prosím o radu s vadou elektriky v Mercedesu MB R-class W251.

Vezl jsem vánoční stromky a byli zasněžené. Tekla z nich voda uvnitř auta.

Značná část vody natekla na loketní opěrku spolujezdců vzadu v druhé řadě sedaček.

Asi po třech hodinách od zatečení a vyložení stromků auto oznámilo chybu Display default a zobrazilo velký červený symbol akumulátoru - baterie vozu.

Rozhodl jsem se dojet do servisu MB Hofman a Žižák.

Chyba se na cestě do servisu opakovala. Auto šlo špatně otevírat dálkovém ovladačem. Postupně poblikávali žárovky vnitřního osvětlení. Systém odpojoval motory ofuku a vnitřního topení. Později po 5 km jízdy přestaly fungovat blinkry v režimu lehkého zmačknutí páčky (trojjí bliknutí směrových světel).

Poblikávání vnitřních žárovek se stupňovalo.

Potřeboval jsem po cestě zastavit a naložit nějakou věc. Auto už jsme nenastartoval. Nefunguje centrální zamykání. Nespolehlivě nebo poblikavě svítí vnitřní osvětlení.

Na dislay se objevuje hláška Display Default. symbol mazání a symbol velké baterie.

Ukazatel teploty venkovního vzduchu ukazuje +85 °C.

Auto po otočení klíčku zapalování do polohy 2 nerozsvítí obvyklé kontrolky vnitřních zařízení vozu.

Při otočení do polohy 3 - startování auto nestartuje a nezobrazují se žádné kontrolky zařízení vozu - mazání, engine, žhavení... atd.

Domnívám se, že došlo k zatečení někam do prostoru pod loketní opěrkou v druhé řadě sedadel vozu.

Auto je vybaveno velkou centrální loketní opěrkou s kastlíkem na CD a další věci + DVD přehravač a držák pití.

Pod touto opěrkou, která je snadno odpojitelná pomocí zaklapávacího systému je plastový kryt hliníkového vysokotlakého odlitku, který neumím odmontovat a vysušit zařízení v prostoru pod opěrkou.

Prosím o radu jak odmontovat držák (základnu) velké loketní opěrky.

Prosím o radu co se v autě mohlo poškodit zatečením uvnitř vozu.

2014-12-22 23:21:57

Bych si tipnul, že je vada v akumulátoru nebo v systému dobíjeni.. Tentokrát bych to nesváděl na vodu i když to zde tak čtu, to auto je takový jakoby vodník.

2015-01-06 10:36:04

paver: Odešla ti baterka - je pod předním sedadlem spolujezdce, ale pozor, jsou tam dvě, jedna velká - ta může být ok a pak ještě jedna malá - pod prahem, a ta to zrovna může být. Přinejhorším mohly odejít obě. Takže proměřit a zkontrolovat. S vytečením stromku to nemá nic společného, ale můžu se mýlit takhle na dálku. Na baterku pod sedadlem se dostaneš, když rozřízneš koberec a dáš sedadlo úplně dopředu, říznutí koberce už je předpřipravené od výroby z MB, anebo už je to říznuté z minulosti, někdy je nutné vyndat celé sedadlo spolujezdce. Na youtube je někde video, ale blbě se to hledá.

více zde:

http://www.mercedesclub.c...51-umisteni-baterii-74453

Doporučuji dát někomu s diagnostikou, kdo tomu rozumí... ale to je už na tobě.

2015-02-03 20:03:00

Zdarec. Možná bych to neviděl na baterku. U 251 je problém, že je pod podlahou spousty jednotek ( stejně nelogicky je to i u 164 a X164, rádoby terénní a když se dovnitř dostane voda, tak je konec). Je tam také jednotka rozvodu palubní energie pro přední část vozu ( tzv přední SAM). Také jednotka ZGW (ale ta je zase pod sedadlem řidiče) která propojuje jednotlivé datové komunikace CAN a je pro vozidlo životně důležitá. Ale určitě bych se kouknul k té baterce, Kaslíky jsou na obou stranách stejně hluboké, jestli tam není voda. Pokud ano, tak problém . Dále by se voda mohla dostat ( v návaznosti na ten zasněžený stromek) do zadního SAMu, ale s ním a vodou měly problém hlavně ML a GL. Je v kapse za pravým zadní obložením v kufru (někdy je přítomen basový reproduktor,ten je spojen vždy se systémem sound.V datakartě cod 810, SAM pak není vidět, je přímo pod ním)

2016-01-10 19:35:39

Zdravím všechny. Můžete mi někdo pomoci se závadou v elektrice MB R 320 cdi, W251.

Na displeji palub. počítače se mi ukazuje piktogram žárovky a píše mi to střídavě „Zadní světlo levý“, „Zadní světlo pravý“, „“Výměna žárovky“. Všechny žárovky v zadních svítilnách jsem prověřil a jsou v pořádku. Domníval jsem se, že to třeba bude špatným kontaktem při zašroubování patic žárovek, ale nic nepomohlo.

Doli  
Libor
2016-01-10 19:44:16

sunnyvaclav: Pokud jsou opravdu žárovky a jejich patice v pořádku, bude asi chyba v SAMu. Nejlepší by bylo zajet na diagnostiku.

2016-06-03 20:58:58

Cavte chlapi. Mam taku otazku. Pridavna baterka musi byt original? Zalozil som tam baterku 12v 1,2 ah. palubak mi vykresli baterku a pise mi ze mam navstivit servis. Baterku som objednal cez net. Dakujem za radu

2016-07-30 18:32:13

Nefunkčné zapalovče .. Zdarec ,potrebujem surne pomoc s najdenim poistky.Vie mi niekto poradit ktora poistka ma na starosti napajanie zapalovacov v aute a kde ju najdem?Poistky na pristrojovke zboku(spolujazdcova strana) som povytahoval jednu po druhej ale tie su v poriadku.V motorovom priestore na spolujazdcovej strane som tiez pozeral ale nevytahoval,zdaju sa byt dobre a tak isto aj v zadu v kufry na spolujazdcovej strane.Nechcem vyberat zbytocne jednu po druhej preto ak niekto moze surne poradit ,rano odchadzam s autom do zahranicia a funkcne zapalovace,na nabijanie telefonov atd sa budu hodit .

Dakujem

Skyair  
Pavel
2016-07-30 19:08:41

choze: Údajně pojistka č. 46 Cigar lighter - Zapalovač cigaret

Viz popis a poloha pojistek:

http://www.mercedesclub.c...anual_download.php?id=299

2016-07-30 20:15:47

skyair: Vdaka ti ,nakoniec bola odpalena aj poistka č.44,45 aj 46


Odpovědět