Fórum - Téma


W246 - Náklady na údržbu


Fórum B-Class W246 W246 - Náklady na údržbu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W246  |  Naše vozidla2013-07-17 11:51:44

Zdravím, jsem zde nový a tak se předem omlouvám, pokud můj dotaz již někde nefiguruje. Hrozně moc - nebojím se použít slovo "toužím" po MB. Líbí se mi model B (omlouvám se za případné nesprávné vyjadřování), ale každý s kým o tom mluvím mne varuje před neúměrně vysokými náklady na servis. MB nabízí po dobu 6 let nebo km bezplatné servisní prohlídky (olej, filtry) s tím, že běžně opotřebené součástky (destičky, kotouče atd...) si samozřejmě hradím sám...na dotaz v MB mi řekli, že se žádnou částku (ani orientační) nedozvím, že až když ta událost nastane, tak mi podle VIN řeknou cenou, že MB má vždy nějakou cenu pro daný věk auta a typ. Slyšel jsem, že hodinová sazba je u MB cca 1500,-Kč., jinými slovy obávám se jak řekl jeden kolega mé přítelkyně, co MB má, že řeknu dobrý den a dostanu fakturu na 20tis. Může mi prosím někdo sdělit, nejlépe z majitelů tohoto typu, jak to doopravdy je?....Na webu čtu, že si majitelé objednávají díly a pak jezdí do servisů ke známým, kteří MB dělají........Díky předem.

2015-12-15 17:38:45

jarda: To co píšeš je a není pravda, občas je to dokonce totální kravina. Značkový servis na Chodově jsem používal jak na W639, tak na A168 a A169. Důvody. Diagnostika stojí 1,1 normohodiny, ta stojí dle auta 750-1150 Kč a to že se v tom budou vrtat 3 dny je jedno, platíš 1,1 hodiny. To jsem využil, když jsem na W169 nebyxli schopni zjistit, co vše s motorem je a když jsem na W639 měnil výfuk. Letěl mi jediný, který byl v létě v Evropě na skladě někde ze Španělska a nějaké zarezlé blbosti okolo nikoho nezajímaly = asi 1,5hod je norma na práci a bylo to. Výfuk stál asi 12 tis (kompletní), což taky nebyla katastrofa. Na Vito jsem třeba potřeboval kompresor klimatizace. Originál 30 tis, u nás Elit 20 tis, vrakáč 10 tis, Německo, Veiden, kousek za hranicema, prodejce dílů, který prodá cca 300 000 kusů autodílů ročně = cena 199 EUR a 20 EUR doprava. No a pak máme ještě Tomáše, který se v motorech rád hrabe, má dílnu u Českého Brodu a tam posílají Ty, s kterýma si na Chodově neví rady. Dělal mi ložiska na převodovce a tak.

Ale jinak, jestli Bčko, tak jedině nové, operativní leasing a nemáš co řešit. Když nenastartuješ, přivezou Ti náhradní. Operáky docela umím, případně piš do zprávy.


Odpovědět