Fórum - Téma


W212 - DPF


Fórum E-Class W212 W212 - DPF

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W212  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2010 W212 Kombi

7 diskuzí

Výkon motoru 125 kW (170 PS) . Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka.2014-07-15 20:51:45

Ahoj. Jsem tu nový a potřeboval bych poradit se závadou DPF. Auto mi spadlo do nouzového režimu a rozsvítilo to kontrolku motoru. V ŘJ je stálá závada omezení funkce DPF a sporadická snímače rozdílu tlaku. Mám najeto 200 tis. km. Filtr jsem demontoval a důkladně vyčistil chemií pro čištění DPF. Namontoval jsem zpět + nový snímač tlaku. Následovala 100 km jízda po dálnici, ale závada omezení funkce DPF přetrvává, auto jede stále na nižší výkon a občas se rozsvítí kontrolka motoru. Na dálnici mi ukazuje diagnostika teplotu DPF 230 - 300 °C, což se mi zdá málo. Koupil jsem tedy nové teplotní čidlo DPF, ale žádná změna. Poradí někdo? Děkuji Honza

2015-03-25 01:07:34

Ahoj, u mě to vyčištění absolutně nepomohlo. Takže jsem nechal DPF vykuchat v Horních Počernicích za cca 8000.-

Upravili mi též řídící jednotku. Na stk (emise) bez problémů a jezdím s tím takto už rok a v pohodě. Franta

2015-03-25 06:04:02

Dotaz je 8 měsíců starý, tak předpokládám, že je již nějak vyřešen. K dotazu chybí zásadní věc a to hodnota ze snímače diferenčního tlaku při volnoběhu a ve zvýšených otáčkách. Ta by mohla potvrdit průchodnost nebo případné poškození filtru.

Další věcí funkčnost samotného katalyzátoru a tím i jeho schopnost k navýšení teploty potřebné k vypálení DPF.

To že prošlo emisemi po vytlučení DPF svědčí jen o tom, že buď vůbec neměřili, nebo měřili špatně.

Novela zákona platná od 1.1.2015 nepřipouští přičítání paušální hodnoty tolerance + 0,5 [1/m] tzn. že není možné, aby se uvedené vozidlo s vytlučeným DPF vlezlo do hodnot kouřivosti, které má uvedené na štítku.

Doli  
Libor
2015-03-25 06:52:49

blueabyss: Jóóó, jak přestanou být známosti na ME a STK, hodně lidí spláče..... Zatím ještě tyto zlodějské a podvodnické firmy, které zákazníkům něco nalžou a znehodnotí jim vozidlo za spoustu peněz přežívají, ale dlouho už to trvat nebude, četl jsem onehdy už několikátý článek, jak se na ně zaměřují kontroly a dohledat je podle masivních podvodných reklam na internetu není žádný problém. Taktéž proškolování a zaměřování silniční policice povede v krátké době ke stejným závěrům jako už několik let např. v Německu - vysoká pokuta, odstavení vozidla na místě a jeho odtah pro neplnění podmínek povolení provozu na pozemní komunikaci a v případě podnikatelského auta ještě navíc daňový únik. Kdo bude mít dobrého právníka, snad něco vysoudí na úpravci takového vozidla, pak myslím tyto firmy rychle skončí...

2015-03-25 07:15:45

Pravda - ačkoliv nejsem zastáncem vytloukání filtru a tvrdím, že 70% z vytlučených je vytlučených zbytečně, kvůli nějaké banální závadě, tak u mne byla kontrola ČOI. Požadavek chtěli by jsme odstranit DPF- ptám se jich co je k tomu vede, že jsme schopni vozidlo nejspíše opravit. Dlouhá diskuze, kdy jsem přednášel pro někoho svá nesmyslná moudra. Nakonec jsme se, jako že domluvili na opravě a oni si neopomněli zakoupit vůni do auta a jakýsi sprej. Po vystavení dokladu mi ukázali průkazky ČOI. Za DPF jsem dostal pochvalu a za kontrolní nákup 2000 Kč pokuty za to, že DPH bylo tištěno v sumě na konci dokladu. (takto jsem si program pro tisk účtenek koupil - už jsem ho nechal opravit)

Slušně jsem poděkoval a se slovy, že se na celé podnikání co nejdříve vyseru jsme se rozloučili.

2015-03-25 09:04:31

Moze ti COI spravit nieco za vykuchanie DPF? Nelegealne to nie je a pokial zakaznika upozornis, ze jeho auto nebude sposobile k premavke, tak asi nemaju co vytknut.

2015-03-25 09:18:02

Pokud to uděláš jak píšeš tak víceméně ne, ale firmy nabízející vytloukání přímo tvrdí, že na emisích nic nepoznají a že vozidlo normálně projde.

Víceméně žádný vytloukač a vrtač kalibrovanými vrtáky ti nejspíše neřekne - po našem úkonu bude vozidlo nezpůsobilé k provozu, jelikož jsme provedli zásah do emisního systému.

Občanský zákoník hovoří trošku jinak, něco ve smyslu i když zákazníka upozorníš tak stejně tu práci nesmíš udělat ... přesné znění jak je to fikaně napsáno bych musel dohledat - momentálně na to nemám čas.


Odpovědět