Fórum - Téma


W211 - Denní svícení


Fórum E-Class W211 W211 - Denní svícení

Informace o modelu: Mercedes Benz W211


1  2  3

2016-10-05 17:04:59

lukyisek: JJ,ale myslím,že nebudu daleko od pravdy,že to "hoši" ošetří výjimkou a bude

Nedávno jsem byl svědkem dopr. nehody,kde řidič přišel o život.Sestřelil ho řidič ,který před zatáčkou předjížděl a už to nestihl zpátky a tak sejmul onoho řidiče,který jel v protisměru.Jelikož jsem byl přímým svědkem,tak se mnou byl sepsán protokol.Po jeho sepsání jsem policajtům říkal,že je to v oné zatáčce dennodenně a že by tam měla být být plná čára,tak mi odpověděli s tím,že je to o řidičích.

Měli pravdu.Podobně je to s tím denním svícením.Kolikrát leje jako z konve,mlha a stejně lidi nesvítí.

Hlavně je to o nás lidech samotných.

2016-10-06 12:44:27

Zdravím Vás. Taktiež riešim denné svietenie na E200. Momentálne to mám nastavené na constant a prepínač otočený do polohy AUTO. Vpredu som vymenil halogénové žiarovky za LEDkové (svietia lepšie ako halogény) a uvažujem, či by sa nedalo svietiť len prednými hmlovkami automaticky po štarte. Je to možné nastaviť cez diagnostiku? Nemám problém s klasickým svietením, ale vadí mi, že mi aj počas dňa svieti palubovka a všetko ostatné, čo mi príde zbytočné. Bojím sa, že sa časom vypália žiarovky v prístrojovke a bude ich obtiažne vymeniť + nech sa zbytočne neprehrievajú LEDky za dňa, keď je horúco.

spavlin  
Pavel
2016-10-06 16:15:59

šolim: Pro průměrně zdatného policistu není problém při silniční kontrole dokázat zda použitá světla jsou určená pro denní svícení,protože dle vyhlášky musí být světla označena homologačním

znakem E (v kroužku) s číslem, pod kterým byla homologace uvedena a s označením RL nebo DRL podle homologačního předpisu EHK.

2016-10-06 17:02:00

spavlin: Určitě máš pravdu a vyhláška je vyhláška,ale když už mě policajti zastaví a svítím těmito světly,nikdy se neptají, a nikdy! je nezajímalo,zda to jsou mlhovky,nebo ne.

Ale přece jenom něco,když svítím klasicky,tzn. xenony,tak do zatáček přisvěcují právě ony mlhovky.Kdyby se šlo do důsledku,tak já a nejenom já, máme auta nevyhovující pro provoz na CZ komunikacích

Jak jsem psal nevěnuji tomu vůbec žádnou váhu a jsem v klidu,vycházím z toho,že auto je v cajku a spíše je zajímá,kolik auto žere,kolik jsem za to dal,atd

Pravdu máš v tom,že to vyhlášce nevyhovuje,ale jak jsem psal,nikdo to nikdy neřešil,byť cca před 28 roky jsem byl VB upozorněn,abych ve dne mlhovky nepoužíval a s přáním šťastné cesty jsem pokračoval dál

spavlin  
Pavel
2016-10-06 17:41:25

šolim: Jen jsem reagoval na příspěvek ze včerejška ,,Takže ať mi policajt dokáže ,že tomu tak není."

A je jen otázkou času kdy se tomu pomáhači začnou věnovat a opět zabavovat osvědčení od 1.7. 2016 už jim to zase povolili. Dobře si pamatuji dobu kdy před koncem měsíce se vyrojili a zvyšovali si prémiový ukazatel a za každé odebrané osvědčení měli 100,-kč k výplatě.

2016-10-06 17:50:11

spavlin: Jasně,vyhlášky jsou k tomu,aby se dodržovali,naprostý souhlas.Ostatní jsem už napsal.Těch paskvilů je habamrak,nejenom v silničním provozu,aspoň mají kluci jako je p.Mareček Benda s "bohatými životními zkušenostmi" co měnit a vymýšlet další a další hovadiny.

Netvrdím,že denní svícení je k ničemu,ale za podmínek,které zatím! platí je to paskvil

romeus, 2015-09-08 21:59:49 napsal:

Nejsem ani Anglán a ani Němec, ale v menu vozidla si vystačím a je to velmi intuitivní. Bavíme se stále o xenonech. Nastavíš si automatiku, dobu svícení po otevření či zamčení vozidla a mnoho dalších záležitostí. Prokousej se forem, protože je tady vše a pokud by jsi přece jen nenašel tak písni a pošlu ve Slovenčině.

Romeus

2017-01-14 20:03:21

romeus: ahoj prosim te ten navod ve slovencine by si mi prosim te neposlal na mail wojceek@hotmail.com


Odpovědět

1  2  3