Fórum - Téma


W208 - Zámek a otvírání kufru


Fórum CLK W208 W208 - Zámek a otvírání kufru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W208 CLK  |  Naše vozidla


1  2  3

2014-03-06 16:14:49

zdarec hoši, mám obdobný problém. Výměna zámku nepomohla. Nový zámek je i s klíčkem, otáčet lze, ale vůbec nereaguje, ani do něj nejde elektrika. Nesvítí ani signalizace, že je kufr otevřenej. Dřív to normálně šlo. Pak chvíli ne, chvíli jo. Vcelku mě to sere, páč jsem toho hojně využíval. PORAĎTE PROSÍM

VYŘEŠENO! Jako vždy u MB je to jen nějaká prkotina, s kamarády co mají taktéž CLK jsme to řešili všichni čtyři a bez výsledku. Nakonec zabrala pouhá selská logika - problém vyřešen za 200,-Kč. A zámek otvírá ják má i na dálku. Jinak zjištěno, že pojistku otevírání kufru jako takové nemá. A je to elektrický problém. V zámku to není, ten byť může bejt zasranej a nejde do něho vložit ani klíč, elektronicky vždy, podotýkám vždy funguje. Problém byl u všech čtyřech CLK stejný. VADNÝ(VÍCEMÉNĚ ZOXIDOVANÝ) SPÍNAČ V KUFRU. Jako každý, jsme si i my mysleli, že jeho funkce je pouze na signál do kabiny, že je kufr otevřen(signalizuje červená dioda na čudlíku otevírání kufru). Bohužel, vyjma toho, že signalizuje diodou v kabině otevření kufru a taktéž rozsvěcuje světýlko v kufru - má i funkci jinou. Je napojen na hlavní řídící jednotku centrálního zamykání. Čili se dostáváme k tomu, proč to občas jde, občas ne. Jde o to, že tento spínač navíc plní tuto funkci: Řídící jednotka centrálu očekává při každém otevření kufru rozpojení obvodu a spojení obvodu na spínači. Takže stačí aby spínač občas převedl(rozepnul, nebo sepnul) a bude kufr zase nějakou dobu fungovat. Proto také zabírá reset(odborné odpojení baterie). Bohužel po nějaké době se zas vše vrátí do starých kolejí a do kufru už se nedostanete. Jinak do kufru se lze dostat otevřením loketní opěrky mezi zadními sedadly a nahmatat ručně lanovody odklápění sedadel(bohužel chytráci z MB otevírání dali přístupné právě z kufru), takže je potřeba vzít za bovden a tahat, dokud se neodklopí. Jakmile jste v kufru, vemte si čelovku ať něco vidíte a rozeberte bakelitový kryt zámku. Přímo u hrotu zámku je bílá plastová packa která kufr odemkne. Poté vyměňte vadný spínač, podotýkám vyměňte(jde i rozebrat, ale pružinka a kontakt vně spínače se tak na 99% nepodaří složit zpět). Nejlépe sežeňte nový, starý může být také zoxidován. Ještě jedna věc: Odpojíte-li spínač, zámek chvilku půjde, ale pozor - to situaci neřeší. Poté stačí, aby se auto automaticky po 30ti vteřinách zamklo a zas to nepůjde. Nezabírá ani spojení drátků od spínače, čímž bude jakoby kufr stále otevřen(navíc bude stále svítit červená dioda v kabině). Prostě to chce funkční spínač a připojit k obvodu. Ve dvou případech jsem vyvedl mikrospínač do kabiny a umístil na místo k ruce řidiči(tento mikrospínač stačí při nefunkčnosti zámku zmáčknout a otevírání zas funguje). Jde jen o to, že dostane ŘJ signál ze spínače, že je vše normální. V případě druhých dvou CLK jsem situaci vyřešil novým spínačem dveří z VW Passat B5, bohužel při jakémkoliv opětovném poškození tohoto spínače v kufru se obávám, po nějaké době stejného problému. Myslím, že nejčastějším problémem může být dešťová voda, nebo sražející se vlhkost v kufru. Osobně jsem zastáncem mikrospínače vyvedeného v kabině. Toť vše přátelé.

Goldn čechiše hende

2014-08-13 11:01:12

Ahoj,

dělo se mi také něco podobného tak také přihodím zkušenosti. Odpojil jsem baterku abych vymontoval a vyčistil startér (nechtěl zaskakovat) a zabouchnul kufr :) Startér jsem vyčistil a namontoval zpět. Pak teprve jsem zjistil jaký je s tím problém kufr znovu otevřít. Po všech možných i nemožných pokusech (strkání plusu z jiné baterky do pojistkové skříně) jsem to vyřešil takto:

Z dědovo felicie jsem přes dvoje autokabely napojil mínus kdesi na kostru (tuším, že to byla ta masivní hliníková část, když se otevřou dveře, do čeho se zaklesá zámek). Plus jsem připojil zespoda na startér. Auto ožilo a já jej zevnitř přes spínač normálně otevřel. Doporučuji. Jednoduché, rychlé a nedestruktivní. Jen jsem měl štěstí, že jsem právě měl auto na nájezdech a dobře jsem se pod něj mohl dostat. Taky jsem zrovna zandal zpátky vyčištěný startér, tak jsem věděl, kde na něm plus připojit, ale to je jednoduché.

Mechanický klíček se tam dostal sotva do půlky. Když jsem pak přijel domů celý jsem jej prostříkal WD40, ale i po snad hodinovém snažení ho rozhýbat klíčem a pročistit se mi to stejně nepodařilo. Klíček tam sice zastrčím už celý, ale bohužel jej neotočím. Nějak jsem se s tím smířil... :)

2015-03-05 11:42:36

Zdravím , chtěl jsem preventivně promazat zámek kufru , pro mechanické otevření klíčem. Koupil jsem speciální mazací olej FAB a nastříkal do zámku. Po vložení klíče do zámku , už jsem s ním neotočil. Předtím zcela normálně fungoval. Chci to bezpodmínečně zprovoznit , protože se mi už taky stalo , že nezafungovala elektronika , a klíč byla jediná záchrana jak kufr otevřít. Nevím co bych dělal teď kdyby mi elektronika otevírání selhala. Prosím poraďte co s tím udělat.

2015-03-05 19:19:26

olin: U W208 mi připadá za zbytečné mít zámek v poloze zamčeno,protože buď odemykám ručně,nebo dálk. ovládáním.Za celou dobu,co jsem měl tento vůz jsem jiným způsobem kufr neovládal.

Při uzamčení vozu dálk ovl. se zamkne celé auto a když jsem šel pouze do kufru,tak jsem použil centrál. zam.Pouze po zakoupení vozu jsem zkoušel funkčnost zámku,ale jinak byl stále v poloze odemčeno(mám na mysli polohu pro klíček)

2015-03-05 22:42:27

Šolim: Možná jsem se špatně vyjádřil , ale stalo se mi to, že vůz byl odemčen a kufr nešlo otevřít ani zevnitř z palubní desky ani zvenčí zatlačením zámku. Dovnitř jsem se tehdy dostal až mechanicky otočením klíčku v zámku kufru. Nevím ,kdyby se to náhodou opakovalo teď , tak by byl větší problém. Proto se snažím nějak rozhýbat samotný zámek ve víku kufru. Přitom si myslím , že nemůže být mechanicky poškozen , ale spíš to zavinilo to mazivo od FAB . Před promazáním klíčem šlo otočit a následně zamáčknout .

olin, 2009-11-18 17:30:30 napsal:

Dnes jsem poprvé musel vytáhnout mechanický klíč a odemkmout kufr. Centrál přestal na kufr reagovat a ani vypínačem z auta kufr nešlo otevřít . Přitom centrál na vše ostatní funguje. Nevím zda to nemá samostatnou pojistku na zámek kufru, nebo v čem jiném by to mohlo být ? Je to CLK W 208. Hoši dejte tip . ..

2015-03-05 22:51:46

jestli je to kompresorem se zjisti jednoduse kdyz nejdou sklopit operky nepujde ani kufr je to na jeden vyvod

2015-03-17 18:11:35

pompo: S kompresorem to nemá nic společného. Dálkové ovládání kufru je v pořádku. Nejde mi otočit zámkem kufru pomoci klíče.

2015-03-17 21:28:09

olin: aha naučím se číst vše a nejen jen kousek

2015-03-17 23:03:12

olin: Rozdelej zamek vytahni stavitka vycisti sloz zpet. Delal jsem to, jde to normalne. Kazdeho pul roku nastrikam WD a otocim s nim a funguje uz 5 let.

P.S. Pokud jde klic zasunout, tak mozna ani nebude treba to cele rozdelat.

2016-03-18 19:41:46

Prudké otvorenie kufra .. Zdravim Vas, ked otvorim automaticky kufor (ci uz z kabiny, alebo klucom). kufor sa otvori, ale na konci pohybu ho nic nespomali a trhne celym autom. Videl som ine Mercedesi (nie konkretne CLK) a tam sa im to pekne v hornej polohe spomali a makko stlmi ten pohyb. Co by mohlo byt pokazene? Dakujem ;)

2016-03-18 21:13:29

pokaženýho neni nic, ale jsou tam jen pružiny, tak toho moc nevymyslíš. Maximálně je můžeš posunout, aby to neotvíralo s takovou razancí. Já to mám jen na odskok.

2016-03-23 03:41:12

Čau, koupil jsem si CLK, ale bohužel jsem zjistil, že nelze zamknout kufr dálkou, klíč jsem tam ještě nedostal, jelikož zámek je maličko zasviněn asi :D mohu poprosit o radu, děkuji

2016-03-24 07:17:11

lekteer: zámek vyndej ven, jemnými poklepy tam zkus klíč dostat, něčím prostříkni a pak s ním kruť tak dlouho až s ním otočíš Nebo zámek celej rozeber, vyčisti a slož. Jde to rozebrat docela dobře.

2016-03-24 19:27:08

slonice: Děkuji pokusím se o to

2016-06-01 10:33:35

Zdravím pánové, mám podobnou perličku. Před lety mi zloději zničili zámek na kufru, klíč je tedy nemožné použít. Od doby co jezdím málo ne denně se mi vybíjí baterie až do mrtva během týdne.

Otvírání kufru přes motorový prostor zvládám, ale teď jsem nepromyšleně vyndal baterii, že ji nabiju a zabouchnul kufr, otázka zní, jestli to mám šanci nabudit opět zvenčí elektřinou i když je odpojená baterie.

Jak je to se zámky, kdybych chtěl vyměnit. Díky.

Mám CLK W208, 2.0 benzín.

2017-03-27 18:19:33

Zdar hosi.Mam obdobny problem se zamkem..Nereagoval ani zevnitr ani dalkou. Zkusil jsem odpojit baterku. To pomohlo.Kufr sice otvirat jde jako ndriv ale signalizace na tlacitku uvnitr sviti porad a pri zamykani dalkou se auto zamkne ale neozve se zvukova signalizace..ozve se pouze pri odemceni...Na diagnostice zadna zavada...Uz to nekdo vyresil komplet??? diky


Odpovědět

1  2  3