Fórum - Téma


W208 - Koupě 230K


Fórum CLK W208 W208 - Koupě 230K

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W208 CLK  |  Naše vozidla


1 ......... 10  11  12  13  14

2013-07-17 20:54:28

Jasně, psalo se tu o tom. Jen nebyl vhodný čas pro investici a když už nastal, tak jsem to vzal i s čepama nápravy.

Dnes jsem zjistil, že jsem se radoval předčasně. Kompresor fakt netlačí.

2013-07-20 08:40:42

paladinw: V tomto týdnu jsem náhodou četl článe k s názvem"Smrdí Vám klimatizace?".Tam popisovali příčiny zasmrádávání klimy a mj. se tam uvádí,že to "domácí" čištění pomocí oné soupravy cca za dvě stě korun je k ničemu a že klimka chce zkutečně jednou za tři roky vyčistit a zkontrolovat, eventuelně dát novou náplň.

Pokud se takto nečiní,může docházet právě k poruše kompresoru z nedostatku chladící náplně,což bude asi Tvůj případ.Pouze "papouškuji",to co jsem přečtl,ale plně s tím souhlasím.Rovněž tak vypínání klimy je totální blbost,ale o tom jsme tady již psali

2013-07-20 08:47:34

Šolim: tady se ale mysli kompresor klimy, ta funguje. Ja pisu spise o kompresoru motoru:)

Co se tyce klimy, snazim se drzet doporuceni, cili zadne domaci zvykani.

2013-07-20 09:11:26

paladinw: No já myslel,když píšeš o klimě,že máš na mysli kompresor klimatizace

2013-07-20 09:28:13

Šolim: to jsem pochopil:) Ne jde o ciste kompresor motoru. Klima je uz jakz takz. Objevilo se totiz nekolik problemu najednou. Prestal davat kompresor a zaroven to zacalo skubat. Skubani se odstranilo vycistenim vahy vzduchu. Musim zjistit, zda spojuje magnet na remenici.

Tak jsem si moc dlouho s vyčištěním váhy nepomohl. Už se škubání zase vrátilo. Co se týče kompresoru, tak ten nespíná. Jde o to, odkud dostává ten impulz. Nejspíš bych řekl, že ho sepne řídící jednotka právě pode informací váhy. Předpokládám, že funkce sepnutí se dá ověřit i jinak.

2013-07-20 22:38:28

paladinw: Paladine,já měl W 208 a ta mi dělala jenom radost,protože jsem jí koupil v perfektním stavu a dal jsem za ní adekvátní peníz!

Ty máš to auto cca jeden rok a potýkáš se s ním celou tu dobu.Při koupi vozu je třeba si rozvážit,zda-li je lepší dát o nějakou tu korunu na víc a koupit si auťák na úrovni s "povinnou" výměnou náplní,ale jezdím a z auta se jenom raduji,nebo si koupím CLK za "hodně dobrý prachy" a pak do něj nasypu ještě jednou tolik,za kolik jsem ho koupil.

Bohužel dnes je taková doba , že dobrý,nebo špatný auto =stejná cena a bere se v potaz ročník a na najeté km se moc nehledí,protože kdejaký "lupič" je stejně stočí,ale to je věc názoru.

Nicméně mám myslím správný odhad,co se týče Tvého vozu,že jsi "dobře" koupil,ale musíš do toho cpát prachy,aby vše bylo,tak jak má být.Přestaň s domácím kutilstvím a dej to někomu,kdo tomu hoví ať to máš v pořádku,v opačném případě to schoď ze skály

2013-07-20 23:53:08

Šolim: Je velmi jednoduché pustit auto ze skály. Nejde o domácí kutilství, i když to mně jistě baví. Zapojil jsem do toho i dílnu, viz čepy nápravy. Je pravdou, že jsem nečekal problémy ala motor. Nicméně je pravdou, že vše se dá vyřešit a rozhodně líp než u mé bývalé Alfy, či Daewoo. Možná jsem hrábl do něčeho na co nemám buňky, nicméně stále věřím, že se to dá vyřešit poměrně jednoduše. Je jasné, že pokud člověk koupí starší neznámé auto, může se časem divit. Nicméně, pojďme být konstruktivní, nechci utíkat.

2013-07-21 09:50:11

paladinw: JJ,tak přeji hodně zdaru.Já měl spíše na mysli,když tedy kupuji auto na ježdění,tak aby sloužilo.Na kutilství a občasné projetí,je ale lepší už nějaký veterán.Nevýhodou W 208 je to,že je to auto,které ztrácí zatím na ceně,ale na druhou stranu když ho dáš do cajku tak za deset let půjde zase cena nahoru.Teď to rozhodně už nemá cenu prodávat,protože z vlastní zkušenosti vím,že ta cena je hrozná.Já měl auto 1A stav ,ale bohužel si toho málokdo váží a dost jsem prodělal.Myslím,že např v DE si dobrých aut a zejména zachovalých váží daleko více a i podle mobile.de bych tam za to dostal daleko více,snad,možná???!

Tak přeji hodně zdaru a ať Ti konečně už slouží

2013-07-21 17:08:06

Jo díky, snad bude. Tedy snad, ono slouží, ty věci se řeší samo za chodu.

A tak jsem nejspíš dojezdil. Vyndali jsme váhu aby jsme zjistili jaké přesné číslo ten díl má. Nenapadlo mně, že to kamarád dal opačně a cestou z Brna domů se o řemenici šoupala pětilinka váhy. Když se motor zastavil a to po pár kilometrů dlouhém škubání, zjistil jsem, že se asi dva kablíky vyzkratovali. Nicméně opálené není nic. Oddělil jsem je od sebe a pokusil se nastartovat. Palubka se rozsvítí ale ve starteru jen cvakne. Tohle hledat bude smrt. Ještě, že jsme to měli domu pěšky jen asi tři kilometry. Jistě, někdo a možná víc znalců, se podiví, proč jsem nezastavil hned, když to začalo škubat. Bohužel, prazážitek. Úplně stejně to totiž začalo vynechávat když jsem jel před čtrnácti dny z Prahy a přestalo to. Pořád jsem to přikládal váze. Prostě smůla.

2013-07-29 13:59:41

paladinw: ...obdivuji Tvoji trpělivost a doufání,nebo spíše zoufáníAž z toho auta budeš mít radost,tak dej vědět,je mi Tě upřímně líto.Připadá mi to spíše,že máš to auto jako vedlejší prac. úvazek.Naděje umírá poslední

2013-07-29 14:36:14

Šolim: Tak snažím se pořešit věci, které tady řešilo už několik uživatelů taky. prostě auto mělo nějaký mouchy při koupi a letos jsem se rozhodl je zlikvidovat. Nic víc nic míň. Tohle byla naše chyba. I když mně napadlo, že k tomu otočení došlo před čtrnácti dny v servisu, když čistily váhu. To už se ale stejně nikdo nedozví. Díky za podporu.

Nicméně pro obecnou informaci abych věděl. Je někdo směrem z Brna na Vyškov nebo v Brně kdo má diagnostiku Star, krom Mercedesu?

Doli  
Libor
2013-07-29 14:47:35

paladinw: na druhou stranu od Brna http://autoservis-doli.cz/

2013-07-29 14:57:41

doli: Jo, už jsem se koukal:) Díky

2013-07-29 18:00:40

paladinw: Já jsem vsadil na blueabysse,protože to mám kousíček a udělal jsem moc dobře,ale určitě nic nezkazíš zajet k Dolimu,protože prý dělá taky dobře a je to určitě pro Tebe zkousnutelná vdálenost pro servis vozu.

Určitě to udělej,protože od prvních dnů , co jsi to auto koupil s ním máš jenom potíže a to je pak jenom pro zlost.

Až bude po servise , tak se určitě ovzeš!?

Už mi Tě je docela líto,ale brečet nebudu

2013-07-29 18:21:06

Šolim: Pokud to bude nutné, domluvím se. Zatím je problém v tom, že to ani nejede. Tedy nejde nastartovat. Tedy netočí starter. Za chvíli k tomu jedu. Rozhodně o pokroku dám vědět.

Doli  
Libor
2013-07-29 19:46:46

paladinw: podle toho cvakání co jsi psal máš buď slabou baterii, nebo vadnný starter. Toho ostatního bych se až tak taky nebál.

2013-07-29 19:48:06

Tak, auto už je doma. Vypadalo to hrozivě ale nakonec pohoda. Bohužel jsem s tim včera bez vybavení nic neudělal. Odešla dvacítka pojistka u ŘJ. Ověřeno opětovně, že kompresor sepíná. Je to krásně vidět. Motor ve 4.000 škube. Takže nouzák. Zítra vyměním váhu a uvidíme co pak. Pokud se nic nezmění, zajedu na diagnostiku a uvidíme. Co se týče problému největšího, tak to bude ten olej v sání. Dokud tam půjde, tak se bude váha zanášet.

doli: Už jsme to vyřídili. Díky

Tak dnes proběhla výměna váhy vzduchu cena dva a půl za Bosch celkem jde. A ejhle motor zase šlape:) Má zase tah. Bohužel ještě není vše dokonáno, je potřeba se zbavit toho oleje v sání jinak váha brzy dopadne jak ta stará. Je mi jasné, že to mohou mít na svědomí tři věci. Kroužky na pístech, těsnění na ventilech, případně obojí. Mohli by pomoci aditiva, které by třeba snížily unikání? Sám vím z Alfy, že byl děsnej rozdíl mezi běžným olejem a Selenií, která jaksi motor dokázala "utěsnit".

Po dovolené jsem domluvený i na pravý silenblok motoru, chci to mít ok:)

2013-07-30 17:24:50

paladinw: Já bych začal asi z opačného konce.Váha vzduchu je ovlivněna zanášením oleje,tedy nejdřív bych šel po tom .Předpokládám taky,že Ti ubývá motorový olej.

Když to vezmu zpátky,tak jsi měnil již jednou váhu vzduchu.Jak správně píšeš,když dáš novou,nebo ji vyčistíš,tak to nějaký čas běží a pak znovu.

Dej na mě a zajeď tady k někomu z kluků,protože oni Ti určitě pomůžou.V každém jiném servisu Ti rádi vymění váhu,protože na tom vydělají,ale podstata věci je úplně někde jinde.Podle mě zbytečně utrácíš peníze.To cukání může klidně dělat i vstřik,nebo i ty věci,které Ty uvádíš.Sám Doli se Ti nabízí,tak neváhej a zajeď tam!

Ten olej a aditivum s tím podle mě nemá co dělat,možné je všechno,ale v Tvém případě to určitě nebude.

Jsou to však jenom bláboly a dej na mě,tím spíš ,když se Ti v dobrém někdo nabízí

2013-08-03 15:22:33

Tak se zdá, že jsem vyřešil i únik vody. Nedalo mi to a sundal jsem víko filtru vzduchu s tím abych se dostal víc k hadicím. Vzal baterku a posvítil....no a koukám, že vůbec není nasazená a tím méně utažená motexa na spodní části expanzky. Přesně ta hadice, která se dává bokem, když se mění horní rameno nápravy. Kdepak asi udělali soudruzi v servise chybu:) Proto se to taky projevilo hned po příjezdu od nich. Jelikož všude okolo je sucho, jsem přesvědčen, že to bylo tím. Takže všechno v rámci "zachovejte paniku".

2013-08-21 22:09:53

Ahoj, jsem tu nový a potřeboval bych poradit. Pořídil jsem si sen CLK 320 r.v. 98. Má několik problémů, ale ten hlavní jsou tlumiče. Jak se pohybují ceny a které doporučujete. P.S. Přestalo jít od řidiče sklápění opěrek. Moc díky za každou radu.


Odpovědět

1 ......... 10  11  12  13  14