Fórum - Téma


W208 - Přístrojovka a žárovky


Fórum CLK W208 W208 - Přístrojovka a žárovky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W208 CLK  |  Naše vozidla


1  2  3  4  5

2012-12-07 08:13:16

ahoj chtěl bych se zeptat jak mám vyměnit žárovky u budíku dvě mi tam nesvítí a je to hodně divný díky.

2013-02-23 15:12:45

Ahoj, jen bych se tě rád zeptal zda jsi již výměnu vyřešil.. Kdyby náhodou jsi potreboval poradit se klidně zeptej, dělal jsem si kompletni podsvícení v bile barvě SMD LED a určitě bych ti poradil.. Nazdar

2013-02-23 15:27:30

ahoj určitě pokud by jsi mi s tim pomohl byl bych moc rad...potřeboval bych se tě zeptat jak se dostanu pod budíky...nesvítí mi podsvícení na levé straně budíků...pokud chceš můžu poslat foto

2013-02-23 16:50:07

Není třeba! Pokud nemáš zádný háček na vytažení pak jednoduše 3mi az 4mi prsty se opřít do černých plastových stran/uši na právo a vlevo od budiku! Jakoby po stranách co jsou stěny budiku. Budiky jsou celek a nemusíš se bát bys cokoli zničil! Je třeba se do těch stran opřít a z prstu si tím tlakem vytvořit jakoby přísavky a pak oběma rukama prava leva prava leva táhnou k sobě! Uvidíš, ze budiky půjdou pomalu ven! Volant vytáhnout co té pustí aby jsi měl prostor na výtahnuti budiku a packu na tempomat pak zmacknout směrem dolu by také neprekazel! Ze zadni strany po stranach kam neuvidis jsou 2konektory - ploché velké! Strčiš tam ruku a tento konektor na kterem je zamackavaci pojistka odpojis! Funguje to dá se říct velmi jednoduše! Proste nahmatej konektor, na něm z vrchu pojistku a tu zmackni! Pak už jen lehce tahni konektor z budiku ven a uvidíš, ze to půjde samo.. Az to uvidíš rozdělené ti to bude jasné! Žárovky jsou pod otočnými standardními konektory a podle toho, která ti nesviti je výměn! Kdyz budes chtít ti muzu poslat i LED SMD bile podsvícení.. Které vypadá mnohem lepe za cca 30kc-40kc kus dle velikosti. Je jich tam asi 8-10! Už jsem si tak udělal osvetleni pro cele auto a tak vím kam která LED patrí.. Je to pak barevně černé budiky, bile cisla a LCD texty a červené rucicky! Moc dobře a moderne vypadá i podsvícení SPZ! Vypadá to opravdu decentne zádný tuning nebo nejaka barevna divočina

2013-05-13 20:17:08

xhanel00: Ty jsi měnil podsvícení i na středovém panelu v tlačítkách atd. ? Já jsem na to koukal a např. z těch tlačítek nad klimou mi nešla vyndat ani jedna žárovka.

2013-05-15 10:38:56

Vítej, dělal jsem budíky a klimu, která svítí nyní bíle a je to společně s budíkama moc pěkný.. Co se tlačítek týče je to všechno zákáplé epoxydem u jejich štopky a tak se za to musí krapet víc vzít.. Ale popravdě tohle jsem nedělal, ale podobné žárovičky tedy T5 1,5-2,3W jsem si měnil v blinkrech ve zpětných zrcátkách a tam to bylo zamáčknuto a přilepeno právě u štopky což jsem pak provedl také a tak soudím, že co není přivařeno je lepeno.. Přeci jen je to AUTO a navíc Mercedes a všechno je pojištěno a také proto to funguje ještě po 14letech

2013-05-15 14:10:12

xhanel00: No v blinkrech jsem to dělal také, tam to jde, ale z těch tlačítek se to blbě vyndavá, asi jak je to zalepený tak tam vždycky kus zbyde a půjde tam blbě strčit ta nová žárovka, a klimatronik svítí bíle jo ? Fotku máš?

Já jsem právě včera opravoval teploměr s hodinami a dokonce úspěšně, tak mě to tak napadlo změnit barvu podsvícení, ale když už bych to dělal muselo by to svítit všechno stejně a jedině bíle. Někde jsem tady četl, že máš ty budíky také rozpracované, tak už se ti to povedlo, nebo ještě vyčkáváš ?

2013-05-15 17:27:41

ondraclk: Podej info o oprave displeju :). Bile podviceni bych mozna bral, ale bez kompletniho vcetne vypinacu a radia do toho jebat nehodlam a s tim by bylo tolik prace, ze na to kaslu. Cim min do toho vrtas, tim min veci zkusrvis a proto opravuju jen to, co se pokazi .

2013-05-15 22:59:52

mess: Fotku jsem dal do profilu auta, není co podat, je to úplně jednoduchý. Prostě vyměníš pásky k displayům. Musíš to víc vypodložit, aby to mělo dobrý kontakt a taky ty pásky nedrží jako originál, ale pak to přichytne ten plast, takže je to skoro jedno. Já to tam ještě pojistil trochou lepenky, aby se mi to nerozjelo než tam právě ten plast zacvaknu a v pohodě. V budíkách mi nesvítily všechny žárovičky tak jsem to vyměnil, když už byly jednou venku a je to mnohem lepší. Když to takhle pěkně svítí, tak ani není důvod měnit barvu podsvícení a máš pravdu, že pokud by to nešlo udělat všude do bíla, tak do toho taky ani nehrábnu.

2013-05-16 00:39:37

Kde jsi koupil ty pasky?

2013-05-16 08:28:50

mess: Od jednoho slováka přes bazoš, potřeboval jsem je rychle, protože jsem tam měl debilní budíky a ty neukazovali palivo a tenhle bych nejrychlejší, sice jsem je koupil za hodně, ale za rychlost se platí. Teď jsem ještě nějaké objednal přes ebay tak by měli dorazit, tak je budu snad nějak mít.

2013-05-16 14:29:25

ondraclk: Dobrá práce Večer klidně pošlu pár fotek. Já dělal celý interiér vozu do bíle pomocí LED a nevypadá to vůbec zle.. Bílé mám budíky a klimatronic.. Jinak tlačítka zůstalal nažloutlá, ale to zase sedi k ambientnímu osvěltení jež svítí žlutě ze zpetného zrcátka uvnitř vozu a celkově to pak navodí se středním panelem dokonalý nádech co v noci při jízdě opravdu šetří oči! Toto vylepšené zpětné zrcátko s LED ambient osvětlením a autostmíváním jsem pořídil z Ebay.co.uk za 20liber! Dost parády za pár korun..

2013-05-16 16:27:27

xhanel00: Přeci jenom to nechám asi takhle, ale teď mě zajímá to tvoje zpětné zrcátko ? Ono ti nějak svítí či co ?

2013-05-17 14:39:40

ondraclk:

Včera jsem to nezvládl, ale dnes to doplním do svojí galerie.. Jinak to zpětné zrcátko opravdu svítí

Na spodní straně je uprostřed jedna malá LED dioda a ta když zapnu světla decentně svítí.. Není to vidět za dne a večer to jako řidič také neuvidíš to jen když bys ses podíval zespod zrcátka, ale večer to dělá neskutečnou šou na středním panelu až to krapet osvětluje i volan z pravé strany, ale stále je to Ambient osvětlení tedy okolní světlo a opravdu jen podsvětluje.. Fotka řekne víc.. Když jsem seděl v CL 500 tak to mělo stejné osvětlení kromě toho zrcátka i v madlech ve dveřích a u nohou řidiče a spolujezdce! Když pak nastupuješ do auta celé krásně a velmi decentně září a když řídíš to funguje jako když si večer u televize zapalíš svíčku.. Netáhne to tolik oči a ven z auta je lepší pohled.. Jsou to drobnosti, ale pocitově to udělá opravu hodně! Já si teď u Radka objednal to podstvícení i k nohám a nainstalaju si jej tam zespod palubní desky k sobě i spolujezdci sám.. Stejné malé "LED" osvětlení máš určitě ve svém CLK, když otevřeš loketní přihrádku a je to díl A2208201101 (Interior Lamp LEG ROOM) Jedno to osvětlení nohou přijde na cca 200Kč + práce k nezaplaceni Všem kutilům zdar

Bílé budíky jsem okoukal na modelu CL, kterému moc fandím a tak proto ta záměna oranžové za bílé.. Jinak bych to určitě neřešil a nechal to tak jak to bylo a že nebylo to vůbec zlý už z výroby.. Ta bílá je docela neutrální a tak jsem se do toho pustil.. Jinak na fotce celé palubky včetně středového panelu je krapet vidět to Ambient osvětlení, které svítí z toho zpětného zrcátka, ale je to opravdu jen takový lehký nádech a nedá se to dost dobře vyfotit bohužel když tak dobrej fotak bez blesku nemám.. A ano to zpětné zrcátko je samozatmívací a je to na té fotce i vidět jak ztmavne jakoby do zelena. Dělají to i zpětná zrcátka co jsou venku.. Nestojí to až tolik a večer můžeš pitomce co se ti lepí na zadek s naprostým klidem ignorovat

Bych málem zapomněl dodat, že všechny fotky jak palubky tak klimy a osvětlení panelu jsem přidal do své galerie..

2013-05-20 19:03:38

xhanel00: Vypadá to dobře, ale kdo by se s tím sral, aby to sladil všechno do jednoho Hele a ty když si měnil to zpětné zrcátko tak si předtím už měl samozatmavovací nebo si ho tam dodělal ?

2013-05-21 11:31:58

Díky, žádná velká práce to není a stačí jen objednat dobré LEDky.. Jinak to Autodimming zrcátko jsem tam původně neměl, ale našel jsem si že to bylo standardně snad ve všech CLK modelech alespoň v USA a tak jsem zapátral a našel.. Připojku na kablík z tohoto zrcátka má každé CLK v panelu kabinového osvětlení nahoře.. Je tam hromada přípojek jako konektor na přisvětlení makeup zrcátek ve stínítkách, konektor na kablík dešťového senzoru, konektor na připojení právě toho Autodimming zpětného zrcátka a ještě další, ale ty jsem už neobsazoval.. V podstatě ale stačí pořídit toto zrcátko a připojit a funguješ! Jak jednoduché

Můžeš se podívat např. zde kde zrovna jedno za pěkný peníz mají:

http://www.ebay.co.uk/sch...=0&_nkw=2088101917&_rdc=1

Dobře se to vždy hledá podle čísla MB.. Jinak já měl štěstí a byla to jakoby dražší a luxusnější verze s tou malou Ambient diodou která dělá v noci ještě lepší požitek..

2013-05-21 11:39:36

xhanel00: No největší práce by byla s tou změnou podsvícení těch drobných tlačítek. V budíkách je to v pohodě a jak v klimatroniku nevím, ale když to říkáš tak asi tak v klidu. Já se právě ptám, protože nemám samozatmavovací zrcátko a tudíž mě zajímalo jak si tam dostal ty kabely, ale když říkáš, že když to sundám a budou tam, tak to je super.

2013-05-21 12:45:46

Klimatronik je naprosto v pohodě když celý ten panel osvětlují pouze 2diody tedy 2LED a to přímo když panel vytáhneš jsou pár centimetrů za hranou z vrchní strany obě dvě dobře dostupné. Pootočíš s nimi o 90° a vytáhneš..

Kablík je už součástí zrcátka a pouze jej připojiš na konektor nahoře v té kompletní řídící jednotce. Každy konektor i přesto že jsou si ty zástrčky podobné je jiný a tedy není to žádná věda. Žádný kabel ani nic podobně odnikud netaháš. Pouze na deštový senzor jsem kupoval orig. kablík asi 15cm dlouhý od Radka a také měl své přesné místo v této jednotce..

Tlačítka co jsou ve dřevě a podobně jsem už ani měnit nechtěl když nerad bych aby to všechno zářilo až příliš.. Takhle je to opravdu decentní a pouze tyto dvě základní části budíky a klima svítí víc a krapet moderněji vypadají.. Hodně zdaru!

2013-05-21 13:13:51

xhanel00: Tak dám odpoledne vědět, jak to dopadlo, nějaké zrcátka doma mám tak je tam zkusím dát.

Jak drží na okně senzor stěračů ? Asi je tam nalepený co ? Myslíš, že když ho strhnu z okna půjde mi ještě pak nalepit...

Jsem musel vytáhat kabely z konektoru od toho zrcátka a nejsem si úplně jistej jestli je mám správně. Myslíš, že by ses mohl prosímtě podívat jak je tam máš ty ? Já mám v jedničce béžovo - černej kabel, ve čtyřce béžovo - modrý kabel, v pětce béžovo zelený kabel, v šestce béžovo - červený kabel, a v osmičce jenom hnědý.

Nejsem si jistý hlavně u té pětky a šestky jinak si myslím, že jsem to tam vrátil v pohodě. Tak kdybys měl chvilku díky moc.

2013-05-23 20:32:53

ondraclk: Kuchnu to a podívám se případně hodím fotku..


Odpovědět

1  2  3  4  5