Fórum - Téma


W204 - Panorama


Fórum C-Class W204 W204 - Panorama

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W204  |  Naše vozidla2015-11-14 20:39:56

Ahoj všem,

měl bych takovou otázku... Poslední dobou mi lehce začíná "povrzávat" panoramatická střecha a zjistil jsem, že když mám sklo vyklopené jen minimálně, tak zvuk zmizí. Jelikož jsem na to moc neměl ještě čas, jen jsem si dnes na rychlo před delší jízdou potřel dorazovou gumičku suchým mazáním PTFE. Což pomohlo, ale pouze dočasně, po 50km se zvuk zase začal objevovat. Napadlo mě ještě kromě gumičky pomazat i protikus, což je oplastování kolem tabule skla, ale to budu moc vyzkoušet až v pondělí, jelikož mazání nemám u sebe.

Napadla mě teda ještě jedna věc... Není potřeba se případně o střechu jednou za čas postarat, že kromě promazání gum a lyžin s jezdcem, ještě i zkontrolovat dotažení šroubů, které tabule skla drží? Najeto už auto nějaké ty km má, tak jestli třeba střecha nějak nepracuje?

Díky!

2015-11-14 20:44:30

kapi87: všechny střešní okenní systémy musí být řádně mazané. PTFE by mělo stačit. Promazat a bude klid. Nejhorší je suchý a namazaný pojezd.

2015-11-14 21:19:40

Jak jsem psal, PTFE jsem zkoušel jen natřít hadříkem, na kterým jsem měl mazivo a vrzání se po hodině jízdy vrátilo. Zkusím tedy dorazovou těsnící gumu nastříkat, aby se udělala větší vrstva a potřít i protikus.

Co se týče toho pojezdu, tak originál je tam nějaký tuk, vypadá to jako med Za těch pár let je vidět, že určitě neváže špínu, je pořád čistej. Sháněl jsem tedy radši než mazání ve spreji přímo něco v kartuši, že bych to nanesl na jezdec a on si to promázl sám, ale to prostě nelze sehnat, jedině jsem tedy nezkoušel přímo volat do mercedesu. Takže na promazání pojezdu jsem dostal tip stříkací WD PTFE, tak vyzkouším...


Odpovědět