Fórum - Téma


W163 - Nouzový režim AT


Fórum ML W163 W163 - Nouzový režim AT

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W163 ML  |  Naše vozidla


1  2  3  4  5 ......... 7

2013-03-24 00:35:35

enougher:Takze Ty jsi to uz resil. Muzu se prosim zeptat: Je mozne, aby ta prevodovka radila uplne krasne, kdyz prestane byt v tom nouzovem rezimu, kdyz by v ni byly ty zavady jak jsi popsal? Jinymi slovy, kdyby mela opotrebovane ty lamely ci prasklou tu gumicku, ze by to mohlo s temito zavadami jezdit uplne krasne bez skubnuti no proste bez naznaku zavady? Dekuji za odpoved.

2013-03-24 00:47:29

blueabyss: kdybys byl ferovej, tak reknes, nejakou hranicni castku, do kolika asi se vejdu a s cim mam pocitat a nevymlouvas se na to, co jsem Ti nerekl. Je mi jasny, ze nemuzes vedet presne na korunu kolik bude stat oprava zavady, o ktere se bavime virtualne na internetu. Kdyz to reknu uplne blbe, tak pokud je v haji ŘJ tak spravení stojí cca ...., pokud je v háji kabeláž tak oprava bude stát cca ... , pokud je v háji atd... a to je právě to, co bych rád od Tebe slyšel, protože bych cca věděl, kolik budu muset mít peněz, pokud to auto chci dát do pořádku.

2013-03-24 00:58:04

tezko takhle odpovidat auto jsem nevidel mozne je cokoli

2013-03-24 01:20:20

Řeknu ti to tak - do převodovky jsi už nacpal nejméně cca 8 tis práci nepočítaje výsledek žádný. Samo sebou předběžnou cenu mohu navrhnout, ale až po té když zjistím co s vozidlem je. Naše diskuze je bezpředmětná.

Doli  
Libor
2013-03-24 04:38:00

matysek: Blueabyss se Ti to právěže snažil napsat férově, rozmezí ceny za tuto opravu může být tak rozdílné, že prostě není seriózní něco jen tak pro klid plácnout.. Po tom, co jsi tu napsal bych do opravy pro Tebe asi taky nešel.

2013-03-24 09:30:31

Pánové nic proti, ale když jste odborníci, nějakou předběžnou cenu by jste mu mohli zdělit. Když jdete do hospody na pivo a jídlo,taky se napřed podíváte do lístku, co mají a hlavně kolik to stojí, jinak by jste se potom taky divili, kdyby za pivo chtěli třeba 200,- a za jídlo 1000,-. To už tak bývá, že chce každý vědět aspoň orientační cenu a nemusí to chtít třeba chudák bez peněz. Ze zkušenosti vím, že i pracháč se potom diví a žasne. Marťas

Doli  
Libor
2013-03-24 09:39:07

marťas: Píšeš blbosti. Pokud se objednáš na výměnu oleje, nebo rozvodů, pneumatik, těsnění pod hlavou atd. každý Ti předběžnou cenu rád řekne, s dovětkem - pokud se nenajde během opravy nějaká další závada. Takže prosím tě začni přemýšlet o tom co píšeš. Nechápu o co Ti v této diskusi jde, je to opravdu o ničem. Nevím, k čemu by Ti bylo, kdyby Ti někdo z nás napsal předběžnou cenu cca 60000,-Kč, na kterou se to ve finále může klidně vyšplhat.

2013-03-24 09:59:08

marťas: to co píšeš jsou jasné položky - když bude chtít v-z převodovku, vyměnit olej nebo přehodit blatník řeknu mu cenu na halíř. Pokud mám určit cenu opravy vozidla musím vědět co s tím vozidlem je. My tady víme jen to, že převodovka sporadicky padá do nouzového režimu, ale nevíme kvůli čemu. Rozdíl v ceně za opravu může být v řádech desetitisíců.

Pisatel chce znát cenu za opravu a nezapomene dodat - cituji:

" Kolik by to mohlo stát? Já si myslím, že to nemůže být nic složitýho, že to bude nějaká p...vina."

Právě tento moment je pro mne směrodatný - proč se někdo pídí po ceně a opravě, když se domnívá, že to nebude nic složitého.

Jsi nejspíše vyučený automechanik momentálně barman

  • udělej kalkulaci za opravu vozidla, které má sporadické výpadky
  • řekni mi kolik bude stát drink když nevíš z čeho ho budeš míchat

2013-03-24 10:18:26

Hoši ja už se sice profesi už dlouho profesiálně nezabývám,ale usuzuji právě ,že vy se v tom pohybujete,tak jste mu mohli orientačně napsat když bude zavada tohoto bude to stat tolik...,když tohoto,taktolik..a teptve když to bude nějaká prkotina za par švestek ,tak bude jedině rád. Nikdo vam,ale nedá auto do opravy s tím ,že se pak ukáže kolik to bude stát,to by se mu pok mohli přetočit panenky,že oprava bude drahší než jíné auto.Marťas

Doli  
Libor
2013-03-24 10:33:16

To je debata jak za korunu piča. Už to neumím jinak napsat. Blueabyss už to tu přesně popsal, jak je to s určováním ceny, když nevíš co se vlastně bude opravovat...

Myslel jsem, že i já jsem to tu napsal srozumitelně - marťas: Píšeš blbosti. Pokud se objednáš na výměnu oleje, nebo rozvodů, pneumatik, těsnění pod hlavou atd. každý Ti předběžnou cenu rád řekne, s dovětkem - pokud se nenajde během opravy nějaká další závada. Takže prosím tě začni přemýšlet o tom co píšeš. Nechápu o co Ti v této diskusi jde, je to opravdu o ničem. Nevím, k čemu by Ti bylo, kdyby Ti někdo z nás napsal předběžnou cenu cca 60000,-Kč, na kterou se to ve finále může klidně vyšplhat.

Pokud tomu Marťas rozumí, určitě Ti cenu rád dopředu určí a následně za ni i auto opraví

Tímto v této diskuzi končím, protože je to jako psát si s malomocnými, pořád do kola....

2013-03-24 10:36:36

marťas: Přesně tak, díky za pochopení.

2013-03-24 10:44:38

matysek: Trošku mi z toho vyplývá, že opravy převodovek je asi hodně dobry byznys. Nikdo nechce říct, čím to může být a kolik to něco může stát a nechce to říct asi z důvodů, že je lepší auto přivézt a pak kohokoliv opálkovat na ceně. Ono když už někam dáte auto do opravy, tak už každej řekne, no tak to spravte. Já nechci být ten případ. Kdyby jste aspoň napsali, jo berem za hodinu plácnu 200,-, tak vidím aspoň náznak férového jednání. Takhle nic. Dovez to a my to opravíme. A ve finále kecy o tom, že je to jak s malomocnými. Tyhle hlášky mě dostávají. Nechápu, jak někdo může používat taková silná slova. Evidentně autor těchto slov neví co taková nemoc znamená, možná kdyby to věděl, třeba by se je bál vyslovit.

Skyair  
Pavel
2013-03-24 10:50:13

matysek: Nevím, co tím chceš sdělit. Nic jiného se opravdu nedovíš. Nabídka, co a jak, byla od příslušných členů řečena - ber nebo nech být. Pokud se ti to nezdá dostatečně seriózní, pak jeď do oficiálního servisu MB.

viki  
viktor
2013-03-24 10:55:55

blueabyss Doli ,to máte za to že jste zcela zdarma o svém volném čase snažili člověku poradit docela se divím že se snažíte vůbec ještě reagovat

matysek: nic jsi nepochopil, klidně si nech auto opravit u nějakého mastikulky, který ti předběžně řekne cenu, jen aby jsi poté nebyl překvapen, že finální částka je zcela jiná. A aby to vůbec fungovalo, automatická převodovka není kus salámu za 5,50

Doli  
Libor
2013-03-24 10:56:15

matysek: Zkus se sám nad sebou zamyslet. Tlačíš lidi do kouta otázkami, na které neexistují odpovědi a přijde mi to, že to směřuješ tak, aby jsi mohl ty co se Ti snaží seriozně odpovědět označit za zloděje a kteří využívají Tvé neschopnosti si poradit. Tobě ale poradit nejde.

2013-03-24 10:56:47

blueabyss: To že si myslím, že to nebude nic složitého ještě neznamená, že to nemusí být drahé. Například: Pokud bude v háji ŘJ tak někdo řekne, dáme novou stojí 30000 a druhý řekne já mám známýho, ten je spravuje a stojí to třeba 2000,-. Ty ceny jsou orientační. Jde mi o to, že když jsme usoudily že to bude elektronická závada, pak bych čekal tolik, že mi člověk, který tyto věci dělá a umí je spravit a neopravuje to poprvé, tak mi je schopen říct, že: Oprava té elektronické části plácnu max 10.000,-. Pokud tam bude ještě něco dalšího tak samozřejmě víc. Ale pokud to bude nějaká kabeláž tak se vejdeš do 5000,-. Prostě fair play. A ne dovez to a vše co bude do šedesáti tisíc je dobrá cena. To můžu koupit jiný ML.

2013-03-24 11:00:46

Doli: Jsem rád, že jsi se nad sebou zamyslel, teď ještě se zkus zamyslet, proč by nešlo férově napsat, hodinovou sazbu za opravu a proč nejde napsat, tuhle závadu jsem už x-krát řešil a stálo to vždy cca 20000, tak počítej asi s takovou cenou. Kurna co je na tom tak složitého. A nebo chcete všichni vydělat co nejvíce peněz na lidech, kteří Vám budou slepě věřit a bát se dne, kdy auto bude opravené? Já tento typ nejsem. Já se na ten den chci těšit. Zkus to pochopit. Není to složité.

Doli  
Libor
2013-03-24 11:05:01

matysek: Ty asi něco hulíš, nebo bereš, jinak si už Tvoje výlevy nedokážu vysvětlit, víc už k této věci nemám opravdu co říct. Pokud se potřebuješ jen zviditelnit na úkor času lidí kteří se Ti tu snažili poradit, je mě tohoto času upřímně líto - zkus nějaký jiný chat.

2013-03-24 11:05:37

matysek:

ad1. na ceně se pálkuješ ty sám - proč jsi měnil součást za 6000kč třikrát olej atd. výsledek 0

Co ti bude platné když ti napíšu, že beru za hodinu 500kč plus dph - ty znáš a víš za jak dlouho to opraví nebo neopraví nějaký dement a za jak dlouho já.

Na 98% jsem přesvědčen že bych opravu tvého problému již v samém počátku udělal do 2000kč. Mohl jsem ti tu cenu napsat, ale co když tomu tak nebude - a najednou mám toho Černého Petra v ruce já.

Věř, že já neopravuji věci pokus omyl.

Svatik  
Svaťa
2013-03-24 11:07:15

matysek: Na to, že jsi tu tři dny, jsi trošku neuctivý. Ti pánové co ti odpovídali, tu ZADARMO poradili (a dobře) už stovkám lidí. Když ti napíšou, že ti bez toho, aby to auto aspoň viděl nedokáže sdělit cenu, tak věř, že to není z jejich strany nějaká vychcanost, nebo snaha o byznys. Prostě napsat rozpětí 1000 až šededsát tisíc ti taky moc nepomůže. Např. Petr (blueabyss) tady nedávno popisoval opravu, kdy auto nechtělo točit přes 3000 ot., diag. hlásila různá čidla a nic nepomáhalo. Nakonec našel o 0,6mm ohnutej zub na setrváku, (jestli se nepletu, už nevím ve kterým vláknu to bylo), takže oprava by byla za pár stovek. Ale kdyby jsi měnil postupně všechno co ti hlásí diag., tak se nedoplatíš. Kdyby chtěli kohokoli cituji "opálkovat na ceně" , hodí si sem reklamu a ser.u na nějaký odpovídání ve vláknech.


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 7