Fórum - Téma


W163 - EGR ventil


Fórum ML W163 W163 - EGR ventil

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W163 ML  |  Naše vozidla


1  2

2016-04-06 21:46:30

gerzic: vyndat, vyčistit sání, odstranit a zaslepit klapky, vypnout EGR je práce na 2 dny. Pro Amatéra....a taky se může stát, že něco urveš, nebo posereš a ze 2 dnů budou 3 a další výdaje.

Jen v kostce /může se lišit dle konkrétního vozu/ : sání drží na 8(10) šroubech - sranda. musíš ale odpojit přívod paliva - tj. 2 hadice, odpojit dva prameny kabelů - cca 10 konektorů. (musíš mít přístup pod auto - odpojení startéru, lambdy, a senzoru oleje) odstrojit celý ten bordel co je sání navěšenej, včetně měrky oleje ( cca 30 šroubů) Já jsem vyndal i termostat. (nevím možná to jde i bez něj) tohle ti zabere cca 3 hodiny.

Pak začíná sranda: čištění sání - u mě cca 3 hodiny luxusní prácičky

Dále zaslepit klapky - 1 hodina.

Nahodit zpět... 3 hodiny

Pak vypnout EGR - vyžaduje základní znalosti elektrotechniky - pro myslícího člověka stačí na úrovni středoškolské fyziky.

A vybavení alespoň multimetr a pájka od vjetnamců....(Tady bych uvedl: 1 hodina až 1 den - dle zdatnosti.)

(na druhou stranu se pohybuji v elektrotechnice a tupost některých vyučených elektrikářů mě občas nepřestává fascinovat - takže běžné populaci moc šancí na rychlý úspěch nedávám)

Machři asi vypnou EGR pře SW - na to bohužel nemám znalosti ani vybavení , takže musím jít cestou oblbováku.

Jak už jsem řekl: 5000 kč od Blueabyss mě přijde vážně fajn cena.( klobouk dolů)

Jestli nejsi zapálenej rozebírač, jdi raději ty dva dny do práce dělat co umíš a pak vem rodinku na výlet a svěř práci profesionálům :) Navíc bude snad 100% jistota, že vše funguje jak má. Na koleně si spoustu věcí nezkotrouluješ....)

Závěr: Já už bych se do toho znovu nepouštěl. Raději bych jel v tom volném čase na kolo :)

Doli  
Libor
2016-04-06 21:49:13

sakul: No tak hlavně, že jsi nám to všem osvětlil, jak je to tu všechno špatně a jak by to mělo podle tebe být. Proto sem chodí asi tolik lidí, protože se tady nic nedozví a nikdo nikomu neporadí.

Až si přečteš pár set - možná tisíc příspěvků (namísto sepisování kritik do svého 8 příspěvku), tak uvidíš, že většina fundovaných, kteří přispívají, tak radí v těch případech, kdy usoudí, že sepisování rady k něčemu bude. Pokud se jedná o věc, kde je jasné, že si tazatel nemá šanci svépomocí závadu ani najít, natož odstranit, tak mu samozřejmě někdo nabídne vlastní servis nebo někoho doporučí.

Ono to holt už není jako opravovat stodvacítky, ale bez zázemí, vybavení a v neposlední řadě bez zkušeností to prostě nejde - a ve výsledku oprava vyjde většinou levněji tam kde vědí na co sáhnout, na rozdíl od "montérů" kteří něco vyčtou na internetu. To co napsal Blueabyss je 100% pravdy - do puntíku.

A pokud se divíš, že tu někdo neotevře na plnou parádu svoje know how, zkus si prvně něco vybudovat sám a pak to vysypat veřejně na net, oni si to tam nepřečtou jen ti tři zrovna potřební domácí kutilové (kterým to bude nakonec k ničemu, protože si s tím stejně neporadí), ale přečte si to tam hlavně konkurence, která se zasměje a bude pak zrovna tebe drhnout z kůže na ukradeném know how na kterém jsme my zlí, co ho nechceme poskytnout veřejně a zdarma léta tvrdě makali....

Tak asi tak... už sem taky nepíšu tak často jako dřív, ale je to hlavně tím, že nemám moc času.... po přečtení podobných chytrostí jako je ta tvoje začínám mít chuť sem nepsat vůbec.

2016-04-06 21:56:21

doli: To nebylo myšleno vůbec ve zlém a už vůbec ne jako kritika...a rozhodně to tu není špatné. Bylo to spíše jen takové moje vyjádření pocitů, které z toho po té chvilce zde mám.

Dozvěděl jsem zde spoustu cenných informací.

Jen člověk musí občas číst mezi řádky....

100% s Tebou souhlasím v tom co jsi napsal. A nechtěl jsem nikoho pobouřit...

Vůbec nechci po někom a by zde prezentoval své draze nabité zkušenosti - to prosím vůbec....to bylo špatně pochopeno.

2016-04-07 09:32:51

Sakul : Super odpověď , taky si to myslím kdo chce poradit a odpovědět tak odpoví , komu je to zatěžko nebo nemá čas ,tak ať neodpovídá . Jsem taky takový, že si věci které bych zvládl udělám sám a taky mi tady hodně rad přišlo vhod, mám i bohužel špatné zkušenosti s různými servisy(podotýkám ,že s autorizovanými a renomovanými ) a co tam kouzlili, to by možná ani garážový mechoš neudělal.

Tím se každopádně nechci nikoho dotknout a házet všechny do jednoho pytle.

Samozřejmě je fórum dobrá věc. Marťas

2016-04-07 09:54:40

taky si říkám, že dokurvit si to můžu zadarmo sám Teď mi někdo volal, že mu v servisu sundali z auta automat a řekli mu ať si někde zjistí, k čemu je prej ta věc přišroubovaná k setrváku

2016-04-08 07:48:19

Chlapi asi takhle, mám už dost najeto a asi i párkrát přetočenej tachometr - dřív pokud člověk chtěl mít trochu "lepší" auto, holt musel počítat, že si většinu věcí bude na něm muset udělat sám, či s pomocí kamarádů - když si vzpomenu jak jsme zjišťovali co z čeho pasuje na starý piáno a bastlili to jak to šlo !! I tehdy byly informace vykoupené někdy mnoha marnými pokusy atd... a taky měli cenu zlata. Navíc samozřejmě nebyl ani NET ani různá fóra - dokonce ani mobily Takže jen pár kamarádů - sednout do auta a jet se poptat. Zaplaťpánbu za dnešní fora - pokud člověk věnuje nějakej čas najde zde dost věcí a v neposlední řadě i dost lidí, kteří něco umí a jsou ochotní něco ve svých servisech opravit !! Navíc jsu to většinou lidé, zapálení pro věc, kteří k těm našim autům mají určitý vztah a jejich práce je z valné většiny koníčkem. Proto taky dokážou spoustu věcí, kterými by se značkové servisy ani nezabývali. A taky cena oprav je v naprosto jiné cenové relaci než v oněch "značkových " !! A k těm informacím - je samozřejmé, že nikdo nebude rozdávat své Know-how !! Navíc ono radit takhle na foru někomu o jehož odborných znalostech nic nevím, může u složitějších věcí vést spíše ke zhoršení problému Vždy si na to vzpomenu, když u nás někdo kupuje nějakou věc a ptá se " myslíte, že si to dokážu vyměnit sám ??" - blbej dotaz !! Automaticky odpovídám - " no už to, že se takhle ptáte, ukazuje na to, že nedokážete !!" bohužel jen málokterý to pochopí . Posledních asi 15 let dělám ve značkovém servisu ( bohužel u úplně špatné zančky , ale to není podstatné) - a vždy mne strašně rozesměje, když někdo řeší - jak si můžete "bastlit" auta doma, nebo u "stodolářů" -, když nemáte na značkovej servis, tak si kupte Dacii Je mi těch lidí docela líto, kdyby viděli KDO dělá veznačkových servisech Třeba u nás je asi z 6 mechaniků jen jeden, u kterého si nechám něco vyměnit na autě, a u některých bych se bál si nechat vyměnit i olej - asi by strhli i závit na výpustním šroubu

Jasně, není to vždy a všude stejné, ale myslím, že většina z Vás ví jak to myslím.

Na závěr - tohle je fakt jen obecná úvaha "starýho vola" na základě mých zkušeností - není to reakce na nikoho z příspěvků výše. Ani nic osobního.

Jen ještě na závěr - zaplaťpánbůh ( pokud existuje za těch pár chlapů, co mají své malé, či větší servisy a při tom fofru si ještě najdou čas sem zaskočit a poradit, případně nabídnout opravu Co bysme za to dali v tom "pravěku", kdy jsme ty svý W123 a W124 opravovali fakt po těch garážích !! a z věcí na Š1203, Multicar atd ....

2016-04-11 10:28:07

blueabyss: Zdravím mal by som záujem o odstránenie EGR a klapiek zo sánia. Mám ML 163 270 cdi. Je to možné spraviť za jeden den ? Som z Bratislavy.

2016-04-11 10:29:43

vik39: Ano - v jednom pracovním dni - ostatní ve vzkazech


Odpovědět

1  2