Fórum - Téma


W163 - Comand, měnič a rádia


Fórum ML W163 W163 - Comand, měnič a rádia

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W163 ML  |  Naše vozidla


1  2  3

2016-04-29 07:49:41

harry28: Ahoj , já jsem AUX vyšesil viz. můj přízpěvek.

Zdravím kolegové , tak problém s měničem a přehráváním MP3 jsme vyřešili nakonec tím nejjednodušším způsobem.Připojili jsme ke Comandu AUX kabel . Takže hrajeme z mobilů a pohoda . Přikládám pro ostatní takový ucelený obrázek - jak na to .

Více na: http://www.mercedesclub.c...lect=108410#message108410

2016-04-29 07:56:39

sniper:

No ono to s číňanama je těžký - dělaj skvělý věci za drahý peníze a i šunty za levný peníze. Problém je v tom, že klasickej českaj férovej podnikatel nakoupí ten šunt a prodává ho za cenu toho skvělýho, že

A jelikož už jsem poučenej a za ty leta už jsem se do pár "originálů" kouknul i zevnitř - a vida, stejně Čína a Korea

takže já kupuju ty levný a pokud to dva roky vydrží ( což většinou vydrží) tak to když se to pak rozbije vyhodím - ztráta není tak velká. Takže v poslední době většinou od firmy X-tron (ale je to skoro jedno - tyhle levný jsou vevnitř stejný, jen na to různý firmy dávaj různý krabičky a názvy) Teď mám ve třech autech X-tron TD616GT - ten už nedělaj -místo něj je

http://hifiauto.eu/xtrons-td619g-p2601 ( dělají něco i s Androidem, ale to nechci http://www.mediacars.cz/a...oradio-xtrons-td613ad-p16 ).

Jasně - žádnej zázrak, ale hraje, navi funguje ( Igo lze běžně stáhnout), umí DVD, Mp3, karty, flash atd.... co by člověk dnes za 6 táců chtěl, že ??? Má výstup na couvací kameru a další blbiny - viz návod.

Chápu, že by si to spousta lidí do auta nedalo, ale mne u auta zajímá spíš motor. Já bych si zase nepořídil žádne z novějších motorů ( nebo nedejbože celé auto ) s těma elektronesmyslama

No každej sme střelenej jinak, že ???

Harry28:

No jakkoli "spojit" digitál č čímkoli normálním !! Pokud to nedokážeš sám, udělej to jako já - vyhoď to a dej tam komplet "normální " muziku. Já to řešil skoro půl roku přes všechny známý u dvou aut ( BMW E39 a ML 55AMG) a nikdo to nedokázal za rozumnou cenu.

2016-04-29 08:44:03

malina_v220:

možná se ptam blbě, ale ten aux kabel jsi sehnal kde? normálně se dá někde koupit? a ten jack to je od telefonu asi na sluchátka žejo? já jsem nikdy sluchátka v telefonu neměl, tak nevim, ale teď na to koukam že tam z vrchu nějakej jack je.

Pak by bylo ještě jedno jednoduchý řešení- FM transmiter.. o tom taky trošku přemýšlím.

Je fakt že přes ten kabel by měl být ten zvuk určitě kvalitnější

2016-04-29 09:20:41

harry28: Prosím Tě kabel komplet koupíš např. do VW konektor pasuje do Comandu a jack zapojíš do mobilu , MP3 přehrávače atd.... ( já jsem si kabel sastavil sám: 3ks pinu,audio kablík , 3,5 jack )

http://www.ahifi.cz/4carm...+%C5%A1koda+/+VW&utm_term=

Konektor rozebereš a přepinuješ vodiče dle popisu jak píšu. Na mém Comandu zezadu takový konektor už byl , takže jsem jen dopinoval vodiče s jackem a bylo . . .

2016-04-29 11:28:31

malina_v220: mě předtím nenapdlo, ten obrázek s tim konektorem co jsi posílal, ho zvětšit, teď jsem si všiml toho zapojení podle barev, tak to je super, to si taky vyrobim sám. Dík.

Můžu se ještě zeptat, kdo tomu trochu víc rozumíte.. a co tohle: http://www.ahifi.cz/kabel...blok-obrazu-mercedes.html přes tohle by nešla napojit ke comandu nějaká ta levná couvací kamera? koukal jsem že nejlevnější začínaj i cca od 600kč.

aha.. byl jsem moc rychlej, teď jsem se podíval pořádně a musí k tomu být ještě ten modul, tohle je jen kabel

2016-04-29 19:25:18

harry28: Pokud máš BOSE audio systém, tak na to pozor. Alespoň u Audi ( u MB to bude stejné ) je tento systém odladěn na každý model extra a hraje to jen s těmito komponenty, navíc repra mají impedanci 3 Ohm, většinou jsou aktivní, celé to řídí zesilovač v subvooferu, do kterého jde z rádia jen nezesílený signál. Pokud použiješ jakékoli jiné rádio, nebude to hrát pěkně a dříve, nebo později něco odpálíš. Podle mého názoru BOSE hraje hodně, hodně dobře, pro audiofila je to pecka

m.kelly: Díky za odpověď, u mě je na prvním místě originál vzhled a funkčnost, i když omezená. Nemáš někde fotku jak to vypadá v interiéru ML? Je pravda, že trh je přesycen touhle audiotechnikou, ale něco, co by tam "zapadlo" a podsvícením nerušilo bude asi problém najít...

Hoši a co něco takového?

http://www.aliexpress.com...a4-4208-83e7-32644ffe6a99

2016-04-30 08:32:26

Sniper:

To co ukazuješ je v podstatě vevnitř jako to moje, jen to má "originálnější" vzhled a cena je dvojnásobná. Navíc bys musel pohledat opravdu do V163 - tohle je tuším do W164 . podle vzhledu.

Obrázek nemám, ale když koukneš na mobile.de, tak v e 3 z 10 prodávaných 163 to je - stáhl jsem Ti jedno ilustrační foto.

A ta hvězda jako logo jde naladit skoro u všech

Harry28 :

K Bose nepasuje prakticky NIC a je to dost "bastlvzdorný" dokonce ani většina drahých redukcí nedělá to, co by měla. Mám teď hooodně zkušeností jak s ML, tak s BMW. Takže buď pohledat origo komponenty a pokusit se do stávajících originál vstupů ( "jack" atd) naimplantovat něco aby to z historického kusu udělalo moderně použitelný rádio ( mp3, flash, atd....) a nebo "můj systém" - vše vyrvat a dát tam jak někteří ( a asi oprávněně ) tvrdí - "čínskou hrůzu" .

No já stejně spíš slyším ( a rád poslouchám) ty V8 v obou autech a na zvuku rádia mi zase tak nesejde

Když jsme u těch V8 - pořád nějak nemůžu docílit ten "americkej zvuk " U báva se to zlepšilo výměnou origo katů za neorigo. , ale u ML dával DDRon přede mnou nový katy, tak to nechci kuchat - ale asi dojde na výměnu toho velkého středového " směšovacího" tlumiče za pouhou "Y" trubku a nechám tam jen ten vzadu :

(viz přiložené video)

To by mohlo být ono A pak je to rádio nepodstatný !!

Jo a tady jsem narazil na nějakej Aux vstup

http://www.ahifi.cz/unive...ni-aux-vstup-adapter.html - třeba se to někomu hodí !!


ML 55 AMG exhaust resonator delete (Mercedes-Benz W163 V8 5.5L)  |  Více info

ML 55 AMG exhaust sound,

middle resonator delete

2016-04-30 09:16:35

m.kelly: podle fotky to rádio co posílal odkaz Sniper, vypadá doopravdy nějaký zakulacený, ale zas tam píšou w163 atd.. myslím si že tam maj univerzální fotku a budou mít zřejmě jak na naovější zakulacený, tak na straší typy.. špatný to neni

Já jak měl předtím tu 320, tam jsem to tenkrát asi pos, právě tim že jsem místo všech 4katů dal jen roury, mělo to až moc takovej vykuchanej zvuk, asi i vyšší spotřba a i jak se mi to hodně hádalo na benz..

430 mi zatím běží bez problémů- nehádá se to vůbec, doufam že mi tam ty origo katy vydržej co nejdýl

2016-04-30 12:22:38

Hoši, zvuk budu řešit taky, mám sice jen V6, ale zato 3,7 Do katů drbat nebudum už jen kvůli 4 lambdám, ale chtělo by to nějaký laděný koncový tlumič, ten dokáže se zvukem hodně, přitom do výkonu negativně nezasáhne.

Líbilo by se mi ěnco takového. (viz přiložené video)

K tomu rádiu - píšou tam, že je to pro W163 tak snad nejsou blbí a použili jen univerzální fotku.

Tahle mašinka by se mi i líbila

A ta po zapnutí je prostě masakr největší

Mercedes ML350 exhaust sound Klappenauspuff KKS-Performance  |  Více info

KKS-Performance valve controlled exhaust

2016-05-04 10:35:41

Tak zatím mám comanda v mé 430 předface ( vyndané ze400 poface) a doopravdy jak tu už bylo napsáno, na každý model rádia je ten zbytek ( zesík, možná subwofer a já nevim co ještě) odladěno jinak. Sice rádio mi hraje, ale i když mám zvuk ztlumený na minimum,tak v tom strašně šumí a když třeba ukládám stanice- tak se ozve pípnutí, jenže u mýho to je strašně nahlas, jak kdyby mi chtěly repráky prostřelit hlavu. taky jsem si tam dal HF blototh ( parot) prostě takový to univerzál.. naimlantoval jsem to tam ani jsem to nevyzkoušel a když jsem pak jel a někdo mi volal, tak jsem myslel že chcípnu, strašně v tom pískalo, hučelo a volání šlo absolutně na maximum, nedalo se s tim nic dělat, takže to jsem zas odpojil.

Teď jsem dal comanda zpět do 400poface a tam to nic takového nedělá, rádio i když se dá zvuk a min. tak v tom nešumí vůbec, pípnutí při ukládání stanic jen slabě..

Mám k tomu comandu v němčině docela tlustou knížku- co jsem se tak letmo díval, tak kdkyb k tomu měl člověk úplně vše origo, tak by to nebylo vůbec špatný, měl by k tomu být i nějaký orig. dálk. ovladač - ten samozřejmě nemám ani jsem ho nikdy neviděl.. ale vyšlo by to vše fakt asi na hodně peněz.

Každopádně jak budu mít čas, tak u toho 400 začnu kuchat- palubku, spolujezdc. sedačku, tapecy.. dolů a pujdu po drátech, pak to zkusim naimplantovat vše do toho mého. Pokud to bude moc složité tak se na to vys... dám pak vědět

2016-05-04 14:44:24

harry28: A nemáš ty, nebo to druhé ML systém BOSE? Pokud ano, tak to kombinovat mezi sebou nemůžeš, pokud ne, tak by to mělo normálně hrát...

Já jsem chtěl zprovoznit na svém Comandu vše, co tam je, ale to bych se nedoplatil, hold technologie jde dál, tak půjdu asi cestou nové technologie ve starém kabátě - viz můj odkaz. Obrázek je ilustrační, ale mám potvrzeno, že je to rádio tvarově pro ML W163 a modely s hranatým 2din otvorem.

Umí to opravdu snad vše včetně tv a couvací kamery

A prý to hraje špičkově, tož jsme zvědavý...

2016-05-05 09:24:13

sniper: Právě že mám. Na mym předface jsem měl orig.rádio s kazetou a boss ( changer v kufru-ale bez šuplíku a z toho poface zas ani ten šuplík použít nejde, ani přehodit celej changer-taky je to jinak).

U toho pofacelifta co byl comand- tam jsem nikde nápis boss neviděl,včera jsem sundal spolujezdcovou sedačku a nikde nic-žádnej zesík,woofer nic ( je možný že tam někde něco bude ještě asi pod kobercem nebo někde- budu ještě pokračovat s rozebírání), ale co jsem koukal u tohoto poface tak na repro bylo: 4ohmy. takže zřejmě tohle s tim comandem není boss, ale zas dobrá zpráva že repro tam jsou 4ohmy.

Takže to asi udělam následovně. U mýho to udělám technologií: mr.Kelly, prostě to vše vyházím pryč, a reproduktory ( u mýho boss tam budou určitě ty 3ohmový nebo něco takovýho) tak ty taky vyhodim a dam tam ty 4ohmový z toho poface.

Pak si tam budu moc dát zas toho comanda ( teď ho tam sice mam,hraje rádio, ale strašně šumí-je to asi nějaký přesicený nebo něco takovýho), aby to fungovalo jak má - no a nebo možná pujdu taky do nějaký číny s kamerou atd.

Já bych právě ani nepotřeboval CD nebo DVD, stačila by mi usb, nebo SD karta, rádio a kamera. Teď mam něco takovýho rozjednanýho jestli to vyjde, má to : usb,sd,navi,rádio a kameru ( bez dvd mechaniky) navi je tam na takový nějak sd kartičce a je to i dost levný, tak udidim jestli to vyjde.

Tohle co jsi posílal odkaz to mercedesácký- to by se mi taky líbilo,to vypadá fakt pěkně. taky o tom trochu ještě popřemýšlím.

2016-05-05 11:58:27

sniper:

To, co se chystáš tam vpáchat - pokud to je opravdu na W163. Předpokládám, že to má dual system ? A když jsem na to koukal, je to prakticky jako všechny ostatní číny, jen jinej kabát.

Kolik je, prosím Tě, pokud jsi to již zjišťoval, konečná cena i s dopravou clem atd.... ??

Pokud bys to objednával , možná podle ceny (samozřejmě pokud bys byl pro) bych se za "nějakej příplatek" připojil - já na tohle "zahraniční" objednávání přes comp. nějak nejsem - prostě stará generace a špatná "kompatibilita !!

Jinak teď jedu pryč, a budu až v pondělí - aby to nevypadalo, že neodpovídám na případnou Tvoji odpověď.

Jo a až budu kuchat to "bose" - pokud by někdo měl o něco z toho zájem - dohodneme se - já to většinou vše vyhazuju.

Zatím mám doma i něco z toho BMW, kdyby byl zájem.

Díky.

Ikdyž jak koukám W163 u tohohle není - tohle je ve specifikaci na těch stránkách

This unit fit for:

Mercedes-Benz C-class W203 (2000 - 2005)

Mercedes-Benz G W463 (1998 - 2004)

Mercedes-Benz Vaneo (2002 - 2005)

Mercedes-Benz Viano / Vito W639 (2004 - 2006)

Mercedes-Benz CLK-C208 W208 (1996 - 2008)

Mercedes Benz A Class W168 A140 A160 A170 A190 A210 (1998-2006)

Mercedes-Benz W210 E200 E220 E230 E240 E250 E270 E280 E290 E300 E320 E420 E430 (1998 - 2002)

2016-05-05 19:49:31

m.kelly: Co to je dual systém?

Já to budu teprve zjišťovat, protože těch androidů je celá řada a cena se tam pohybuje od cca 220 dolarů až po cca 600 a přitom všechny vypadají stejně...

http://www.aliexpress.com...+Player+GPS+Mercedes+w163

Musím zjistit jaké jsou v tom rozdíly a co všechno to umí.

Rád bych set, kde je už i couvací kamera, tv modul si dokoupím zvlášť.

Co se týče toho "obchodu" bylo by to přes ALIEXPRES a kamarád s nimi obchoduje už delší čas a prý bez problémů, záruka, vše funguje. U některého zboží se poštovné nepočítá, jinde ano, se clem nevím, ale to, co je u výrobku jako total cena, je cena konečná pro zákazníka.

Pozjišťuji více a dám vědět

2016-05-23 11:39:41

Ahoj, našel jsem i tohle ?????

http://www.sbazar.cz/d.re...rcedes-do-modelu-a-klasse

A dual system je, že při zapnutý navi, hraje i rádio !! Jinak prostě jedeš bez muziky a občas něco zahuhlá navi !! Bacha občas to i nějaké lepší číny nemají Jinak já raději s WinCE, i přes všechny nevýhody. Asi je android lepší, ale já už jsem zvyklej na WIN - s androidem nějak nekomunikuju, navíc v tom neběhá IGO, ale jen IGO primo . Prostě nějak moc nemám rád "nové" věci

harry28: Možná se to hodí i někomu dalšímu. Tak jsem včera začal "kuchat" Bose z médi. K zesiku se dostaneš, když sundáš plast nad nohma řidiče a je jakoby "nad brzdovým pedálem" - schovaný až nahoře ( za tou tlumící vatou) - taková černá bedna ( asi 20x15x6 ) se žebrama. Pod ní je šroubek ( 10 klíč) a vypadne celá - zboku je konektor optiky a asi 26 pinový konektor. Prozvoněním drátů od předních repro ve dveřích jsem identifikoval příslušné dráty od př. repráků - P i L mají stejnou barvu - zelený a modrý - taková "jasnější" barva - víc jich v téhle barvě v konektoru není. Udělal jsem si "prodlužovák" s "reproduktorovou ISO kostkou a napojil na ty dráty od předních repro z konektoru zesiku. "Silovou ISO kostku" jsem použil originál, co tam byla pro Command - ta byla stejná. Ještě je nutno vyměnit repráky ve dveřích ( Bose mají 20 ohmů ) za "normální" dvoupásmové 165 mm . Výškové , co jsou nahoře ve dveřích jsem odpojil - není tam vyhybka a nehodleám se s tím sr...t !! Zapojil jsem "číňana" na konektory, anténu atd... - radio funguje, přední repro hrají !! Až sem - brnkačka ! Když jsem totéž chtěl provést se zadníma dvěřma ( mimochodem taky zelený a modrý drát), tak kupodivu NIC do konektoru zesiku nevede Asi je to ještě někde propojený s těma dvěma repro v zadních sloupcích u pátejch dveří a prozvonění nefunguje . No na to zatím nemám čas - tak hraju alespoň na předek ! Kdyby někdo měl nějakou zkušenost ohledně zapojení těch zadních repro - byl bych rád za info - díky

Tak jsem včera ztrávil pár hodinek na NETu a vyštrachal tuhle stránku, kde je to dost hezky rozepsaný.

http://www.whatsinside.in...ose-sound-system-w163-ml/

Starý Bose system pro W163 - 1998 - 2002 a pak nový 2002 - 2005 - a ten je buď analog, nebo digitál, jsou tam i čísla pinů jednotlivých repráků v konektoru na zesiku , včetně barev. Tak se na to o víkendu ještě kouknu. Podle toho jak jsi mi popisoval ten konektor na zesiku - tak Ty tam máš analogovej - tam není takovej problém - repro má svoji kostku a jen to propojíš. U digitálu je to mezi zesikem, radiem a CD changerem vedený tím optokabelem a repráky je potřeba vyhledat, vypinovat a propojit. Taky nemáš vzadu na sloupcích zadních dveří ještě ty dva repráky .

2016-12-03 12:21:18

Ahoj, přiživím se na tomhle tématu. Mám v ML2002 rádio s navi (snad se mi podaří nahrát foto) a přestalo mi hrát rádio (tuner), CD i kazeta funguje, ale rádio je ticho. jen při vypnutém motoru (když je ticho) jde hrozně slabě slyšet že hraje pri otočení volume na max. Včera jsem jel delší trasu a schválně nechal celou cestu rádio běžet. Občas v tom luplo a třeba 5 vteřin hrálo a pak zase lup a ticho, takhle několikrát za cestu. Jakoby nějakej kontakt, ale nedokážu si vysvětlit jakej. Spíš mi to připadá na vadnej koncovej zesilovač v rádiu, ale zas jak to že CD hraje.. Neřešil někdo stejnej problém?? Díky

2017-03-12 22:09:01

Nazda.Tak aj ja som sa stal majitelom ml w163.Tak som to tu precital vsetko ohladom vymeny radia...U mna su tiez Bose reproduktory a original mb radio na cd s menicom...Chcel som tam dat namontovat Kenwood DDX4017DAB ale tak podla toho co som sa tu docital nieje to mozne sparovat s tym bose bez nejakych vacsich zasahov je to tak?Ja zijem v Norsku a zrusili nam FM u nas uz funguje iba DAB.Takze zostava mi moznost DAB adapter ktory sa zasunie do zapalovaca ma svoju DAB antenu.DAB adapter vysiela frekvenciu na fm radio...Otazka je ci nestratim na kvalite zvuku tymto riesenim?Chcem si zachovat bose audio lebo ten zvuk je neskutocny :)

Tu je ten spominany adapter :

https://bilradiospes.no/p...pter-universal/ezi-dab-bt

2017-03-12 22:13:36

petruha: ano je to tak. Jiná rádia bez větších zásahů není možné nainstalovat. Mám ten samý problém. Každopádně kdyby ses rozhodl měnit muziku, jsem první zájemce na originál rádio

2017-03-12 22:43:08

bubo82: Tak dik moc.Zatial to vyskusam tym adapterom a uvidim ako to bude fungovat a hlavne aka bude kvalita zvuku oproti kompletnemu originalu.Tak a keby ma to omrzelo tak dam vediet :) Dik este raz


Odpovědět

1  2  3