Fórum - Téma


W124 - Nezávislé topení


Fórum W124 W124 - Nezávislé topení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz W124  |  Naše vozidla


1  2

2010-01-25 11:28:59

Zdaréc, tak jsem si přivezl z Bonnu 124 kombíka E250Dod 1ního majitele. Krasavec, byl pod plachtou v garáři na letních gumách, je v černý kůži a má najeto 255 tis.km. Vše OK, jen mi nejde nastartovat nezávislé topení. Nikdy jsem ho neměl( u mé starší 124 300D to nebylo) a nevím jak na to. Ovládací panel je s displejem před popelníkem na středovém panelu. Zmáčknu plamínek a něco se sepne, vrčí, ale neblafne to. Nemáte někdo skušenost nebo nevíte o někom kdo by mi poradil? Jsem od Liberce. Díky za INFO

2010-01-25 11:34:21

TAm je zhavka tak bude asi v pytli...

2010-01-25 12:23:51

když sepneš plamínek topení,mělo by vrčet a mělo by cvakat v intervalech podávací čerpadlo,pak by mělo po chvíli začít hučet a z výfuku topení jít modrý dým,když se toto neděje-taky múže být špatný kontakt na podávacím čerpadle,anebo ta žhavka topení dávalo se i na přívod pal.vedení i pal.filtr-múže být zanesený

2010-01-25 13:06:50

enougher: tu žhavičku bys dokázal i poslat poštou?

landa: Když sepnu plamínek topení, tak vrčí jen motorek "čerpadla topení" co je u baterky. Jako první jsem musel najít a vyměnit pojistku, která je za pojiskovou skřínkou ve vzláštním boxu s relátky. Je tam psaná "myslím" 8A a nová se hned přepálila, tak jsem tam dal 16A a ta zatím drží. Možná že to je nějaký signál, že je něco špatně. Musím se dostat někam do tepla a na hever a podívat se na žhavičku a taky prostříkám kontakty. Ten filtr na naftu a podávací čerpado je někde u toho topení?

2010-01-25 14:05:16

ano ale potrebuju VIN

2010-01-25 14:38:07

enougher: Nejdříve se na to podívám o víkendu. Už mám domluvený hever ve stodole. Nestíhám od podzimu. Montuji vše pro pozemní a satelitní digitální vysílání v panelákách a rod. domech. Tak se vždycky doma zastavím pro sat.díly, něco tady napíšu a zase frčím montovat. Teď při tom popojíždění by se to přídavné topení hodilo. Popojedu 10-20km a někde 2h montuju. Sednu do káry a je tam zima jak v Rusku. Když někde vybalím sat.přijímač, tak se hned orosí a tak ho musím dát na ústř.topení aby to v něm neprsklo. Mám ještě jedno starší teplovzdušné topení EBERSPACHER, tak jsem uvažoval, zda by to nešlo někam namontovat aby to foukalo dovnitř vozu. Neviděl jsi to někde namontované? Napadá mě jedině zadní prostor pod podlahou, kde je jinak zapuštěno 6 a 7 sedadlo. Tam by to možná šlo. VIN Ti pošlu. Jaká je cca cena žhavičky? Díky za rady.

2010-01-25 15:10:58

více ti zjistí enougher(podle VIN),více se v tomto vyzná,to teplo vzduch topení se dá dodělat,ale jaks psal o popojíždkách,tak to moc topení rádo nemá-více se zanáší(neprohřeje....)

viki  
viktor
2010-01-25 15:47:08

pokud máš bufík tak z něj po přidání pár krámu uděláš nezávislí topení zřejmě čerpadlo který ti bude honit vodu obejít čidla který ti to spouštěj bud to udělaš na knoflík že si to spustíš kdy je třeba nebo programátor že si to načasuješ a nemusíš tam cpát další krámy navíc když to máš s pulky v autě zabudovaný

2010-01-26 10:40:48

Pro: viki

Já myslel, že tam to nezávislé topení mám. Jenom že ho neumím (nebo nejde) spustit. Myslel jsem, že když budu někde 2h stát, tak že bych to nechal puštěné.

viki  
viktor
2010-01-26 10:56:58

aha,no já ti do toho nevidím co tam máš já mám přídavné topení funguje o tak že se spouští automaticky dle teplot vody a motoru je to vlastně to samé co nezavislé s tím rozdílem že si to sám nespustíš k tomu je třeba ta předělávka co jsem psal pokud máš nezávislí se vším všudy tak ho jen zprovoznit

2010-01-26 14:00:35

Přikládám ještě fotku toho ovládacího panelu. Ještě začátečnický dotaz:

Neplatný pokus, omlouvám se.

2010-01-26 14:00:52

Přikládám ještě fotku toho ovládacího panelu. Ještě začátečnický dotaz:

  • ty 3 tlačítka nahoře na fotce mají asi něco společného s klimou
  • 1 nahoře je pravděpodobně odsoušení okna (vzduchu)
  • prostřední "EC" to netuším na co je. Asi nějaký Ekonomický tlačítko???
  • spodní je asi vnitřní okruh vzduchu, např. když nechci čuchat Trabanta předemnou na semaforech.

Vůbec nevím, kde se spouští klima. Sepne se mi jenom při zapnutí horního tlačítka.

Nebo je to nějak vázané na teplotu a spíná se to potom dle nějaké nastavené teploty?

Jo a ještě jedna vychytávka. Místo šíbru je tam skleněné střešní okno s mechanickou kličkou a uprostřed je zvenčí solární panel a zevnitř nízká plastová škatule s diodou přepínačem a konektorem. Když přepnu přepínač a svítí sluníčko, tak tam hučí ventilátor ale nevím kde saje vzduch. Že by rozfukoval horkej vzduch od stropu? To je asi blbost. Tak zatím ... Jedu zase montoval satelit.

Bum
Roland
2010-01-26 14:49:42

Ako sa dava fotka? To že je to odkaz to viem len čo okolo neho napisať?

2010-01-26 15:06:34

Kdyz napises prispevek tak pod nim nez to posles je ikon " vlozit fotky hned" tu zaskrtni

2010-01-26 16:49:44

pro Ládys-jak koukám na fotku(chtěla by být ostřějsí) a co si pamatuji-tak bufík a ty hodiny co jsou dole ten černý displey,plamínek by ti měl zapnout bufíka a i se dá naprogramovat na ráno pomocí hodin na displeji atd.,že přídeš do auta a máš vyhřárý auto,to EC je při zaplým klíčku a teplým motoru,ti při stání topí auto a dej sem tu fotku,mám na mysli co ti bzučí za ten motorek,zda je to co myslim,tak to je vnitřní termostat(čidlo) pro topení a klimu,mi to taky bzučelo a po promazání WD spreyem je v poho topí jak má atd. ,co ti to dělá přesně to topení,zmáčkneš plamínek a pak,řídící jednotka by si to měla vše pohlídat,zapnout vypnout atd.

dole máš fotku toho čidla,jeto malí motorek a ten ti asi bzučí

http://www.mercedesclub.c...d_posts.php?topic_id=8109

2010-01-26 19:45:30

Pro: landys i ostatní.

Omluva za opožděnou odpověď. Právě jsem se vrátil z montáže satelitu.

Má fotka je z mobilu a tak to není nic moc.

Dělá to tohle, zmáčknu tlačítko napravo"plamínek", rozsvítí se zelená ledka napravo od displeje a asi v palubovce zacvakají nějaká relátka a rozeběhne se čerpadlo u 2vetilu pod kapotou u baterky. Dál už nic. Moje selská dedukce je tato. Buď to mám vadnou žhavičku, nebo je zacpanej naftovej fitr k topení, pokud tam nějaký je, nebo je blbé ještě něco ... Pokud na to nepříjdu, musím Vás poprosit o pomoc a zajel bych k někomu, kdo tomu rozumí.Mám takovéhle auto s klimou poprvé. U 3kila jsem si dělal klimu tak, že jsem otevřel šíbr a přední okna v eletrice a bylo to jako na motorce, ale fungovalo to. Někdy zánět v uchu, někdy ofoukvý záda, ale jinakl pohoda... Jedině v zácpě za pořádnýho pařáku, když jedeš přískokama jako např. před Milánem při popojíždění ve 40 st. to bylo dost hustý.

To čidlo na té fotce od Tebe je prosímtě kde? nemůžu na to přijít.

Co říkáte na ten můj skleněnej šíbr s tím solárním panelem. Máte to někdo?

Jdu do sprchy a za přítulkyní, páč sem kvůli práci již delší dobu rozvedenej.

Jinak jsem z E250 nadšenej, je tichá živá proti mmému 3kilu D a nikde nic nebouchá. No prostě nádhera.

Všem Medvědářům Zdar.

2010-01-26 20:09:53

to čidlo najdeš,by mělo být ve stropním světle ,to topení by ti mělo jít během chvíle(hučet),jinak je špatná žhavka atd.

2010-01-29 07:48:00

Tak jsem to znova vše pročetl a za -A- asi to bude podávací čepadlo (nesliším žádné vrčení, ani cvakání). Dnes nebo zítra jedu na hever, tak se na to podívám a dám vědět., nebo za -B- jsem hluchej a cvakání neslyším a bude to žhavička. Předpokládám, že když k ní přivedu od baterky +12V a budu o ní koncem kabelu "brnkat", pak bude jiskřit jako normální žhavička v motoru.Je to tak?

2010-01-29 12:06:18

lepčí by bylo,kdyby sis tu žhavku vymontoval a zkusil to jaks psal,mínus a plus klasika,taky by sis jí mohl zničit,i když je třeba dobrá,vidět je lepčí,pak uvidíš co s ní je

2010-01-31 11:50:27

Tak včera ten hever ve stodole padnu. Musel bych pro Méďu proházet sněhem asi 50m a to s mi nechtělo. Ale navečer jsem ještě montoval anténu a zákazník mi dal TIP na pána, co dělá Webasta celej život. Tak jsem mu volal a on že ať klidně zítra v neděli přijedu v 10h a že to omrkne. Dnes jsem tam byl zrovna dokončeval opravu jednoho topení. Výsledek: mám přijet ve středu v 8h, bude mít volný kanál a tak to vše oddekluje a půjde po kabelech a trubičkách. Dělá spíše kamiony, než osobáky. Všechny Vás všechny prosím o pomoc. Mám pro urychlení zjistit: Kde je řídící jednotka od topení. Je to hliníková krabička velikosti dvou krabiček cigaret. Oddekloval jsem spodek palubovky u spolujezdce a tam nic není. Jen něco od erbegu, a toho se bojím. Pod deklem vpravo u nohou spolujezdce našel zásuvku a konektor o topení, ale ta krabička tam není. Díky všem za info.


Odpovědět

1  2