Fórum - Téma


Sprinter - ABS


Fórum Sprinter Sprinter - ABS

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz Sprinter  |  Naše vozidla2016-07-08 22:59:02

Mám další dotaz. Svítí mi (už dlouho) kontrolka ABS. Pravděpodobně některé čidlo v háji. Mě by to nevadilo, ale vadit by to mohlo na STK. Nemá někdo zapojení konektoru od ABS, abych si změřil, které čidlo je kaput? Neznám nikoho, kdo dělá diagnostiku na Mercedesy a když pojedu do origo servisu, dám pětikilo jen za pozdrav. Přitom není žádný problém čidla proměřit, jen potřebuji vědět, na kterých pinech jsou připojena. Prosím, poraďte někdo. Díky.

Pro úplnost - Sprinter 208D r.v. 1998, ale myslím, že stejná jednotka ABS bude i na mnoha jiných typech.

Doli  
Libor
2016-07-09 07:46:29

ilem: http://www.mercedesclub.c...um-dotazy-profily-vin-126

2016-07-09 08:37:04

Nechápu Strávil jsem 2 hodiny hledáním, abych nezaložil duplicitní téma. Nenašel.

A pokud jde o VIN, nechápu, proč omezovat informaci na jedno VIN, když by mi stejně dobře mohl poradit někdo s úplně jiným Mercedesem, který má stejnou ABS jednotku. Minimálně 212 TD ji má taky.

Snad více napoví fotky.

Doli  
Libor
2016-07-09 09:08:09

ilem: Píšeš bohužel nesmysly, nebudu dále tímto ztrácet čas, poraď si sám, chytrý jsi dost.

2016-07-09 09:19:52

Už mi začíná být líto, že jsem sem v jiných tématech dával svoje zkušenosti. Podobně arogantní přístup jsem zažil ještě na Nissan fóru. U žádného jiného auta ne, a že jsem jich již vystřídal hodně. Z celého srdce děkuji těm, co mi radili i zde.

Doli  
Libor
2016-07-09 09:28:45

ilem: Arogantní přístup ohledně VIN je jen ze tvé strany. Vždy jsem pokud bylo k dispozici VIN každému většinou vše dohledal. Bez VIN to prostě dělat nebudu, je to Xkrát složitější. Poděkuj jen své zabedněnosti a neobviňuj nikoho jiného. S tvým přístupem přeji hodně štěstí - i při tom proměřování čidel . V tomto vlákně již dál nebudu ztrácet čas.

2016-07-09 09:40:31

Kdybys tohle napsal hned, místo odkazu na pravidla, mohli jsme si rozumět. Omlouvám se Manželka nadává, že už se zase hrabu v autě, nechtěl jsem "ztrácet" čas vyplňováním nějakého formuláře, u kterého některé kolonky ani nevím.

To nic, třeba poradí někdo jiný, nebo to někde dohledám. V nejhorším vyhodím kontrolku. Palubní počítač to ještě nemá, tak by na STK neměl být problém.

Kdo hledá , najde. Kdyby měl někdo stejný problém. Piny se počítají od těch tlustých a počítají se v řádkách, ne dokola. Senzory začínají prvním pinem druhé řady, takže pinem 16. Jedeme dál:

piny 16,17 - přední levý,

18,19 - zadní levý,

20,21 - zadní pravý a

22,24 - přední pravý.

Není to uklepnutí, opravdu je jeden pin vynechaný, je to vidět i na fotce. Odpor by snad měl být kolem 1800 Ohm, ale to mám z jiné jednotky, tak to ještě musím ověřit, až bude čas. V každém případě odpor všech senzorů by měl být přibližně stejný. Je-li menší, je tam mezizávitový zkrat a tudíž menší signál a je-li větší, zpravidla se blíží nekonečnu, čidlo, nebo vodiče k němu jsou přerušené, takže signál nulový. Jiný důvod snížení signálu bývá viditelný okem a jedná se buď o velkou vzdálenost senzoru od zubů nebo zuby zanesené rzí nebo ulomený magnet na špičce senzoru. U některých aut ( nevím, jak je to u Mercedesů) se ještě může stát, že se protáčí rozeta, pak to také dává špatný signál. To se dá zjistit rukou, jestli je volná. Jiný důvod zhoršené funkce senzorů ABS mě nenapadá. Pokud jsou všechny senzory v pořádku a kontrolka svítí, je třeba hledat přímo kolem jednotky, například zkontrolovat napájecí pojistky. I ty se dají doměřit na konektoru (12V). První pin je kostra druhý pin pojistka F6 - 50A, třetí F7 - 25A a čtvrtyý - F5 - 10A. Kostra by ještě měla být na pinu 15, piny 12 a 40 jsou výstupy na kontrolky (minimálně jeden bude v pořádku, jinak by kontrolka nesvítila... druhá, nevím, kde je). A už myslím zbývají jen piny 28 a 29. 28 je +12V nevím přesně, ale zřejmě od klíčku a 29 někam pokračuje, už jsem nedohledával kam.

V nejhorším případě vyměnit celou jednotku. Kdyby někdo potřeboval, mám tu jednu k zapůjčení.

Ještě jednou se , co nejsrdečněji omlouvám. Pátráním po netu jsem zjistil, že snad každý Mercedes má jinou ABS jednotku. Pouze náhoda přispěla tomu, že se mi u dvou různých typů sešly stejné jednotky. Vycházel jsem ze zkušeností z jiných aut, kde se do roku XX montují nějaké jednotky a od roku XX zase jiné. Pak není problém pro znalce poradit z pouhého roku výroby. Já vím, že mě už neporadíš, ale pro ostatní.

A na konec: Je tisíckrát lepší napsat " debile, napiš VIN a poradím ti", než dát nicneříkající odkaz na pravidla fóra, abych si pak z mnoha pravidel musel vybrat, co je vlastně špatně, abych mohl dostat radu.


Odpovědět