Fórum - Téma


R170 - Ölstopkabel


Fórum SLK R170 R170 - Ölstopkabel

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mercedes Benz SLK R170  |  Naše vozidla2011-03-25 10:12:03

Ahoj fanoušci SLKáčka. V Německu se vášnivě diskutuje na téma Ölstopkabel. Je to kablík, který se vkládá mezi zástrčku vedoucí od magnetu na vačkovém hřídeli a kabel, vedoucí až do řídící jednotky. Sorry, jestli jsem to nesrozumitelně popsal - jsem muzikant z povolání. Pokud tam tento ölstopkabel není vložený, údajně se často stane, že se olej, vytékající od magnetu vzlínáním časem dostane až do této řídicí jednotky. Už promaštěný svazek kabelů může přitom způsobit poruchy, jeho výměna stojí x-krát více nežli tzv ölstopkabel, nemluvě o riziku zasažení řídicí jednotky. Pak už je oprava velmi drahá. Tak co si mám o tom myslet, vážení? Jsou ti Němci hysteričtí nebo něco na tom je? V ostravském servise MB o něčem takovém slyšeli prvně a divili se! Kablík samozřejmě nemají k dispozici. Číslo: A 2711502733 (SLK 230 FL) Viz:

http://mbslk.de/modules.p...News&file=article&sid=888

Skyair  
Pavel
2012-01-14 19:47:48

Ahoj,

po důkladném prohledání informací k problematice spojené s Ölstopkabelem, kterou postižení dokumentují i fotodokumentací je to spíš obecně známá bolest řady motorů M111.XXX http://de.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_M111

Vyskytují se nejenom v modelu SLK 1. generace (před i po faceliftu), ale u všech dalších modelů MB vybavených těmito motory. K prosakování dochází v konektoru u magnetického nastavení vačkové hřídele. A skutečně vzlínáním po kabelu se dostávají až do řídící jednotky.

Nedalo mi to a samozřejmě jsem provedl kontrolu u svého SLKáčka. Ne, že by tam už kapal olej, ale první náznaky olejového filmu na konektoru magnetického nastavení vačkové hřídele tam jsou. (Kontrola při 104 tis.km) A tak jsem doporučený Ölstopkabel přes eBay zakoupil. Výměna je snadná a rychlá. Vše je pod předním plastovým krytem motoru.

Akorát pozor! Je rozdíl v konektorech v před a po faceliftových motorů. Cena pro předfacelift se pohybovala kolem 30 Euro a myslím, že je zanedbatelná s cenou výměny kabeláže nebo řídící jednotky. (Obrázek 1, 2, 3)

Kabel proti vzlínání oleje pro facelift (obr.4)se dal koupit v servisech pod číslem dílu A2711502733 - slouží jako prevence nebo při velmi slabém prolínání. Lze si pomoci přerušením původního kabelu naletováním pevného členu s přerušením izolace (stejně jak je to provedeno u kupovaného) nebo odizolováním části kabelu a proletování svazku drátů aby se zabránilo vzlínání oleje. (viz obr.5) Pokud olej uniká více, je nutné koupit nový magnetický element nastavení vačky s číslem A1110510177

podrobnosti tady:

návod na výměnu elementu s tím, že u faceliftu se jedná o pouhou výměnu bez úpravy koncovky kabelu:

2012-01-14 23:18:51

Díky za reakci. Taky si tento kabel raději koupím, určitě to za tu jistotu stojí.


Odpovědět