Fórum - Téma


Přepis auta


Fórum Pokec všeobecný Přepis auta1  2

2011-06-18 14:53:18

Mě šlo o to, že k ručení potřebuješ velkej techničák nebo ne? Já ho tam musel poslat aspoň ofocenej!

gut
2011-06-18 20:50:21

Tak si myslím že to pojištění platíš taky uplně zbytečně.Podpisem kupní smlouvy zaniká původní povinné pojištění.Kluk s práce nabořil druhý den co koupil favorita oktávku a platil zadní nárazník opravu a lak asi 12 000 kč.Taky jsem slyšel že když umře někdo z rodiny a nepřepíšou auto platí to ,,Jeho" pojištění tak pojišťovna nic nezaplatí.V případě že se soudí tak mu vrátí jen platby.Ty doby kdy pojišťovna platila jsou v tahu.

Nějakému mladému brigádníkovi skřípl regál při rozebírání ruku moc tak mněl i plastiku prstu.Na firmu došlo že ná zaplatit 120 tis za ošetření,protože nemněl školení bezpečnosti práce,nepodepsal nafasování ochranných pomúcek,nebyl prokazatelně seznámen s technologickým postupem rozebírání regálu.Pokud vše splní teprve bude plnění ze strany pojišťovny.

Podud si myslíte že jste pojištěni proti vyplavení a zaplatí vám něco při stoleté vodě tak se mýlíte vyplavení je pojistka při tom když ta voda vytéká od VÁS stupačka ,hadička u vc ,pračka.Jinak je to pojistka proti Záplavám.

2011-06-18 21:26:59

U pov. ručení asi se tomu dnes říká jinak. Pojištění je na vozidlo a plnění pro pojistitele tzn. že nemusíš být majitel.

gut
2011-06-19 05:37:18

Pokaždé když jdu za firmu něco vyřizovat na pojišťovnu tak si myslím že potřebuju velký technický prúkaz.Dokonce si troufám tvrdit že v ekstrému když nu toho nepřepsaného dajmlera někdo zboří tak skodu vyplatí tomu původnímu majiteli.

2011-06-19 08:32:07

Jasně je to normální způsob, ale dnes si můžeš udělat povinné i po netu. Když by to někdo zbořil bude to problém v tom případě, že by majitel nedal souhlas pojistiteli k vyřízení škodné události - respektivě k výplatě.

Jsem na 100% přesvědčen že pokud máš kupní smlouvu, iniciály toho kdo byl v odhlášce, vyrobenou plnou moc, znáš vin karoserie máš RZ a Osvědčení o registraci vozidla (malý techničák) tak ti vystaví duplikát TP - s ním a vozidlem zajedeš na STK uděláš evidenčku (tzn. ztotožnění vozidla s doklady) a provedeš registraci vozidla na svoji osobu. Pokud to budeš řešit s dopravní policii, ochrankou na magistrátě a budeš se ptát na registračním úřadě jak máš vyrobit plnou moc na hajzla, který tě podvedl nevyřešíš nic.

gut
2011-06-19 13:46:54

S tím plně souhlasím na uřadě nic nevyřešíš.

Ještě jsem si spomněl jak bečel člověk když mu ukradli zánovní pojištěné auto.Přišel na pojišťovnu s tím že chce vyplatit pojistku tak řekli -odevzdejte dvoje klíčky od vozidla tady jste nehlásil že jste jedny stratil

  • -odevzdejte velký a malý technický prúkaz jak to že malý byl ve vozidle
  • -odevzdejte potvrzení o pravidelné revizi defenloku že vám to neřekli je to ve smlouvě.

Tak to máme neplnění podmínek pojistné smlouvy to je .....% dolu s plnění. Asi se mu moc neulevilo když jim nadal protože byl nasraný ještě za půl roku.

2011-06-19 14:42:05

Ja používám jen jednu pojišťovnu na všechno - ze zásady jedna věc se váže na druhou - pojištění dvou firem (budovy - zodpovědnost ) pojistky na auta moje i firemni, úrazové pojištění moje i rodiny pojištění dalších nemovitostí. Jedno neplnění - znamená odchod k jiné pojišťovně - mohou si vybrat stejně jako já.


Odpovědět

1  2