Fórum - Téma


Policejní passat na D1 - překročení rychlosti


Fórum Koš Policejní passat na D1 - překročení rychlosti1  2  3

Zamčeno: 2016-07-29 14:47:39, Skyair
udm  
2013-11-16 19:48:19

Zastavil mě policejní Passat na dálnici D1. Po odečtení odchylky mi naměřili 153 km/hod, tedy o 23 km/hod více. Bylo to v září, za bílého dne, na dálnici byl nízký provoz, podmínky pro provoz byly ideální, nebylo namrzlo, nesněžilo, nebyl prudký déšť ani nebyla mlha.

Domnívám se, že nebyl naplněn materiální znak přestupku, který musí být prokázán společně s formálním znakem přestupku, neboť jsem nikoho neomezil, natož abych někoho ohrozil, provoz mírný, podmínky ideální. Těžko by někdo hledal nějakou společenskou nebezpečnost na takovém počínání, kór když se již léta mluví o tom, že se zvedne rychlost na dálnici na 160 km/hod. I mé řidičské schopnosti jsou vysoce nadprůměrné (skromnost stranou :D). Jako řidič jsem byl dobře vyspalý, svěží a plně koncentrovaný. Řídil jsem vůz, který byl po technické stránce naprosto vpořádku a který má velmi dobré jízdní vlastnosti (a mimo jiné má maximální rychlost 250 km/hod).

Policejní Passat měřil radarem POLCAM, tedy nebylo to detekovatelné žádným anti-radarem, neboť se jedná o pasivní systém kamery - záznamu videa, GPS souřadnic a vzdálenosti od měřeného vozidla a ujeté vzdálenosti. Dá se úspěšně zpochybnit přesnost a metoda měření? Četl jsem na některých webech, že se někteří právníci domnívají, že je tento systém měření snadno zpochybnitelný a napadnutelný.

Máte nápad, jak se bránit proti této policejní buzeraci? Na místě jsem blokově nic neřešil, nechal jsem to dát do správního řízení.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s policejními Passaty?

Mohou policajti měřit, aniž by po celou dobu zapli majáky, když musí jet stejnou rychlostí jako vozdilo, které se snaží změřit? Pokud by tím porušili předpisy, dá se takto získaný důkaz vůbec uznat?

Mnohokrát jsem četl, že policejní passat se přiřítí zezadu, jedete v levém pruhu, tak zrychlíte a uhnete do pravého pruhu, což byl přesně můj případ. Když někdo chce jet rychleji, snažím se mu uvolnit cestu. Když ale máte pocit, že Vás policejní vůz "tlačil" a vyprovokoval k rychlejší jízdě, je to vpořádku či se dá tímto hájit?

Četl jsem, že musí být dodržena podmínka vzdálenosti na začátku a konci měření. Jaké jsou Vaše zkušenosti v tomto směru a případnou obhajobou?

2013-11-16 20:41:38

Jel jsi rychle a někdo Tě přitom chytil za ruku ? Nevim co bys chtěl zpochybňovat

2013-11-16 20:46:02

Co na to říct?

udm  
2013-11-16 21:44:24

Slonice: sorry, ale nepatřím mezi ty, co stáhnou kalhoty a předkloní se, nevidím nejmenší důvod, proč by se člověk měl nechat buzerovat za takovou kravinu kde jde jen o to naplnit státní kasu, o nic jiného. Pro mě je to věc principu.

2013-11-16 22:10:08

udm:

doufam ze ti to na tom urade daji v plne palbe

proste jsi jel rychle a chytili te a ted tady hnijes kraviny misto toho aby jsi zaplatil na miste 2000 a 3body.

2013-11-16 23:29:56

..zbuzerovat by si mel v prvni rade sam sebe...Jsem zvedav,jestli by si byl moudrej takhle i v Nemecku...blbecku...

2013-11-17 09:16:19

udm se snazi vyuzit toho, jak to tady v tom state na hovno funguje. Je to takovy narodni sport vic jak 20 let podporovany ze strany politiku... A je to spatne. Tj jako bych rekl, byl jsem ozralej, ale na te silnici zadne auto nejelo, tak jsem vyrazil...

Nejsem svatej, ale obcas jedu take rychleji...ale kdyz Te chyti...uznas chybu. Kdyz ne, jsi srac a ne chlap.

Jedno je jiste, jezdim hodne po nemecke dalnici a mistnim Simirum bys ani nezaremcal a solil bys €.

Neber to osobne...tot jen muj nazor.

2013-11-17 11:47:47

Teď jsem se jen tak zamyslel nad svým střídavě (ne)předpisovým řízením..., což nebudu konkrétněji rozebírat. Jedno však vím jistě, že při rychlejší jízdě je rozum a štěstí lepší než když tě zastaví třeba i zkorumpovaný polda a ty nemáš odůvodnění.... Poslední pokuty jsem za překročení rychlosti zaplatil na Ukrajině 400UAH(původně chtěl 800 UAH) a na Slovensku 20EUR(z původních 100EUR). Dřív jsem smlouval směrem nahoru..., ale to jsem neměl řidičské oprávnění. Ještě musím dodat, v mé W208 jsem pokutu ještě nedostal, děkuji....

viki  
viktor
2013-11-17 12:34:44

tulipánek: to teda ukačka zvedli solidně ceny

2013-11-18 10:18:42

viki: ...ono to na té Ukrajině bylo složitější. Ti policajti, po té co mě zastavili a vybalili na mě kolik jsem překročil rychlost.., po mě chtěli, abych jel zpět (asi 30km) na jejich stanici zaplatit uloženou pokutu a vrátil se k nim s dokladem o zaplacení. No a to bylo něco pro mě, vracet se když spěchám, abych na Slovensku ze servisu stačil vyzvednout naše auto (Renault Megane ll) a vrátil náhradní ve kterém jsem právě seděl. Byl pátek a já fakt nechtěl čekat do pondělí v Michalovcích, tak jsme si před tím poldou s přítelkyní zahráli divadlo...Když zjistil, že ta ufňukaná ženská je Ukrajinka jako on, dozvěděl se od ní, jak nás v Maďarsku nabourali a okradli, když jsme jeli za tátou do nemocnice, jak nás všechno kolem odtahu na Slovensko a opravy stálo, benzín, půjčené auto a bla bla bla...a ten čas(!), který nemáme..., že si mě vzal stranou, povzdechnul si a za 400UAH nás nechal jet směrem k hranici, kde nás čekalo překvapení (asi zavolal svému známému na hranici, protože nás tam vyhledal v koloně aut jeden ukrajinský celník a s pozdravem hezkého dne nás nechal projet bez čekání...)

2013-11-19 14:02:11

udm: Sjednej si posištění řesenípokut a máš klid. Bohužel pro tebe se ale pojistka vztahuje na pokuty až po jejin sjednání a ne zpětně..

Nicméně měření staršíma passatama se dá relativně snadno onhájit, jelikož kluci sice vesele pokutují, ale nemají pro tento způsob oporu v zákoně.

V době zaznamenávání tvého přestupku za tebou jeli bez použití výstražných zvukových a světelných signálů modré barvy. Tedy jsou povini se i policisté, haciči a záchranné složky řídit zákonem bez vyjímek jako ostatní. Jelikož tedy Polcam nijak neměří rychlost tvojí ale pouze jí porovnává s rychlostí vozu v němž je nainstalován, tak ten záznam je přímým důkazem o spáchání přestupku řidičem toho pasatu. Při pořizování toho záznamu jeli za tebou bez majáků, tedy došlo k porušení zákona. Důkaz získaný porušením zákona nelze uplatnit v žádném správním a ni soudním řízení.

To by mělo stačit k odložení případu.

Další eventuelní argument je špatné značení vozidla, opět v rozporu se zákonem. Zákon jasně definuje jak musí být olznačena policejní vozidla operující v dopravě.

S největší pravděpodobností ti ani nepřijde předvolání, ale rovnou rozhodnutí o pokutě. Takže jim budeš posílat odpor. Před tím než budeš psát tan dopis tak doporučiji si stáhnout UZ a nastudovat si ty paragrafy, nejlépe zajít za právníkem at ti to napíše, protože probírání se zákonama je fakt vopruz a ty to musíš udělat správně, aby to odložili. Prot doporučuju si pojistit to řešenípokut všechno tohle pak vyřídí za tebe právě.

2013-11-19 14:21:04

miky: Tady nejde o chlapství ale o princip. Jede jen o to vybrat conejvíc do státní kasy, to je ostatně jedinej důvod proč jsou stále nějaký omezení rychlostí mimo obec. S bezpečností to nemá vůbec co dočinění. Ono totiž změřit někoho že jede rychle je strašně jednoduchý, ale chytat ty co jezdí nebezpečně? Kdepak to už je pro poldíky moc práce. Pokud mluvíš o německu, tak tam je neomezená rychlost, takže není žádnej důvod k pokutám nebo se obávat simírů, pokud nejezdíš nebezpečně jak magor.

Takže asi tak

2013-11-19 14:26:47

prouzman: to ale nemuzes resit s policistou na miste

to musis vyresit ve volbach... ty pristi jsou tusim v kvetnu

2013-11-19 14:29:46

enougher: To je pravda, za normálních okolností kdyby šlo jen o pokuty, ale jde i o ty body, potažmo řidičák. Jezdit bez papírů půl roku by byl dost vopruz že jo. tak proto se to musí řešit takle a nenahlížet na to jakože obhajobou stratíš víc času, potažmo proděláš víc než by byla ta původní pokuta.

Kdyby nebyly ty nesmyslný body, tak to nikdo neřeší, to se dycky domluvís na 5kile s nima a je to cajk.

2013-11-19 14:35:45

prouzman: no prave ze jde i o ten princip. Kdyz neco poseru, tak si to priznam. Ale to neni dnes moderni...svet je plnej prizdisracu takovejch...

To, ze to posira policie a politici jse se uz zminil. Proto je tady ve state takova cochcárna...kazdej si dela co chce.

Mozna Ti povim novinku, ale i v nemecku je omezena rychlost...co se tyka dalnicni site tak je to ca 40% delky dalnic a o mestech vesnicich atd jsi neslysel? Ono porusit rychlostni omezeni nerovna se na dalnici...

2013-11-19 14:38:49

enougher: nj tak já chodim pravidelně, ale bohužel ne všichni jsou tak svědomitý že jo, když poslední účast byla jen 53% nebo tak nejak jesli se nepletu

2013-11-19 14:46:34

miky: samozřejmě, ale bavíme se tady o dálnicích, nikoliv městech a vesnicích. Proti omezení v obci nemam vůbec nic, to je jasný že tam nemůžeš lítat. Ostatně taky když vjedu do vesnice tak spomalim. Ale proč proboha bych se měl courat i mimo obce, kde k tomu neni žádnej důvod? To je prostě jen zbytečná šikana.

2013-11-19 15:43:51

prouzman: tak to jsi mne spatne pochopil...ja se nebavim o dalnicich ale o pravidlech zakonech a dodrzovani toho...ja jsem proste chlap, kterej plni co slibi a kdyz neco podela tak to prizna a snazi se napravit to. Ono se tohle lidsky prizdisracstvi prave ze neprojevuje jen na dalnicich.

Jen aby nevznikla mylka...nejsem svatej a ani si to o sobe nemyslim.

udm  
2013-11-19 21:54:54

Kluci já už vážně nevím. Ty předpisy se snažím dodržovat, tuhle jsem jel, no ani jsem nejel 130 a už za mnou zase policejní hlídka. Video ze správního řízení viz příloha. Co jsem udělal špatně? Nedal jsem blinkr při předjíždění nebo jsem neměl zapnuté světla?

Cyklista jede po české dálnici až 120km/h, policie ho marně nahání  |  Více info

Cyklista jede po české dálnici až 120km/h, policie ho marně nahání a nakonec i ztrácí!

2013-11-20 08:17:05

udm: Cyklista jim to pěkně natřel...1  2  3