Fórum - Téma


Odpovědnost servisu


Fórum Pokec všeobecný Odpovědnost servisu
2014-07-08 10:56:36

Před 4 týdny jsem dal svou nově pořízenou w211 do (prozatím) nejmenovaného servisu na celkovou prohlídku. Pískající větrák, přetěsnění nějaké krabičky přes kterou prosakoval motorový olej, přivaření úchytky výfuku apod. Dostal jsem také od pana servismana doporučení výměny převodového oleje (dle servisky byl měněn před 45k km), jelikož převodovka neřadila stoprocentně hladce. Tedy jsem kývnul. Po 16 nekonečných dnech bylo auto konečně hotové a já si ho natěšeně vyzvedl ze servisu. Převodovka řadila jako nová.

Další týden se řazení zhoršovalo, až to nyní řadí hůře než předtím. Při následné konzultaci s oním servismanem jsem se dozvěděl, že nový olej může převodovku dorazit, pokud již byla načatá.

Výsledek? 6000 Kč v háji za výměnu oleje (což je asi polovina oproti repasi) a pro převodovku urychlen odchod na onen svět. Pan mechanik mi nakonec slíbil že příště mi tuto "chybičku" nějak vykompenzuje.

Jaký na takovéto chování máte názor? Je normální zajet do servisu, kde laik počítá že tomu budou rozumět, aby tam nechal prachy a ještě mu to zhoršili?

Chápu, že některé věci je těžké poznat.... pak si ale představuji informovanost dopředu, typu: "Může to být tím, tím a tím. Zkusíme tohle, bude to stát tolik a tolik a když to tímhle nebude, budeme pátrat dál. Je také možné že při tom pátrání ten díl zrušíme tak, že bude na výměnu. Souhlasíte?"

No jsem zvědavý na další návštěvu a následnou kompenzaci, pan mechanik má u mě velký vroubek.

2014-07-08 11:41:47

No nevim po precteni jsem nad tim nejak premyslel a myslim si ze: 6000 za vymenu oleje je trochu vic ale nevim kolik se do 211 vejde. Nemyslim si ze by novy olej poslal prevodovku na smrt. Ale jsem si jisty ze oprava prevodovky bude kolem 50000 cca takze vymena oleje je normalni preventivni opatreni.

2014-07-08 11:54:02

epic: Vycházím z této opravny: http://www.autoindividual...-automatickych-prevodovek, kde se uvádí typická cena repase 12000 Kč a cena diagnostiky 600 Kč.

Info o tom že pokud již převodovka byla načatá, tak se to po výměně olej zhorší, jsem dostal od p. servismana.

V tomto vlákně ale nechci řešit konkrétně převodovky a ceny, nýbrž princip a poměr mezi cenami. Servis mi dle mého názoru měl rovnou doporučit diagnostiku za pusu, když si nebyl jistý příčinou problému. Moje poptávka byla, aby mi dali auto do pořádku (což se nestalo), ne aby mi vyměnili olej.

Ptám se proto, zda i ostatním připadá divné dát auto do servisu, nechat tam peníze a odjet s autem ve stejném, či horším stavu než tam přijelo, jelikož si servisman myslel něco špatně.

2014-07-08 12:35:30

kelib: no opravdu to tam pisou ale neverim ze to tak bude. Sam mam automat a za 12000 bych ho tam dal preventivne.

2014-07-08 13:59:48

12tis včetně vyndání a zastamdání Jednak tam je cena bez daně, tak že je to spíš skoro 15 a nee 12 za druhý jsem přesvědčenej, že v 99% Ti stejně řeknou, že je to jen taková startovací cena .-) Pak Ti skoro všude doporučej udělat i měnič a rozvaděč, po doplnění náplně budeš skoro na 30 za skoro nic Tak si nedělej iluze


Odpovědět