Fórum - Téma


MB - Staří zajíci v pytli


Fórum Pokec všeobecný MB - Staří zajíci v pytli1  2  3

Skyair  
Pavel
2012-04-07 09:09:43

Napříč vlákny i kolem někdo něco prodává nebo kupuje. Tudíž je jasné, že se v této roli střídáme. Občas dobře prodáme anebo koupíme. Ale najít vymazleného skoro veterána nebo pěkný kousek z konce minulého století není snadné. Většinou to jsou jsou "staří zajíci v pytli". V mnoha případech možná radost pro dílny, ale určitě velká starost pro nové majitele. Od počátku výroby MB je s těmito vozidly spojována kvalita materiálu, zpracování a vše s tím související. To platilo u ojetin kdysi dávno, kdy se MB vyráběly jen v Německu, neexistovala druhovýroba náhradních dílů a nejsložitější elektronikou bylo autorádio s mechanickou pamětí stanic.

A novější? Ještě před desítkou let si majitel ojetiny vystačil se svépomocí. Dnes bez diagnostiky (někdy i s ní) to už nejde.

Jedno z mála, co u MB zůstává, že pokud jede ... tak jede i po několika stovkách tisíc km. Jede, ale "perfektní stav" asi vypadá jinak. Nakonec je všechno o penězích.

Vždycky říkám: "... za sto litrů je to krám, za šedesát drahé. za čtyřicet slušné ... a za dvacet - výborný kauf !"

Papír sice všechno snese, ale kdyby mohli "medvědi" mluvit ...

(nemyslím na diagnostice)

Podělte se o své zkušenosti s nákupem (prodejem) "staré vrány" a jedno kde,

tady nebo za hranicemi - na téma:

  • pravdy, fámy, pohádky, sliby, maskování, fígle, bastlení, oblbování, vykrucování ......

(foto pouze ilustrační)

Doli  
Libor
2012-04-07 10:21:27

Nevím, jestli je to zrovna to co jsi chtěl slyšet, ale mě jako jedna z největších sprosťáren, u nás navíc posvěcena zákonem, připadá stáčení kilometrů. Naposledy jeho trestnost smetli pro mě z nepochopitelných důvodů naši drazí zákonodárci nedávno. Pokud by z tohoto u nás běžného podvodu udělali trestný čin, jako je tomu v běžných civilizovaných zemích okolo nás, asi by si hlavně majitelé autobazarů v případě recidivy rozmysleli možnost jít si sednout kvůli pár tisícům do chládku.

Jako příklad uvedu svoji vlastní zkušenost. Asi před sedmi roky jsem prodal Vito 108CDI, které jsem měl od nového. Když jsem ho po asi pěti letech prodával, mělo najeto poctivých 396 000 km. Asi před rokem a něco jsem ho našel v inzerátech nějakého bazaru, mělo ještě moji původní SPZ a poznal jsem ho i podle jiných znaků, ale hlavně "najeto" mělo 260 tisíc. Celkem jsem se pobavil ještě asi o měsíc později, podobná fotka, jiný bazar a "najeto" necelých 200 tisíc km. Auto u nás jezdilo celkem v zápřahu, takže chudák kupec

Skyair  
Pavel
2012-04-07 11:07:40

Stáčení tachometru jsem u starých aut ani nezmiňoval. Něco jiného je to u mladších. To už není sprosťárna - to je trestný čin Doufám, že se to jednou u nás do zákona dostane. Bohužel se obdobné fígle začínají objevovat i v Německu, především kvůli východním majitelům bazarů. Není to až tak drzé, ale jak má auto najeto mezi prohlídkami nějaké 2 tisíce kiláků, tak je to jasné. Bohužel se nedá spolehnout ani na servisní knížky, které se rovněž snaží podvrhnout. Prostě za snahou prodat se občas skrývají podvody.

Nejvíc to odnášejí nezkušení. Vidí lesk, vypucovaný interiér a srdce začne bušit a hlava se odkrví

Pokud alespoň při nejmenším nevlezou pod auto na heveru, neprojedou ho po nerovnostech, nepodívají se na netěsnosti motoru a dalších agregátů, tak se nemůžou divit. Nemluvě o karosářských opravách a korozi, podezřele svítících nebo nesvítících žárovkách, podivným zvukům, prohmatanému volantu, šaltpáce, posekaném předním oknu jehož sklo je podle kódu dva roky staré, produpané spodní koberce atd.

Výjimečně dobrá ojetá auta sice existují, ale málokdy v bazarech. Jednání hodně napoví.

Potící se a otázkami rozhozený soukromý prodejce nesvědčí o křišťálově čistém svědomí a v inzerátu popsaném stavu.

Koupě je nádherná hra, ale v převaze je ten, kdo má v kapse peníze Jak už zaplatíte - je to prodávající

viki  
viktor
2012-04-07 11:30:16

Stačení km je kapitola sama pro sebe stačí srovnat nabídky u nás a například italie český zákazník žadá desetileté auto do 150000km tak ho má

Skyair  
Pavel
2012-04-07 11:59:46

Má co chce Prodávající cítí prachy na sto honů

-- Rada první: Ojetá auta si najděte sami. Když tomu nerozumíte, vemte sebou někoho, kdo alespoň stejné auto vlastní už několik let.

-- Rada druhá: Nekupujte ojetinu za poslední peníze, natož za peníze půjčené

-- Rada třetí: U ojetiny vždy počítejte s mimořádnými výdaji. Pokud nebudou hned, dojde k nim později.

Když si chci koupit ojeté auto? Co mi může pomoci.:

Je dobré si připravit před koupí vypsaný dotazník s body, co chci o kupovaném vozidle vědět a rovněž, co chci na vozidle vidět.

Při nákupní horečce lze snadno něco přehlédnout či zapomenout.

Koupě auta i za menší peníze je vždycky větší riziko než nákup pytle brambor

2012-04-07 16:18:42

Kluci v podstatě máme na věc stejný pohled a názor,ale přidám ještě další věc.Když budu nemajetný,nebo jako já teď si chci koupit auto na veterána,tak dám např za auto 30 tis kč,vím,že má najeto 300 000 km,ale s tím vědomím ho beru.

Co se týče těch stáčených km,tak pro nás spotřebitele to je prasárna,ale uvědomte si,že hlavně těm,kterým se nechce moc dělat to je fantastický kšeft.V DE koupí "taxi" za cca 1200 euro s 500 tisíci najetých km,stočí na 270 tis,protože auto ,zejména diesel vypadá vizuelně a asi i mechanicky stejně a auto se "poctivý" 60 000 kč prodá,protože ten kdo toho MB chce tak si ho nějak splácá a nacpe do něj další nemalé prachy.Po určité době ho to auto naštve a prodává ho dál,ale s velkou ztrátou.

Názor na parlament , tak to je běh na dlouhou trať, a proto to dopadlo,jak to dopadlo.Jsem přesvědčen o tom ,že se to smetlo právě z důvodu nějakých lobistů,kteří o takový zákon přirozeně nestojíNaše místo ve světové korupci cca na 150 tém místě na světě.

Doli  
Libor
2012-04-07 16:33:33

Já bych to viděl tak maximálně na 15 místo

Skyair  
Pavel
2012-04-07 16:36:22

Kupovat budoucího veterána, nebo prostě káru pro radost, na které očekávám stovky hodin kutilské práce je trošku jiné. I když i tady ... a možná právě tady se budu koukat především na původní stav. Tady se daleko víc vyplatí sehnat lepší karosérii s původním vybavením, než motor a agregáty v chodu. Nakonec stejně bude potřebovat motor i to ostatní generálku a je to příjemnější práce, než rovnat kraksnu, vařit a vyměňovat prorezivělé prahy, nosníky podlahy.... A shánět původní přepínače, zrcátka, lišty, gumová těsnění a pod. O chromech nemluvě. Prostě asi něco takového jako dával odkaz Viki.

Ale to platí obecně. Když už kupovat "levně" tak raději zdravé auto s mechanickou závadou.

Transplantace u mladého pacienta přinese užitek

(u dědka radost vnoučatům)

2012-04-07 16:55:34

Pavle,jako kdyby jsi mi mluvil z dušeUž můj nebožtík táta říkával, "motor,čepy,ložiska,atd.si uděláš vždycky ale rezu na autě se už nezbavíš,ten si cestu najde vždycky".To je přesně moje řeč,kára musí být bez rezu.Jiná věc je ta když má člověk dílnu a je schopen rozřezat auto na díly a pak ho,avšak perfektně , složit zpět!

Však víš,že jsem Ti psal o mém záměru a takové auto,auta,mám vyhlídnutá.Akorát s tím skladováním to je horší,ale to u nás na vesnici taky až takový problém není.Nebo to nechám až na důchod? Paní domácí mi říká,že jsem blázen,ale v podstatě jí to je jedno, jsou to moje prachy

Mám totiž ten problém,spíše výhodu,že mám sl.auto a tím obstarám všechno, paní má C dvojku a takže CLK mám skutečně pro volné chvíle a na leštění a další auto!? Asi počkám na ten důchod,vždyť to uteče jako voda,ale zase člověk se má radovat z přítomnosti,co bude zítra!? Poraď

Skyair  
Pavel
2012-04-07 17:04:02

Miloši, na důchod nečekej. Ten přijde coby dup. A život je příjemné prožít s radostmi. A to určitě tvůj veterán ti bude dělat. Už jsme to tady probírali - časem máme největší radost z dobrého jídla a chvil strávený kolem našich plechových miláčků.

2012-04-07 17:34:51

Připadám si jako v pohádce Kráska a zvíře,ten vnitřní hlas honem běž a kup a ten žiďáckej mi říká šetři do důchodu a pak...Ale zase kolem a kolem jsem šťastný,že už mám jenom takovéto "starosti"

Skyair  
Pavel
2012-04-07 17:38:45

Který skoroveteránský model tě přitahuje?

2012-04-07 18:05:50

MB 123 CE 230,na mobile.de jich je haba mak,ale v tomto případě,by u nás přišel levněji,myslím,domnívám se,dej typ M!

Skyair  
Pavel
2012-04-07 18:31:40

Tak zrovna tenhle model bych u nás nekupoval. Určitě v Německu koupíš v lepším stavu. Nevím tvoji představu v Euro,

ale tady jsou i v alternativní nabídce. Stejně se to chce vydat na obhlídku. Namátkou třeba tady:

http://suchen.mobile.de/a...e.bruchsal/153442047.html

Nebo výrazně levnější, s více km a větší prací:

http://www.quoka.de/merce...es-230-ce-w123-coupe.html

Po týdnu hledání jich najdeš hafo ... ale pak to objet.

U nás jich moc nenajdeš. Pro srovnání proti druhému německému odkazu:

http://auta.yauto.cz/merc...-123-2-3-kupe-799531.html

a nebo z druhého konce - "téměř nejetý"

http://www.tipcars.com/me...-ce-automat-21171328.html#

2012-04-07 19:16:10

JJ všechna ta auta znám a dávám Ti za pravdu.Na mob.de je jich mrak a ve stavu i ceně , kterou si představuji.U nás je jich pár a buďto nestojí za nic (rez),anebo ta cena je úplně mimo!Nechám tomu volný průběhMám tam asi pět vozů cca 2 000- 2 500 eu.V Polsku jsem taky pár viděl,ale nic ve zlém mám je rád,ale těm km bych nevěřil,ale jak jsem psal o km a ani snad na kubatúře mi tolik nejde

Skyair  
Pavel
2012-04-07 19:45:43

Koukat a nespěchat. Jako když jdeš na ryby Tenhle model je ještě v dostatečném množství. Hlavně, že víš co chceš a být připraven "zaseknout"

Jen pro info ... můj miláček 250 CE by měl vypadat takhle. Třeba i v kabriu. (viz foto)

Tady odkaz na další lahůdky:

http://www.flickriver.com...059532@N03/tags/mercedes/

Jo, trošku jsem se zasnil

2012-04-07 20:00:46

No vidíš máme dokonce stejný vkus.To snění je na místě, protože kdybychom na všechno měli,tak by to nebylo a žádné touhy a přání bychom neměli.Asi je to tak správné

Skyair  
Pavel
2012-04-07 20:06:36

Nejhezčí je těšení se ... Nehrozí zklamání

2012-04-07 20:24:40

Lidi si za všechno můžou sami, pokud jim člověk nabídne slušný auto s poctivejma km, za slušnou cenu, tak je akorát za debila-rozešle milion fotek, odpoví na milion mejlů a ve finále to koupí bazar, kterej to naleští stočí, vyplní servisku a koupí to ten samej člověk co nad tím před tejdnem ohrnoval nos a zdálo se mu to drahý Jenom si za to naleštění a další "servis" připlatí o třetinu víc z ceny no ale co, ve finále jsou všichni spokojený žeo

Skyair  
Pavel
2012-04-07 20:30:50

Pokud jsou spokojeni všichni tak OK. Ale za debila je ten kupec. Ty máš alespoň klid, že tě nebude otravovat. A to někdy za to stojí. Móc dobře to znám


Odpovědět

1  2  3