Fórum - Téma


MB - Aditiva do paliv


Fórum Technický koutek MB - Aditiva do paliv1  2  3  4  5

Doli  
Libor
2014-01-29 11:57:29

a.nika: Na tu naftu z Rakouska pozor Přitahuje ostatní auta k levé straně vozidla

2014-01-29 19:14:50

Kdybych mel naftu tankoval bych na tank*N*, protoze je tam nafta levna a tankuje tam hodne lidi, nemyslel bych ze by jejich nafta neco znicila a u nas je to stejne vsechno brecka. A kdybych chtel mit klid v dusi, dal bych do nafty aditivum.

2014-01-29 21:51:46

Ja preferujem na SVK Shell, Slovnaft, OMW. Pumpy majú väčšinou normálny diesel a nejaký super/ultra/power a neviem aký diesel. Značí to, že by nafta mala obsahovať už aditívum. Tankujem obyčajný + pred tankovaním nalejem VIF aditívum. Takto viem, že tam aditívum určite je

A nejakým Jurki, Extrabenz, G&G a pod. sa radšej vyhýbam

2015-06-14 22:08:52

Zdravím, procházel jsem zde celé forum, zda se něco dočtu ohledně používání a doporučení odzkoušených aditiv do naftových motorů 1.7DCi a nic jsem nenašel.

Chci se zeptat, zda doporučujete jejich používání, případně konkrétně jakých?

Jde mi hlavně o udržování palivového systému vč. vstřikovačů v čistotě (náchylnost turbodieselů na kvalitu nafty) a dále "přimazávání" údajně u nás prodávané sušší nafty (slyšel jsem i názor, kdy borec leje malýho panáka oleje určeného do 2-taktů(na míchání s benzínem) - na plnou nádrž nafty u vanea)...

Díky za objasnění.

2016-11-01 10:37:40

Občas čítávám hysterie a některé alchymizmy, které dokážou někteří dělat s naftou. Např.: kupuju Vervu, dám do toho půl litru Vifu, litr petroleje, deci éteru a tři kapky octa, pětkrát skočím přes švihadlo, nedám si v den tankování viržinko, a mám spotřebu 2/100, motor nejde slyšet, z klimy lítají kostky ledu ve tvaru zadku Britney Spears, manželka drží pysk a auto se mi o víkendech samo vyluxuje....

Každopádně se musím podělit o vlastní zkušenost, kterou jsem získal v Německu (resp v Polsku). Byl jsem se svojí W211 220 babičkou v Liberci a říkám si, že zajedu do Zittau na nějakou levnou drogerku a prášky. Je tam jeden úsek, kterým se jede Polskem a tam mají Aralku. Načepoval jsem do poloprázdné nádrže Ultimate Diesel, nakoupil a vrátil do Krkonoš, kde jsem na dovči. Druhý den, jsme zas někam jeli a po pár kilákách si říkám, že ono je ta herka nějaká tichá. A fakt, auto se opravdu slyšitelně ztišilo. Říkám si, zkusím tomu po delším couráku přitnout, jestli se objeví klasický obláček... chlapi, nekecám, ani prd. Přesně tyhle kecy, co jsem tu napsal, přímo nenávidím, protože jsou hysterické a beztak si tu pravdu každý přikrášlí. No jo, ale ono na tom Aralu asi něco fakt bude, protože ten motor běží fakt jak hodinky. Je vidět, co za humáče prodávají u nás ve východní Evropě a co mají na západě. Fakt škoda, že to Aral u nás zabalil. OMV se mu nevyrovná.

2016-11-01 11:01:17

Stejná zkušenost s mojí W204 na cestě do Itálie a zpět, jen jsem cestou bral 2x BP. To jen ukazuje, jaký sračky u nás prodávaj. A proto u nás leju VIF, nedávám ocet, ani neskáču přes švihadlo.. I kdyby jen víc mazal, vyplatí se to. Dával jsem do Rangera TDCi, do II Octavie TDI PD anikdy problém se vstřikama nebo čerpadlem. A tak dávám i do MB.

jos
2017-04-03 10:11:19

ProEngine Ultra .. Panove mate skušenosti s ProEngine Ultra. Děkuji.

2017-04-03 12:56:18

kocurstvo: V Krkonoších ti zalehlo v uších a je tam tak čisté ovzduší,že dým není ani vidět...

2017-04-03 20:43:19

jos: Nekupovat! Za 2 ml stříkačku zaplatíš majlant a účinek žádný !

2017-04-03 21:37:16

Není tomu tak dávno,když se tady vedly debaty o tom,na co je možné a není možné jezdit.Určitě nebudu hledat příspěvky,kde se pisatelé "chlubí" jak si vyrábí "palivo",tedy jakousi "naftu" a jak je to výhodné.O tom,že se tady psalo o oleji na fritování apod. ani nemluvím

Je jasné,že zejména dnešní vstřikovačky potřebují kvalitní naftu a čím kvalitnější,tím lepší.Mnoho z nás tady propaguje tzv Vervu.Já mám na to opačný názor,díky svému mechanikovi,kterému důvěřuji a po zkušenostech není důvodu,aby to tak nebylo.Na Vervu nejezdím,protože dle doporučení je až příliš "chemická" a neprospívá to vstřikům.Přes zimu jsem jezdil z osobních důvodů na naftu od Shell a nyní,kdy s autem dost často jezdím,tankuji pouze obyčejnou Benzinu,do které dávám letní VIF a jednoznačně musím říci,že motor jde tišeji a i spotřeba mi šla dolů cca o čtyři deci.Samozřejmě je nutné brát ohled na venkovní teplotu apod.

Takže co kus.to názorDebatě o kvalitě nafty u nás,nebo v zahraničí jsou taky zavádějící,protože existují předpisy,které palivo musí splňovat.Je však všeobecně známo,že i to se dá očůrat,viz. kontroly u čerpacích stanic.

Pravdou je i to,že stále bohužel existuje tzv."západ" a "východ",dá se říci ve veškerém odvětví.

2017-04-04 16:43:15

šolim: ahojky.do ted jsem tankoval naftu premium nadrz a nadrz normal.zaujala me diskuze a vcera jsem si stahnul hodnoceni aditiv do nafty z certifikovany zkusebny a jedinna vif splnila to co deklaruje a slusna cena na naklady na km.zkusim a uvidim.p.s.nejsem prodejce vyrobce ani dealer.

2017-04-04 18:51:35

langusta: Ano,vím,dokonce i dle hodnocení koncernu VW,resp. Škoda je to opravdu účinný a funkční prostředek,který pozitivně působí na motory TDI,CDI,HDI a další...,ostatní jsou pouze vody dobré k pití po půlnoci

2017-04-06 13:07:42

Používá tady někdo aditiva Metabond (do oleje, benzínu ...)? Máte s tím někdo dlouhodobé zkušenosti?

2017-04-06 16:55:03

hanzz: ahojky.metabond jsme pouzivali do hodne pridrenych bronzovych pouzder na ojnicich exentrickych lisu o tonazi i 500 tun a muzu zodpovene rict,ze lepsi asi neexistuje.samozrejme nekdy ani metabond nepomohl.mazaci schopnost ma ale suprovou.nevim,ale do benzinu bych to asi nedal.do oleje male mnozstvi ano.

2017-04-07 16:43:55

hanzz: Ahoj, já to používám už u druhého auta. Na doporučení v servisu jsem to vyzkoušel a koukal jsem jak puk, že to opravdu něco udělá. U Mondea mi to snížilo spotřebu skoro o litr když to žralo 5,5 a přestalo kouřit. Teď mám dva roky E W212 a taky mi klesla spotřeba o 0,6L. Co jsem se tak bavil používá to hodně lidí, jen né všichni to berou tak poctivě jako já Udělal jsem si nejdřív výplach CL dal do nového oleje to Eco + GT do převodovky a pak dávám při každém tankování to do nafty ( jen jsem to u mondea nemohl díky klapce dávat přímo do nádrže tak jsem to začal lejt do tankovací pistole a je to mnohem lepší).


Odpovědět

1  2  3  4  5