Fórum - Téma


Bez výměny oleje v motoru


Fórum O článcích Bez výměny oleje v motoruDiskuze o článku

133 tisíc km bez výměny oleje v motoru? Takhle to dopadne

Jak dopadl motor Audi TT 3.2 v6 vidíte na fotkách. Motor na vyhození, oprava už by se ani nevyplatila. Přijde Vám to neuvěřitelné? Majitel si asi spletl pojmy Longlife s Wholelife. Longlife oleje (s dlouhou životností) jsou poslední roky "in" a doporučují je i samotní výrobci automobilů (nevěřte jim to). Wholelife oleje zatím asi nikdo nevymyslel, ale v tomto případě to byl skutečně "doživotní ol...udm  
2015-03-24 02:06:36

Co říkáte na tohle video, kde se nás snaží přesvědčit, že jezdit 10 let na stejný olej, najet na něj několik set tisíc km je normální? Že prý stačí měnit filtr. Že prý výměny oleje jsou jen byznys pro ropný průmysl, automobilky, autoservisy, apod.? Připomíná mi to konspirační teorie jako že američani nepřistáli na měsíci a že to video z přistání je studiová nahrávka.

Nejsem žádnej odborník přes oleje a maziva, ale rozhodně věřím tomu, že olej v čase degraduje a stejně tak ne-li mnohem více vlivem vysokých teplot, kdy se přepaluje. A že já ten olej prakticky pořád zahřívám 210 kW :D Což je také vidět na tom oleji, který už po pár tisících km má hodně černou barvu, ať tam dám sebelepší olej.

Motorové oleje Lifetime už nemusíte meniť  |  Více info

www.lifetimeoleje.sk V relácii Frontal21, vysielanej 8. Januára 2008 na nemeckej televíznej stanici ZDF, sa podrobne hovorilo o výrobcami predpísanej nutnosti dodržiavania intervalov výmeny oleja. Redakcia Frontal21 si v relácii zobrala pod drobnohľad aj Lifetime.

2015-03-25 20:56:44

Blbost a blbost! Pokud nebudu měnit olej i v převodovce, tak se mohu s autem rozloučit. V téhle době, se lidi soustředí pouze na to, že jim něco na palubovce svítí a pokud nemají garanci, tak to neřeší nebo to odvezou nějakému kutilovi, který řekne nevím nebo odpojí nějaký drát. Bohužel jsem fakt zvědav v čem budeme jezdit za 20 let. 114? Do MB můžeš nalít Mogul a nebude mu to vadit.


Odpovědět