Články


Unikátní supersport SLR Stirling Moss v Praze

2012-01-21 Přečteno: 984x

SLR Stirling Moss, jehož se vyrobilo pouhých 75 kusů, je od 20. ledna do 22. února k vidění v prostorách autosalonu Mercedes na pražském Chodově. Cena tohoto modelu, který již nelze koupit, činí bezmála 19 miliónů korun.

SLR Stirling Moss, pojmenovaný po legendárním britském závodníkovi, pohání kompresorem přeplňovaný motor V8 o výkonu 650 koní. Zrychlení na stovku je otázkou 3,5 vteřiny, ručka rychloměru se zastaví až na hodnotě 350 km/h. Výroba modelu SLR Stirling Moss byla zahájena v červnu roku 2009, prodejní cena byla v té době 750 000 eur (nyní zhruba 19 miliónů korun).

Několik zajímavostí: karoserie s originálním vzhledem je kompletně vyrobena z  kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Aby se zachoval duch padesátých let, automobil nemá žádná okna, exteriér plynule přechází do interiéru. Výrazné jsou dva „hrby“ za řidičem a spolujezdcem (jsou v nich ukryty ochranné oblouky pro případ převrácení).

Stejně jako u historického vzoru jsou i u modelu SLR Stirling Moss boční prahy umístěny velmi vysoko. Z toho důvodu jsou dveře křídlové (otvírají se směrem dopředu).

Až do středy 22. února je možné si tento supersport prohlédnout v autosalonu českého zastoupení Mercedesu na pražském Chodově. České zastoupení v minulosti v těchto prostorách veřejnosti ukázalo pancéřovanou limuzínu S600 Pullman nebo původní 300SL.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články