Články


SLS AMG Roadster: Předsériová verze

2011-10-09 Přečteno: 1 004x

Německý výrobce vydal fotografie předsériové verze supersportovního roadsteru SLS AMG, který bude mít světovou premiéru v září na frankfurtském autosalonu. Prodej by měl být zahájen krátce poté.

Vzhled nového SLS AMG Roadsteru vychází z modelu kupé. U verze s plátěnou střechou logicky chybí výklopné dveře, tzv. křídla. Pozitivní je, že hmotnost oproti kupé narostla o pouhé dva kilogramy (kupé 1620 kg). Střecha se složí po stisknutí tlačítka za 11 vteřin a to až do rychlosti 50 km/h.

SLS i v otevřené verzi pohání 6,2 litrový osmiválec s výkonem 571 koňských sil (420 KW) a 650 Nm točivého momentu. Z klidu na stokilometrovou rychlost zrychlí SLS Roadster za 4,0 vteřiny (o 0,3 pomaleji než kupé) a jede až 309 km/h (kupé 315 km/h). Výkon se přenáší na zadní kola prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky.

SLS AMG Roadster se poprvé představí v září na autosalonu ve Frankfurtu. Prodej bude zahájen v následujících měsících. Cena zatím nebyla oznámena. Kupé stojí 4,5 miliónu korun.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz SLS

Toto je článek o modelu Mercedes Benz SLS

Mercedes-Benz SLS AMG GT: rychlejší a výkonnější

Mercedes omladil svůj nejsportovnější vůz v nabídce - SLS AMG. Tento model se vyrábí ve verzích kupé a roadster. Mezi největší změny patří mírné zvýšení výkonu a zrychlení samočinné převodovky. Téměř nezměněn zůstal vnějšek a vnitřek.

Osmiválcový atmosférický 6,2litrový motor posílil o 20 koní, nyní nabídne 591 k při 6800 otáčkách. Točivý moment zůstal beze změny – 650 Nm. Nejvyšší rychlost je st...


Články