Články


SL 63 AMG: Sběratelská edice k MS 2014

2014-12-04 Přečteno: 1 510x

Mercedes-Benz oslavil triumf v mistrovství světa Formule 1

se dvěma nádhernými speciálními modely SL 63 AMG - na kterých se společně podíleli Lewis Hamilton a Nico Rosberg.

Lewis Hamilton, který se stal vítězem Formule 1 pro sezónu 2014 po sérii nezapomenutelných soubojů, navrhl vůz v jeho základní černé barvě. Nico Rosberg, jeho nejdivočejší soupeř v závodech této sezóny si vybral bílý, jako svůj barevný motiv. Mercedes-Benz vyrobil pouze 19 kusů od každé barvy tohoto modelu. Každý model z této "Sběratelské edice k mistrovství světa F1 2014" je v podstatě originálem pro každé jednotlivé vozidlo spojené s jedním z 19 závodních okruhů Formule 1 absolvovaných v roce 2014 a je nezaměnitelně rozeznatelný svými detaily.


Mistr světa Lewis Hamilton a jeho kolega Nico Rosberg s vozy Mercedes jako "piloti" Formule 1 úspěšně projeli v roce 2014 pod šachovnicovou vlajkou 16 z 19 závodů Formule 1 a předváděli nezapomenutelné souboje v elitní disciplíně v tomto motoristickém sportu. Cenou za tento vynikající výkon bylo první a druhé místo v šampionátu jezdců a nesporné mistrovství v Poháru konstruktérů.  Mercedes-Benz věnoval jedinečnou sběratelská edici k výkonům svých dvou současných nejlepších jezdců. Jejich vynikající výkony byly inspirací pro dvojici provedení vozů SL 63 AMG.Vítěz Formule 1 Lewis Hamilton nezapřel svou zálibu v černé barvě. Toto vozidlo je ve zvláštním laku "designo night black Magno", který lze nalézt i na vnějších zpětných zrcátkách, klikách dveří a ráfcích. Zlaté barevné nápisy, ploutve průduchů a pruhy na zadním nárazníku evokují pocit síly.


Černá a zlatá dominují i v interiéru. Pozlacené šití zdobí sedadla v černé kůži Nappa, přístrojová deska a středová konzola jsou rovněž v černé kůži "Nappa designo Exclusive" se zlatě zářícím lemováním.


Nico Rosberg se rozhodl pro elegantní kontrast. Vůz září v bílém laku "designo kašmírová bílá Magno". Odnímatelné části karosérie, jako jsou kliky dveří, kola, nápisy, ploutve, průduch v předním nárazníku, obložení oken a spojler zavazadlového víka nabízejí kontrast s barvou "designo himalájské šedé". Oba jezdci Formule 1 se shodli u dvojice aut ve výfuku v chromu a okolním černém laku. Kůže "Designo Exclusive Style" v titanově šedé udává tón interiéru v modelu Nico Rosberga. Ta zdobí místa, která mají čedičově šedé prošití, jako je volant, vrchní provedení dveří a také horní část přístrojové desky. Spodní část přístrojové desky je ukončena bílou kůži Nappa, stejně jako středová konzola a výplně dveří.


AMG 5,5 l V8 biturbo motor v obou speciálních modelech Mercedes-AMG SL 63  má výkon 430 kW (585 k) s dech beroucím tahem při točivém momentu 900 Nm. Nejvyšší rychlostní limit obou aut byl zvýšen na hranici 300 km/h, což odpovídá kategorii vysoce výkonných sportovních vozů. Sběratelské modely Lewise Hamiltona a Nico Rosberga mají stejnou výkonovou specifikaci. Samozřejmostí je široká výbava zahrnující AMG balíček řidiče, četné asistenční systémy, AMG sportovní podvozek, AIRSCARF, ozvučení Bang & Olufsen BeoSound AMG, panoramatickou Vario střechu se SKY kontrolou, stejně jako AMG sportovní sedadla a další mimořádné doplňky oproti sériovému provedení.


"The World Championship 2014 Collector’s Edition" tak nabízí další legendu mezi sportovními vozy, která je v tentokrát v modelu SL ve dvou verzích nejvyšší třídy. Odrážejí jak sportovní rivalitu ale i cíle sdílené mezi Lewisem Hamiltonem a Nico Rosbergem. Každé vozidlo "Sběratelské edice k mistrovství světa 2014" je v pravém slova smyslu pro mnohé sběratele unikátním automobilem. Každé vyrobené vozidlo je v tomto vydání ve skutečnosti samostatný klenot. Pouhých 19 černých a 19 bílých modelů se liší typickými znaky pro každý z 19 závodních okruhů Formule 1, na kterých se závodilo v sezóně 2014. Mapa jednotlivých závodních tratí je ručně vyšívaná do rohože černého i bílého vozu a současně je vyryta do odznaku na středové konzoli, stejně jako na klíči od vozidla.


Mercedes-Benz nabízí 19 černých a 19 bílých modelů ze "Sběratelské edice k mistrovství světa 2014" výhradně členům Mercedes-Benz Circle of Excellence. V souladu s týmovým duchem budou tato exkluzivní vozidla zpočátku nabízena pouze v párech a následně, pokud nebudou prodaná v páru, pak i jako jednotlivé kusy. Zákazníci také obdrží helmu, kterou nosí Lewis Hamilton a Nico Rosberg a další zajímavé doplňky spojené se jmény Nico Rosberg nebo Lewis Hamilton. Například náramkové hodinky  "Edition IWC Ingenieur Chronograph", knihu F1 podepsanou oběma jezdci a pozvánku na úvodní závod sezóny 2015 v Melbourne. Vozidla budou předána v rámci německé Grand Prix 2015.

Unikátní dvojice vozidel z limitované edice připomínající vzrušující souboje F1  v mistrovství 2014 je oceněna na 629.510 €. Pokud bude prodáván jednotlivý vůz, pak bude jeho cena 320.110 €


Autor: Philipp Deppe
Zdroj: Daimler AG
Překlad a úprava: Skyair

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz R231 SL

Toto je článek o modelu Mercedes Benz R231 SL

Mercedes-Benz SL65 AMG: 630 koní, 1000 Nm

Mercedes zveřejnil krátké video, na kterém poprvé představuje nejvýkonnější provedení modelové řady SL. Vrcholné provedení SL65 AMG pohání přeplňovaný motor V12 s výkonem 630 koní.

Pod kapotou nejostřejšího SL najdete šestilitrový dvanáctiválec s dvojicí turbodmychadel. Motor s výkonem 630 koní (436 kW) má interní označení M279 a jde o evoluci staršího V12 s označením M275. Nový motor má jiné roz...

První fotografie Mercedes-Benz SL R231

Nový Mercedes-Benz SL R231 se nejprve představil na ofocené, nepříliš kvalitní ilustraci z katalogu. Ve středu pak na internet unikly oficiální fotografie, ovšem bez posvěcení Mercedesu. Na mediálních stránkách zatím nebyla zveřejněna jediná informace ani fotografie.

Jisté je, že sportovní roadster SL se představí na lednovém autosalonu 2012 v Detroitu. Ještě v deset hodin dopoledne Mercedes ofic...


Články