Články


Schumacher prý dostal v Mercedesu ultimátum

2010-10-16 Přečteno: 1 256x

Berlín - Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher prý dostal ve stáji Mercedes ultimátum. Pokud nezačne jednačtyřicetiletá německá legenda v příští sezoně vyhrávat, v týmu podle listu Bild skončí, přestože má smlouvu ještě na rok 2012. Díky tříletému kontraktu si má Schumacher podle odhadů vydělat celkem 63 milionů eur.

Schumacher se letos vrátil do formule 1 čtyři roky poté, co ukončil kariéru, ale ke své někdejší dominanci má daleko. Jeho nejlepším výsledkem jsou dvě druhá místa, v průběžném pořadí je čtyři závody před koncem desátý. V 15 závodech nasbíral o 76 bodů méně než jeho týmový kolega a krajan Nico Rosberg.

"S Nikem jsem spokojený. Teď očekáváme pokroky od Michaela, který ještě nejezdí na svém maximu," prohlásil šéf stáje Ross Brawn, s nímž Schumacher spolupracoval během svých nejlepších závodnických let ve Ferrari. "Nejlepší by bylo, kdyby neustále jeden druhého porážel. Když jeden z jezdců zaostává, není to dobré," uvedl Brawn. Schumacher chce dál bojovat. "Pro mě už teď začala příprava na příští rok," řekl.


Zdroj: ČTK

Foto galerie


Články