Články


Nový Mercedes-Benz C-Class Coupe C205

2015-10-20 Přečteno: 1 627x

se představil v září na mezinárodní výstavě "IAA 2015 Frankfurt Motor Show".  Nový vůz s koeficientem odporu vzduchu Cx 0,26  je o 95 mm delší, o 40 mm širší  a má o 80 mm delší rozvor než jeho předchůdce C204. Atleticky sportovní, živý a smyslný design nové třídy C Coupe po již uvedeném kupé v třídě "E" ztělesňuje moderní luxus a doplňuje segment "menšího" kupé . Jeho interiér zvyšuje eleganci a styl v duchu sportovní úrovně. Inteligentní lehká konstrukce kupé s vyšším podílem hliníku pomohla snížit hmotnost vozu. Ke komponentům z lehkých slitin patří blatníky, kapoty a víko kufru. Díky použití vysoce pevných materiálů je karosérie nyní mnohem tužší a pevnější. To má pozitivní vliv na nejen jízdní dynamiku a úroveň hluku s vynikající aerodynamikou, ale i bezpečnost při havárii než u jeho předchůdce.

Kupé C205 tedy pokračuje v tradici Mercedes-Benz v dodržování nejpřísnější vnitřních bezpečnostních požadavků Mercedes-Benz na to, co se děje při nehodách v reálném životě.

Unikátní interiér

Neobvyklost nového C-Class Coupe je zdůrazněna pomocí speciálních barevných kombinací čalounění. Vozidlo vytváří větší pohodlí pro řidiče i spolujezdce v prostoru ramen, loktů i ve světlé výšce na všech sedadlech. Interiér vychází z modelu W205 sedan a  nabízí bezrámové dveře při zachování B-sloupku, tříramenný sportovní volant, nerezové prahové desky, dělená sklopná zadní sedadla a dvouzónovou automatickou klimatizací. Klimatizační systém v nové třídy C Coupe funguje efektivně a zajišťuje vysokou kvalitu vzduchu. Stejně jako v sedanu, využívá satelitní navigaci k detekci tunelů. Proto zavře klapku recirkulace vzduchu automaticky při vjíždění do tunelu a znovu ji otevře po opuštění tunelu. Navigační systém prezentuje obsah v interaktivním režimu. Mezi jeho vlastnosti patří animovaný kompas, informace pro cestující podobnými prezentaci na obrazovce na palubách letadel  se zobrazením Google mapy na hlavní jednotce. COMAND nabízí větší displej s rozlišením 960 x 540 obrazových bodů. Zcela nová multimediální generace nabízí intuitivní ovládání v nové třídy C Coupe, představuje komplikované animace a vizuální efekty pro všechny funkce srozumitelným a velmi atraktivním způsobem. Nový C-Class je také vybaven unikátním systémem Frontbass. Tento avantgardní akustický systém využívá prostory karosérie jako rezonanční  komory pro basové reproduktory. Vytváří poslech téměř srovnatelným s koncertním sálem.

Jízdní komfort

Pneumatické odpružení nabízí možnost vzduchového odpružení AIRMATIC na obou nápravách. Standardně dodávány 17ti palcová kola. Nakonfigurovaný podvozek s volitelným vzduchovým odpružením AIRMATIC působí samonivelační funkcí na  vynikající jízdní komfort i při zatížení vozidla. Jeho elektronicky řízené a plynule nastavitelné tlumení na přední i zadní nápravě. Zajišťuje minimum hluku ze silniční jízdy a vibrací pneumatik v každé situaci. Dává řidiči možnost výběru požadovaného stylu jízdy: sportovní nebo pohodlnou a s optimalizovanou spotřebou.

Za tímto účelem, může řidič zvolit jeden z pěti jízdních režimů:

 • ECO
 • Comfort
 • Sport
 • Sport +
 • Individuální (umožňuje řidiči upravit vlastní nastavení vozu)


Volitelné asistenční systémy

 • Aktivní parkovací asistent, který umožňuje poloautomatické parkování s aktivním řízením a zásahy brzd.
 • 360° kamera, která je schopna ukázat vozidlo a jeho okolí z různých perspektiv, včetně virtuálnho nadhledu a tak pomáhat při parkování a manévrování.
 • Systémy čelní ochrany: adaptivní přední airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu, navíc s kolením airbagem na straně řidiče.
 • Přední a zadní okenní boční airbagy jsou k dispozici jako volitelná výbava.


C-Class Coupe nabízí nepřeberné množství zařízení jako standard, včetně LED světlometů, PRE-SAFE®, KEYLESS START, sportovní odpružení nebo panoramatické střešní okno. Sportovní balíček je k dispozici jako alternativa k většímu zdůraznění dynamiky Coupe. Jsou to speciální nárazníky a prahy představující AMG Bodystyling, "diamantovou" masku chladiče a 18ti palcová kola AMG z lehké slitiny. V interiéru sportovní balíček zahrnuje například sportovní volant se zploštělou spodní částí, AMG sportovní pedály ap.

Systémy pro bezpečnou jízdu

 • DISTRONIC PLUS posilovač řízení a adaptivní tempomat systém, na kterém lze v případě potřeby nastavit rychlost vozidla v souladu s pomaleji jedoucími vozidly vpředu v rozsahu rychlosti od 0 do 200 km/h. Podobně je k dispozici 0-200 km/h intervence řízení, která pomáhá řidič v jízdním pruhu. A při rychlostech pod 130 km/h, například v dopravní zácpě nebo při jízdě "nárazník na nárazníku", může systém následovat vozidlo vpředu i tam, kde není žádné nebo nejasné značení jízdních pruhů. To umožňuje řidiči bezpečně a pohodlně sledovat vše i při komplikovaném a hustém provozu.
 • BAS PLUS Brake Assist System může také detekovat křižovatku a zvýšit brzdné síly v případě, že řidič není schopen dostatečně a silně zhabrzdit.
 • PRE-SAFE® brzda může dokonce detekovat chodce a zabrzdit autonomně, pokud řidič nezareaguje a tak předcházet nehodám až do rychlosti 50 km/h a zmírnit závažnost kolizí při rychlostech až do 75 km/h. V běžném provozu PRE-SAFE® brzda poskytuje pomoc podle stejného režimu provozu v celém rozsahu rychlostí od 6,5 do 200 km/h. Vylepšené Active Lane Keeping Assist nyní také zabrání vozidu neúmyslně přejetí z pruhu za použití brzd na boční straně, když značení jízdních pruhů jsou nepřesné nebo zalomené a existuje riziko kolize, například v důsledku předjíždění při vysoké rychlosti, ale i při paralelním provozu nebo dokonce reaguje na protijedoucí vozidla.
 • PRE-SAFE® PLUS rozšiřuje inteligentní funkce a bere v úvahu bezprostřední náraz zezadu. Varuje vzadu jedoucí aktivací zadních výstražných světel zvýšenou frekvenci svícení a zahájí preventivní PRE-SAFE® opatření na ochranu cestujících, například dotažením napínačů pásů bezprostředně před nárazem. V případě, že vozidlo již stojí a řidič používá provozní brzdu je systém schopen snížit intenzitu zadního nárazu regulací tlaku v brzdném systému.

Modely

Model

Objem ccm

Převodovka

Výkon

kW/PS

Spotřeba

l/100 km

kombinovanáC 220 D

2143

6-speed

manual

125/170

4.1

C 250 D

2143

9G-TRONIC

automatic

150/204

4.2

C 180

1595

6-speed

manual

115/156

5.3

C 200

1991

6-speed

manual

135/184

5.3

C 250

1991

7G-TRONIC

PLUS

automatic

155/211

5.4

C 300

1991

7G-TRONIC

PLUS

automatic

180/245

6.3

Mercedes-AMG C 63

3982

AMG

Speedshift 7-speed

350/476

8.6

 

Mercedes-AMG C 63 S

3982

AMG

Speedshift 7-speed

375/510

8.6

Zdroj: Daimler Presse

Překlad a úprava: Skyair

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz C205

Toto je článek o modelu Mercedes Benz C205


Články