Články


Nová generace kupé-roadsterů

2011-04-04 Přečteno: 1 584x

Mercedes-Benz SLK R172

Automobilka Mercedes-Benz představila svoji novou chloubu, již v pořadí třetí generaci třídy SLK. Jak je již u automobilky zvykem z předešlých dvou generací, třída SLK vychází z nejdražšího Mercedesu, který  je momentálně v nabídce a u nové třetí generace tomu není jinak. Nové SLK vychází ze supersportu Mercedes-Benz SLS.

Design nové generace zaznamenal poměrně výrazné změny. Automobil byl částečně rozšířen a prodloužen, jeho objem působí mnohem mohutnějším, vyspělejším a aerodynamičtějším dojmem oproti jeho předchůdci.

Jestliže řekneme, že design exteriéru zaznamenal výrazné změny, tak o designu interiéru to platí dvojnásob. Takřka vše co bychom mohli najít u předešlé generace, zde nenajdeme. Nový interiér je téměř identická kopie interiéru SLS, kromě pár detailů a to tvaru a velikosti volantu a loketní opěrky.

Zajímavými novinkami nového Mercedesu SLK je tzv. Airguide, který koriguje proudění vzduchu při stažené střeše a technicky vyspělý systém Magic sky control. Jde o nové  panoramatické okno v horním dílu skládací střechy. Čiré sklo se jednoduše pomocí tlačítka zatmaví a zabrání průchodu až 94 % světla. Systém funguje na bázi průchodu elektrického proudu sklem, které přitahuje zatemňující částice. V tomto případě je sklo čiré, jestliže však pomocí tlačítka proud odpojíme, částice se pomocí gravitace rovnoměrně rozptýlí a sklo zcela zatmaví.

Nové SLK prozatím nabízí tři varianty zážehových motorů, které v nejbližší době doplní ještě o turbodieslovou verze 250 CDI a pravděpodobně se budeme moci těšit i na verzi AMG. Manuální šestistupňová  převodovka bude nabízena pouze u základní verze SLK 200 BE, ostatní verze budou nabízet pouze sedmistupňový automat. Cena tohoto skvostu bude v přepočtu začínat okolo 952 000 Kč v základní verzi.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz SLK

Toto je článek o modelu Mercedes Benz SLK R172

SLK R172

Mercedes Benz SLK R172 (2011 - 2015)

Třída SLK dospěla v roce 2011 do své třetí generace.

Mercedes-Benz třídy SLK je vždy designovým odrazem nejdražšího Mercedesu své doby. Proto, tak jako první generace  z  roku 1996 pracovala s prvky třídy CL,  pak druhé v roce 2004 vycházelo z desginových prvků supersportu SLR.  A proto není překvapením, že třetí SLK odkazuje na nejsportovnější z Mercedesů,...

SLK R171

Mercedes Benz SLK R171 200 1,8

Roadster inovované SLK třídy byl dodáván ve čtyřech variantách. Nejméně výkonný SLK 200 KOMPRESSOR je osazený ekonomickým čtyřválcem o obsahu 1800 ccm  - 120 kW = 163 koní a spotřebuje pouhých 8.7 litru na 100 km.

Na SLK R171 je toho hodně, co se vám bude právem líbit, a pokud nebudete vyloženě kousaví a strefovat se u základní verze s nejslabším motorem do nepřimě...

SLK 170

Mercedes-Benz SLK R170

Tady to začalo!

Mercedes Benz R170 SLK 200

S dvoulitrovým  motorem a výkonem100kW (136 koní), sice nejslabší ze všech  -  na počátku bez kompresoru. Ale výhodou motoru bez kompresoru je jednoduchost a dlouhá životnost.

A jak čas ukázal, je nakonec příznačná pro celou řadu motorů M111.

 První generace Mercedesu SLK v kanárkově žluté barvě

  se sériově vyráběla od červ...

SLK má předpoklady stát se klasikou

První generace Mercedesu SLK v kanárkově žluté barvě

  se sériově vyráběla od června roku 1996.  Pak následovala celá paleta barev. Od klasické a asi nejvíc rozšířené stříbrné metalízy, přes černou, červenou, modrou a mnoho dalších.

Ve skutečnosti první generace SLK (Sport - Leicht - Kurz / Sportovní - Lehké - Krátké) ještě nepatří mezi historické automobily, natož veterány. Ale  ve svém, tehdy...

Sportovní auta a nafta?

„Asi jako potápění v krytém bazénu.  Ekonomické, ale nezábavné...“ pravil skeptik.

Po dlouhou dobu bylo nemyslitelné používání vznětových  motorů ve sportovních autech. Ale stále více výrobců se dnes odvažuje porušit toto tabu -  a kupodivu s úspěchem.

Poprvé i Mercedes-Benz v sériovém roadsteru s označením SLK 250 CDI nabízí dieselovou variantu s 204 koňmi, zdvihovým objemem 2143 ccm a s kombin...

Mercedes-Benz SLK R172 - 55 AMG: V8 422 koní

Nejvýkonnější verze roadsteru SLK R172

Německý Mercedes se tři týdny před začátkem frankfurtského autosalonu pochlubil s nejvýkonnější verzí roadsteru SLK R172 s označením 55 AMG. O pohon se stará atmosférický osmiválec s výkonem 422 koní.

Mercedes udělal radost všem milovníkům poctivých atmosféricky plněných motorů. Pod kapotou nového SLK buší osmiválcové srdce, které se obejde bez kompresorů i...


Články