Články


Nová automatická převodovka 9G-TRONIC

2013-07-29 Přečteno: 2 686x

Premiéra první devíti-stupňové automatické převodovky 9G-TRONIC

Převodovka 9G-TRONIC je vybavena inovačním systémem přenosu síly a nastavena tak, aby se faceliftový Mercedes-Benz W212  E 350 BlueTec se vznětovým motorem V6 - 185 kW (252 k) s průměrnou spotřebu paliva 5,3 l nafty na 100 km stal jedním z nejvíce úsporných naftových šestiválců ve své třídě.

Jak je typické pro značku Mercedes-Benz, převodovka nabízí vynikající komfort a sotva znatelné řazení rychlostních stupňů. Čím je vyšší počet rychlostních stupňů a širší poměr převodů, tím se nejenom zlepšuje komfort jízdy ale především trakční převod výkonu motoru. Snížení spotřeby paliva E 350 BlueTEC s AT převodovkou 9G-TRONIC bylo v první řadě dosaženo v důsledku vysoké úrovně účinnosti přenosu.  Zkrácené řazení a reakční doba zajišťují optimální účinnost v kombinaci s vynikající snadností řazení. V manuálním režimu a programu „S“ reaguje 9G-TRONIC spontánně a výrazně zvyšuje potěšení z jízdy. Dosažení vyšší rychlosti je nyní umožněno při nízkých otáčkách motoru, takže vozidlo je schopno jet 120 km/h na devátý rychlostní stupeň s otáčkami motoru jen kolem 1350 ot./min.  Převodovka je schopna přenést na pohon kroutící moment až 1000 Nm.V případě 9-ti stupňové automatické převodovky se také vývojáři zaměřili na kompaktní lehkou konstrukci. Nová AT převodovka vyžaduje pro instalaci stejné místo jako její předchůdkyně a kromě toho, je lehčí. Dvoudílná skříň byla zachována a je vyrobena z ještě lehčí hořčíkové slitiny. Kryt měniče točivého momentu je z lehké hliníkové slitiny a  hmotnost převodovky snižuje plastová olejová vana.

Dalším cílem bylo implementovat devět kol s minimálním počtem planetových soukolí a řadicích prvků. Díky intenzivní  počítačové systémové analýze bylo možné realizovat tento cíl s pouhou čtveřicí jednoduchých planetových soukolí a s šesti řadicími prvky. Tři snímače rychlosti sledují provoz a poskytují přenosovému řídícímu systému odpovídající data pro efektivní řazení. Nová automatická převodovka je vybavena dvěma čerpadly. Druhé, podstatně menší než mechanické hlavní čerpadlo, se nachází hned vedle hlavní hřídele a je poháněno řetězem a napájeno samostatným elektrickým pomocným čerpadlem. Tato konstrukce umožňuje tok maziva a aktivní chlazení i při vypnutí motoru. To znamená, že 9G-TRONIC může spolupracovat v systému Start / Stop. 

Mercedes-Benz vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní automatické převodovky, které představují výjimečnou snadnost řazení, optimální energetickou účinnost a spolehlivou životnost už více než 50 let. Do roku 2013 Mercedes-Benz vyrobil celkem 22 milionů automatických převodovek osobních automobilů, které opustily výrobní závod v Stuttgartu-Hedelfingen
Převodovka 9G-TRONIC je vhodná jak pro pohon zadních, tak všech kol, stejně jako pro hybridní a plug-in hybridní  pohony a bude použita téměř ve všech modelových řadách v následujících letech.

Pro Mercedes-Benz E 350 BlueTec se převodovka 9G-Tronic představuje jako standard a bude ji  možné objednat s tím, že ceny E-Class modelů zůstávají beze změny.

Uvedení na trh se bude konat v září 2013.Zdroj: Mercedes-Benz Passion.com                   Autor: Philipp Deppe

Překlad a úprava: Skyair

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz W212

Toto je článek o modelu Mercedes Benz W212

Mercedes E63 AMG: 585 koní

Německá automobilka Mercedes-Benz ukázala krátce po zveřejnění fotografií a informací o nové třídě E také vrcholnou verzi s tradičním označením AMG. Špičkový model bude pohánět osmiválec s výkonem 557 nebo 585 koní. V nabídce budou i verze s pohonem zadních kol a 4x4.

Špičková verze E63 AMG se v případě třídy E nabízí pro sedan i kombi, je však velmi pravděpodobné, ba skoro jisté, že se dočká i k...

Mercedes-Benz E-Class 2014 na mezinárodním autosalonu v Detroitu 2013

Přestože Mercedes-Benz už prodal  ve svém segmentu E-Class více než 13 milionů vozů,

tak  14. ledna 2013  oslavil na mezinárodním autosalonu v Detroitu svou premiéru ve své nejnovější podobě.

 

Modely Saloon, Estate, Coupe a Cabrio jsou zcela revidovány a mohou se pochlubit celou řadou mimořádně účinných motorů  s novými asistenčními  systémy a v novém designovém stylu. Poslední předváděné novi...


Články