Články


Mercedes W211 E-Class V12

2011-04-06 Přečteno: 3 167x

Speedriven zlepšoval

Mercedes nabízí mnoho velice silných aut, některým lidem však ani jejich výkony nestačí a hledají proto způsob, jak vozy ještě vylepšit. Jedním z možných způsobů řešení, které se nabízejí, je pohánět vůz supersilným V12 motorem. Ačkoliv byly dvanáctiválcové motory dlouhou dobu dominantou pouze vozů značky Ferrari, chicagská firma Speedriven se rozhodla jeden takový umístit i do Mercedesu třídy E.

Pokusy již v minulosti

O něco podobného se pokusila již společnost Brabus, která V12 motor umístila do Mercedesu třídy S. Třída E je však novinkou a zdá se, že se lidem ze Speedriven zadařilo a vytvořili nadupaný a luxusní vůz.

Neuvěřitelná změna motoru

Změna motoru byla provedena Timem Stollem v ALSA Automotive Engineering v arabské Dubaji, zvýšení výkonu a závěrečné ladění softwaru pak provedlo právě Speedriven. Vozu musely být přidány chladiče, výdechy vzduchu , větší vstřikovače paliva i nová turbodmychadla. Zbrusu nový pohon tak dokáže vytvořit výkon neuvěřitelných 700 koňských sil.

Pozměněn i design vozu

Speedriven však zapracoval i na designu vozu a připravil speciální body kit, ve kterém najdeme například nový přední a zadní nárazník či přídavné panely. Po dokončení tuningu se tak stal původní model úplně jiným vozem, přesto však poslouží stejně jako každý střední sedan. Po sešlápnutí plynového pedálu se Vám však připomene, jaké monstrum to vlastně řídíte.

 

Zdroj : www.leftlanenews.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz W211

Toto je článek o modelu Mercedes Benz W211


Články