Články


Mercedes Sprinter s titulem "Van of the Year 2013" v Rusku.

2013-05-12 Přečteno: 1 381x

Vyhrál v zemi, kde se již potřetí v řadě konala největší celostátní automobilová soutěž.

Díky tomuto velkolepému úspěchu, se Sprinter stal nejen vítězem  mezi dodávkovými vozidly, ale současně i prokázal, jak stále rostoucí automobilový trh v  Rusku přijímá jeho klíčové atributy - spolehlivost, vysokou kvalitu a univerzálnost.

Mercedes-Benz Sprinter obdržel nejvyšší hodnocení v soutěži s účastí více než 1,3 milionu lidí. Ti všichni odesílali hodnocení pro své oblíbené vozidlo po dobu tří měsíců.

A to jak prostřednictvím hlasovacích lístků na internetu, tak i poštou nebo v textových zprávách. Účastníci si mohli vybírat z celkem 385 modelů ve 23 segmentech a třech speciálních kategoriích. Sprinter získal titul v kategorii „Vans“ neboli dodávková vozidla.

Soutěž se poprvé konala v roce 2000 a je organizována předními ruskými vydavateli automobilových publikací.

"Díky tomuto vozidlu se širokou škálou variant a oblastí použití, si mohou zákazníci na celém světě ověřit, jak je možné přizpůsobit Mercedes-Benz Sprinter jejich specifickým potřebám.

V jistém smyslu se dá říct, že Sprinter už také "mluví rusky", komentoval  globální úspěch vozidla v největší světové zemi Volker Mornhinweg - vedoucí Mercedes-Benz Vans.

Titul "Van of Year" v Rusku je podnětem pro další zvýšení podpory v nejrychleji rostoucím evropském trhu s dodávkovými vozy.V současné době se připravuje výroba Mercedes-Benz Sprinter Classic ve spolupráci s partnerskou automobilkou GAZ, známou mnohaletou výrobou nejen užitkových automobilů.

Mercedes-Benz Sprinter si udělal  jméno již od svého debutu v roce 1995, kdy obsadil mezeru na trhu mezi osobními a nákladní automobily. Svými účinnýmy vznětovými motory s dlouhými intervaly údržby a jako průkopnické vozidlo s inteligentními bezpečnostními systémy, se Sprinter rychle prosadil v rychle se rozvíjejícím segmentu. Pravidelně udával tempo ve zhruba 130 zemích po celém světě.

Od počáteční výroby v Düsseldorfu a Ludwigsfelde v Německu, pokračovala výroba v USA (Charlestonu - Jižní Karolína) a dále pak i v Argentině a Číně. Tam bylo vyrobeno celkem 2.470.000 Sprinterů v průběhu posledních 18 let.

 

 


Zdroj: mercedes-benz-passion
Překlad a úprava:  Skyair

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Mercedes Benz Sprinter

Toto je článek o modelu Mercedes Benz Sprinter


Články