Články


Mercedes S63 AMG Coupé - strhující a neodolatelné

2014-04-30 Přečteno: 3 303x

Nový S63 AMG Coupé je nejnovější vůz rozšiřující modelovou řadu Mercedes AMG .

Dominance a smyslná čistota spojuje neodolatelný vzhled vozidla a suverénní sportovní charakter. Vzrušující linie jsou základem konstrukce tohoto dvoudveřového modelu.Stejně působivá je kombinace vysoké jízdní dynamiky, ambiciózní lehké konstrukce a průkopnické účinnosti.

Lehká konstrukce snižuje hmotnost vozidla oproti S 500 Coupé o 65 kg - a to i přesto, že auto má vyšší výkon a širší standardní vybavení. Této úspory hmotnosti bylo dosaženo z velké části díky použitím nejnovějších technologií. Těmi jsou lehké lithium iontové baterie, AMG kovaná kola z lehkých slitin a hmotnostně optimalizovaný a vysoce výkonný kompozitní AMG brzdový systém. Navíc, řada dílů karosérie je vyrobena z hliníku. Snížená hmotnost zlepšuje jízdní dynamiku a snižuje spotřebu paliva. S63 AMG Coupé zrychlí z 0 na 100km/h za 3,9 sekundy a pokud jde o nejvyšší rychlost, ta je elektronicky omezena na 250 km/h.Z hlediska maximálního výkonu, točivého momentu a spotřeby paliva zůstává AMG 5,5 litrový V8 Biturbo motor jedním z nejúčinnějších sériově vyráběných V8 motorů. S výkonem 430 kW (585 koní) a 900 Nm točivého momentu S 63 AMG Coupé nabízí výjimečný výkon s mimořádně nízkou spotřebou paliva. Ve srovnání s předchozím CL 63 AMG modelem byl výkon motoru zvýšen  o 30 kW (41 k) a točivý moment o 100 Nm . Přesto S63 AMG Coupé spotřebuje méně paliva: podle jízdního cyklu NEDC je kombinovaná spotřeba 10,1 litru na 100 kilometrů. Motor splňuje emisní předpis EURO 6.

Heslo "One man, one engine" je spojeno s tradiční ruční výrobou AMG motorů. Stejně jako všechny AMG V8 a V12 motory i biturbo osmiválce pro S63 AMG Coupé jsou sestaveny v Affalterbachu ručně. Vysoce kvalifikovaní montéři AMG každý motor sestavují podle nejpřísnějších standardů kvality na základě filozofie "Jeden člověk, jeden motor". Jako AMG potvrzení superlativů přesnosti a kvality výroby, je na motoru štítek. Nese podpis konkrétního mechanika. Ten se od počátku do konce výroby staral o vznik jedinečného motoru, aby mu předal geny vysoce výkonné značky AMG.AMG SPEEDSHIFT MCT 7-rychlostní sportovní převodovka dokonale využívá sílu z V8 biturbo motoru. Maximální hbitost a vzrušující dynamika jsou dvě klíčové stránky tohoto přenosu výkonu, který se používá výhradně ve vozech AMG. Řidiči si mohou nastavit svůj vlastní osobní "set-up"  v závislosti na jejich styl jízdy. K dispozici jsou tři režimy: "C" (Controlled Efficiency), "S" (Sport) a "M" (Manual). Funkce ECO start/stop je součástí standardní výbavy.Volitelný je AMG 4MATIC pohon všech kol. Existují dvě varianty S63 AMG Coupé: s pohonem zadních kol nebo výkonově orientovaná verze AMG 4MATIC s pohonem všech kol. S trvalým pohonem všech kol je 33 procent točivého momentu motoru odesláno na přední nápravu a 67 procent na zadní nápravu. Odpružení MAGIC BODY CONTROL a odpružení AIRMATIC s adaptivním systémem tlumení ADS PLUS posilují potěšení z jízdy a komfort. AMG sportovní výfukový systém používá automatické výfukové klapky. S63 AMG Coupé má na výběr volbu zvuku. AMG sportovní výfukový systém splňuje individuální požadavky řidiče. Je možné zvolit emotivní a sportovní výkon nebo umírněný a relaxační cestovní. Pokud je převodovka v poloze režimu "C" (Controlled Efficiency) - klapky zůstanou zavřené ve většině situací. V takovém případě je zvuk Biturbo osmiválce více zdrženlivý. V režimu "S" (Sport) a v manuálním režimu "M" se výfukové klapky otevřou dříve a to zejména v případě, že řidič preferuje dynamický styl jízdy. Výsledkem je ještě plnější zvuk motoru s puncem AMG emocionality.Nový tříramenný sportovní volant AMG s výrazně tvarovaným okrajem a s perforovanou kůží v úchopové části zajišťuje dokonalou kontrolu nad vozem. K dispozici je logo AMG v dolním kovovovém ramenu. Nová jsou i hliníková řadicí pádla zkracují reakční dobu při  manuálním řazení. Dalším typickým rysem je vzhled TFT barevného displeje s vysokým rozlišením, zobrazující přístrojovou desku AMG s dvěma animovanými kulatými ciferníky. Kromě specifického písma se znakem AMG, výrazně září červeno stříbrné ručičky rychloměru s 330 km/hod í v graficky obdobném otáčkoměru. Nový, inovativní touchpad je ve standardním vybavení. Je výrazně jednodušší k ovládání rádia, telefonu a navigačního systému. Bezpečnostní a asistenční systémy jsou stejné jako u S 500 4MATIC Coupé.S63 AMG Coupé mělo svou světovou premiéru na "New York International Auto Show" v dubnu 2014.

Autor: Philipp Deppe
Překlad a úprava: Skyair

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz C217

Toto je článek o modelu Mercedes Benz C217


Články