Články


Mercedes připravuje rivala pro BMW X1

2011-02-10 Přečteno: 1 633x

Souboj v nejnižší kategorii crossover

Interní zdroje automobilky nazývají model jako GLC. Novinka bude nejmenší modelovou řadou této kategorie, jeho největším konkurentem se muže stát právě BMW X1, respektive Audi Q3. GLC by mělo být uvedeno na trh v roce 2013.

Bude postaveno na platformě MFA (Modular Front Architecture), která se stane základem taky pro nástupce třídy A a B, říká se o čtyřdveřovém kupé/sedanu CLC (menší brat CLS), respektive kombi CLT. Koncipována by byla na použití pohonu předních, ale také všech čtyř kol (v GLC s přerozdělením kroutícího momentu na jednotlivá kola), podvozek by měl být oproti nim zvýšený o 20 mm.

Design

Design má na starosti studio v Sindelfingene v Německu, očekáváme proto luxusní výraz s tradičními robustními liniemi zabaleny v jemných detailech. Maska chladiče je podstatně zjednodušená oproti ostatním SUV v portofliu automobilky. Podběhy kol jsou mírně vypouklé a linie karoserie připomínají zářezy skalpelu. Vyzdvihnutá okenní čára podtrhuje dynamický vzhled auta a zadek je hatchbackového stylu. Údajně by se měla uplatnit inspirace konceptem BlueZero, vypadá to ale taky na prvky ze studie F800.

Pohonné jednotky a výbava

V nabídce pohonných jednotek by měl být přeplňovaný čtyřválec s objemem 1,8-litru, nabízený ve dvou výkonných stupních: 123kW (168k)a 147 kW (201 k).

Naftu bude spalovat agregát o objemu 1,6l (88 kW/120 k) původně z Renaultu (WTF?!) a 2,1-litrový motor s výkonem 124 kW (170 k), nebo 150 kW (204k).

V sériové výbavě by měla figurovat manuální 6-stupňová převodovka, na objednávku bude k dispozici také 6-stupňová v dvouspojkovém provedení. Součástí bude taky šetřící balíček BlueEfficiency se systémem start-stop nebo rekuperace brzdné energie. Do budoucna je také naplánovan benzin-elektrický hybrid a verze poháněná vodíkem.

 

 Zdroj: Autocar.co.uk      Autor: Nel

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články