Články


Mercedes-Maybach GLS

2015-06-19 Přečteno: 2 966x

byl vybrán jako první model s označením SUV v nejluxusnější řadě společnosti Daimler AG. Ta bude v roce 2018 rozšířena o nový model:

Mercedes- Maybach GLS

Jen pro vysvětlení, GLS je nový název pro Mercedes GL - známý jako současný největší SUV crossover s logem MB. Jedno je jasné, že tento hyper luxusní vůz by měl být odpovědí  k blížící se premiéře SUV Bentley Bentayga. Nové GLS bude vrcholem současné techniky, neboť rival ze stáje Bentley se chystá nastavit pro oblast SUV nejvyšší laťku. Zatím je řada údajů k tomuto vozu zahalena tajemstvím. Ale podle některých zdrojů, by měl tento vůz nést název GLS 500 nebo dokonce GLS 600, v závislosti na tom, jaký  motor bude mít.

Očekává se, že nový GLS dostane ještě delší rozvor ve srovnání s předešlým modelem GL. Tím bude zajištěn maximální komfort pro všechny cestující. Vzhledem k nárůstu délky, budou zadní dveře o něco větší, ve srovnání se "standardním" modelem Mercedes GLS, jehož výroba bude následovat . Několik dalších výrazných vizuálních rysů modelu Mercedes-Maybach GLS oproti standardnímu modelu Mercedes GLS jsou dvojité M emblémy, speciální kola z lehkých slitin a chromované okenní parapety. Pokud jde o přední část, bude mříž také mírně odlišná se třemi dvojitými chromovanými větracími otvory. Zadní část bude podobná standardním GLS s výjimkou nové konstrukce výfukového potrubí a více chromu na zadním nárazníku.

I přesto, že se jedná o vůz, který může pojmout sedm pasažérů, pravděpodobně to nebude tento případ. Konkrétně, s cílem poskytnout maximální luxus a pohodlí cestujících, bude Mercedes-Maybach GLS v konfiguraci se čtyřmi křesly. Nově navržená centrální konzole pojme všechny tlačítka s přístupem k různým funkcím, jako je kontrola klimatu, informačního systému a mnoho dalších. Jak je u provedení Maybach tradiční, bude v interiéru použita nejjemnější kůže a dřevo v obložení kabiny. S cílem poskytnout cestujícím komfortní jízdu, samozřejmě nebude standardně chybět elektronicky řízené odpružení Airmatic. Jaký motor bude pohánět tento velké SUV  ještě není známo. Pokud Mercedes chce soutěžit s Bentley, logická volba by byla twin-turbo V-12 z S 600. Další variantou s dvojitým přeplňováním bude 4,7-litrová V-8 benzínová jednotka s výkonem 429 koňských sil. Tradiční pohon všech kol systémem 4MATIC bude dodáván jako standard. Motor bude spárován s novou devíti-stupňovou automatickou převodovkou.

Jak již bylo zmíněno v textu výše, Mercedes-Maybach GLS bude soutěžit s novým Bentley Bentayga. Tak trochu informací pro srovnání. Tento Bentley je založen na nově vyvinuté platformě Audi Q7. Toto SUV bude pravděpodobně i výrazně lehčí než Mercedes-Maybach GLS. Bude poháněno twin-přeplňovaným 6,0-litrovým V-12 benzinovým motorem s výkonem více než 600 koňských sil. Maximální rychlost může být dokonce vyšší než 300 km za hodinu a v kategorii SUV je to současné maximum možného. Interiér bude nadstandardní luxus, ale ve srovnání s Mercedes-Maybach GLS s menším prostorem pro cestující .

Je obecně známo, že každý nový člen rodiny Daimler mající v označení "S" je "pekelně" drahý. To je případ i nového SUV s dvojitým "M". Konkrétně nový  Mercedes-Maybach GLS 2018  počítá s cenou, která převyšuje 200.000 dolarů. I když pravděpodobně bude v rámci konkurence lehce pod cenou Bentely Bentayga. Největší odběr těchto vozů se už tradičně očekává v Rusku a Číně. Určitě dostupnější bude Mercedes GLS.

Zdroj: Daimler AG

Překlad a úprava: Skyair

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - Mercedes Benz GLS-Class

Mercedes Benz GLS-Class

Toto je článek o modelu Mercedes Benz GLS-Class


Články