Články


MERCEDES CLUB prošel faceliftem. A co my?

2013-02-17 Přečteno: 1 273x

Po více než šesti letech doznal náš web výrazných změn. Nepoznáte to na titulní straně, největší proměny prodělal v členění „Modelů“ a „Fóra“. Stal se přehlednějším a je doplněn i o nejnovější modely, představené na mezinárodních autosalonech.

 Došlo k rozdělení A, B, C a E-Class na jednotlivé modely.  Samostatnou skupinu mají i kupé a kabriolety. V užitkových vozidlech najdete nově modely Vito/Viano. U mnohých modelů, počínaje historií a konče prototypy, jsou doplněné textové i obrazové informace. To se týká i pod-modelů. Mnoho informací najdete v sekci "Manuály". Vyjmenovat všechny změny je zbytečné. Hlavním záměrem je, aby stránky byly srozumitelné a přehledné.

Říká se, že úroveň webu je taková, jakou si ji udělají sami uživatelé. Jsou tu lidé, kteří tu v klubu před lety začínali, mnohdy ho i tvořili - v kombinaci s novými členy. Jedno máme ale společné. Chceme se tu potkávat, nalézat informace jak si pomoci, kde se sejít a nebo jen tak poklábosit. Měli bychom to dělat tak, jako bychom se scházeli ve skutečné klubovně.

Jak se pohybovat na webových stránkách klubu jsou v "Pravidlech" a radách "Co a jak na Fóru".

Ne všichni se představují ve svých profilech a vkládají fotografie.  Ne každý sem přichází s tím, že jako v životě nelze jen brát, ale také by měl občas a podle svých možností i dávat. Nejde o peníze, ale o informace. Je snadné využít rad, jak a co udělat, když mi auto nejede. Především pokládejte otázky jasně a srozumitelně. A také sdělte vývoj opravy. To by mělo být samozřejmé a slušné - když už se ti, co o problému něco vědí, tím zabývali. Něco lze řešit snadno, jiné problémy se po netu odstranit nedají.  A není pravidlem, že na každou otázku dostanete okamžitou odpověď.

Každá dobrá rada má svou hodnotu. V sekci manuálů jsou informace a návody vytvářené tady i posbírané z celého světa. Kdo někdy hledal na netu ví, že se jedná o hodiny strávené u PC. Zkušenost jednotlivce tu zůstává zachována i v budoucnu, pokud je přehledně umístěna a zařazena do správné sekce.

Není místo, kde bychom se mohli najednou sejít. Strahovský stadion v Praze, který hostil v devadesátých letech Rolling Stones je v demoličním stavu a najít dnes volné parkoviště s takovou kapacitou je nemožné. Proto se dobrovolníci ujímají pořádání srazů v různých regionech, aby zájemci mohli přijet. Přijet a poznat se osobně. Je to podstatně lepší, než být jen „Nickem“.  

Slovy klasika: „Dost bylo keců…“

Užívejte si klubu a nezlobte se, když vám některý z administrátorů něco vytkne. Určitě to není zlý úmysl.
       Zdraví Vás a báječnou sezónu 2013 všem klubákům přeje

Pavel (Skyair)

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články