Články


Mercedes C63 AMG Coupe

2011-03-24 Přečteno: 1 896x

Invaze do nové třídy

Mercedes přichází se svou novou vlajkovou lodí – modelem C63 AMG, zbrusu novým dvoudveřovým kupé, které by se do prodeje mohlo dostat již v červenci tohoto roku. Tento model odstartuje vzestup C - třídy Coupe, se kterou se Mercedes snaží přiblížit mladší generaci. První kusy této novinky budou prodávány jako Edition 1 a budou vylepšeny o exkluzivní doplňky.

Technologie

Pod kapotou tohoto vozu se skrývá 6, 2 litrový V8 motor o síle 457 koní, na který jsme zvyklí již z verze sedan. Nechybí ani silnější brzdy a speciálně kalibrovaný sportovní volant. Potencionální zákazníci si budou rovněž moci zvolit speciální balíček pro výkon, se kterým pak dokáže motor vyprodukovat až 487 koní. Automobil by měl dokázat zrychlit z klidu na 60 mil za hodinu za 4, 5 sekundy, při využití balíčku pak za 4, 4 sekundy.

Exteriér

Automobil má agresivní sportovní vzhled, o který se stará zejména mřížka chladiče s chromovanou vložkou, specifická kapota, boční prahové nástavce a zadní nárazník s difuzorem. Sportovní charakter je ještě více zdůrazněn sportovním výfukem se dvěma oválnými chromovanými koncovkami. Zajímavě působí také dlouhá kapota, příkře skloněné čelní sklo a dlouhá, táhlá střecha.

Snadné poznávací znaky

Hlavním poznávacím znakem vozu bude zbrusu nový přední nárazník, LED světla pro denní svícení a paprsková kola z lehké šedé slitiny titanu s vysoce lesklým povrchem. Uvnitř se vůz nebude příliš lišit od modelu CLS63 AMG, bude mít však sportovní sedadla s možností výběru čalounění a sportovní volant. Veškerá bezpečnostní zařízení, která můžeme běžně u třídy Coupe nalézt jsou již v ceně.

Interiér plný doplňků

V interiéru však nalezneme i další exkluzivní prvky jako je kovové obložení, oblasti lemované perforovanou kůží a zajímavě řešenou hlavici řadící páky. Palubní deska je v černém lesku, který zdůrazňuje vysokou kvalitu. Na desce rovněž naleznete ovladač jednotlivých módů – S „Sport“, C „Comfort“ a M „Manual“.

Na oficiální cenu si počkáme

Oficiální prodejní cena tohoto vozu prozatím stanovena nebyla, očekává se však, že by měl automobil stát podobně jako model BMW M3 Coupe, jehož cena se pohybuje okolo 54 500 liber či Audi RS5, které se prodává za cenu okolo 58 600 liber. Oba tyto vozy také patří mezi největší konkurenty novinky.

 

Zdroj : www.autoexpress.co.uk, www.topspeed.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz C204 Coupé

Toto je článek o modelu Mercedes Benz C204 Coupé

Mercedes-Benz odhalil třídu C ve verzi Coupé

Na autosalonu v Ženevě 2011 předvedl Mercedes-Benz třídu C ve verzi kupé.Do prodeje by jsem mělo dostat v červnu. Nový model vychází z faceliftované verze třídy C,  výběr bude z pěti motorů. Ceny zatím nebyli zveřejněny

Verze kupé, jak již napovídá její název, vychází po technické i designové stránce z nedávno faceliftované verze C. Na první pohled se vzhled verzí sedan a kupé příliš neliší, před...


Články