Články


Mercedes-Benz "Zlatý volant Classic"

2013-11-17 Přečteno: 1 530x

Čtenáři německého motoristického časopisu Auto Bild Klassik udělili v roce 2013 nejvyšší ocenění "Golden Steering Wheel Classic" dvěma skutečným ikonám Mercedes-Benz: S Typ 600 a typ 230 SL, přesně po padesáti letech, co byla zahájena výroba  obou těchto modelových řad.

W100 - Mercedes-Benz 600

Značka s  třícípou hvězdou na známém typu (W100 MERCEDES-BENZ 600) zdůrazňuje v působivém stylu tradici Mercedes-Benz  v prémiové a luxusní třídě automobilů. První představení bylo na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 1963, po kterém se nový velký Mercedes brzy stal prestižním vozidlem reprezentující oblast politiky, obchodu a show byznysu.

Pokud jde o technologie, „šestistovka“ nastavila nové standardy. Může se pochlubit 6,3 -litrovým V8 –motorem a výkonem 300 koní, vzduchovým odpružením a novým hydraulickým komfortním systémem. Hydraulika ovládá nejen automatické nastavení předních i zadních sedadel, ale také se stará o otevírání a zavírání dveří auta, zavazadlového prostoru, bočních oken a volitelnou posuvnou střechu.

 

Na silnici s ním nedokázaly držet krok ani některé sportovní automobily, natož jiné luxusní limuzíny. Zrychlení z nuly na 100 km/h pod 10 sekund. Daní za tyto hodnoty ovšem byla vysoká spotřeba, která se pohybovala okolo 20 l/100km.

 

Ve standardním rozvoru si vůz většinou kupovali velmi nároční privátní zákazníci, zatímco s  dlouhým rozvorem Pullman a Landaulet byl převážně používán jako limuzína pro státní hodnostáře a další významné osobnosti. Každý z 2677 vyrobených Mercedes-Benz 600 je jedinečný.

 

 W113 - Mercedes-Benz 230 SL "Pagoda"

V kategorii „Kabrio automobily & Roadstery“, se do čela zájmu a hodnocení dostal nezaměnitelný Mercedes-Benz 230 SL (W113 - Mercedes-Benz 230 SL "Pagoda").

Mezinárodně je už mnoho let tato modelová řada jednou z nejvyhledávanějších ve spektru  klasiky. Podle Mercedes-Benz Classic Index (MBCI) vedeným společností Historic Automobile Group International (HAGI), společností která nepřetržitě sleduje aktivitu v klasickém automobilovém trhu, právě tato modelová řada patří k ověřené Mercedes-Benz klasice,  která se bude nadále zhodnocovat.

Výroba dvoumístného roadsteru byla stejně jako W100 zahájena v roce 1963 a vůz si kvůli konkávnímu zakřivení  střechy, která připomíná kontury chrámu dálného východu, vysloužil přezdívku "Pagoda". Mimo další charakteristické znaky, „Pagoda“ vyniká i po padesáti letech komfortem a vynikajícími jízdními vlastnostmi, bezpečností a příkladným zpracováním.

Zdroj: mercedes-benz-passion.com

Autor: Philipp Deppe

Překlad a úprava: Skyair

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz W100

Toto je článek o modelu Mercedes Benz W100


Články