Články


Mercedes-Benz W205: Nový C-Class

21 komentářů 2013-12-16 Přečteno: 2 054x

C-Class je doposud nejprodávanějším modelem Mercedes-Benz.

Prodej předchozího modelu, který byl zahájen v roce 2007, dosáhl do současné doby počtu více než 2,4 milionu kusů. Nová W205 nabízí celou řadu technických inovací, jakož i komplexní rozsah standardní výbavy a příkladné emise i hodnoty spotřeby paliva.Zcela nový C-Class ohlašuje i novou kapitolu v Mercedes-Benz.

Nastavuje nové standardy v prémiové třídě střední třídy. Díky inteligentní lehké konstrukci se může pochlubit snížením hmotnosti až 100 kg, vynikající aerodynamikou a novými, úspornými motory. C-Class stanovuje nová měřítka ve své třídě. Řada nových asistenčních systémů zajišťuje bezpečnost na nejvyšší úrovni, zatímco nové zavěšení – volitelně se vzduchovým odpružením - zajišťuje příkladný jízdní komfort i výborné jízdní vlastnosti.

Návrháři Mercedes-Benz se stylem interiéru přiblížili úrovni, která se jen zřídka vyskytuje i ve vyšších kategoriích vozidel. To se vztahuje jak na pečlivý výběr prvotřídních materiálů příjemných na dotek,  jakož i na přesnost řemeslných detailů. Řidič i spolujezdec mají dostatek prostoru a luxusu v diskrétním prostoru, ne nepodobným povznášejícímu pocitu v  business třídě letadla. Pět kruhových větracích otvorů propůjčuje palubní desce sportovní nádech. Kovové doplňky jsou  ve hmatatelném kontrastu k dalším materiálům - jako jsou dřevo na středové konzoli nebo kůže na přístrojové desce. Nové jsou i všechny přepínače doplňující luxus vozidla a přinášející prospěch z jasného uspořádání. Inovativní touchpad  má velmi jednoduché a intuitivní ovládání. Uživatel obdrží jasnou hmatovou zpětnou vazbu, což působí příjemně pro skutečně intuitivní používání. Nový je i Head-up displej. Stejně jako v bojové stíhačce, zobrazí důležité informace přímo do zorného pole výhledu řidiče na čelním skle a tím poskytuje jasnou čitelnost. To zajišťuje, aby řidič nebyl rozptylován a mohl se plně věnovat řízení. Systém poskytuje informace o rychlosti vozidla, rychlostních limitů a navigačních pokynů a zobrazuje zprávy z DISTRONIC PLUS.

Tři různé varianty  exteriéru i interiéru  nabízejí další prostor pro individualizaci.  Kromě standardního vybavení je možné zvolit výbavu AVANTGARDE nebo exkluzivní sportovní paket AMG, kladoucí důraz na sofistikovanost a moderní luxus. Sportovní podvozek AMG je snížen o 15 mm. C-Class bere v úvahu rostoucí průměrnou výšku cestujících. Céčko je větší o 80 milimetrů na rozvoru (2840 mm) ve srovnání s předchozím modelem, celkově o 95 mm delší (4686 mm) a o 40 mm širší (1810 mm). Výhody  nárůstu vozidla ocení v první řadě cestující, kteří nyní cestují na zadních sedadlech v ještě větším pohodlí. Konstrukce karosérie je robustní a zároveň lehká. Má vynikající tuhost  v kombinaci s optimální hlukem, vibračními charakteristikami a vysokou úrovní bezpečnosti v případě havárie. Díky inovativní lehké hliníkové konstrukci,  je karosérie o 70 kg lehčí než z konvenčního ocelového materiálu. Celková hmotnost vozidla je snížena zhruba o 100 kilogramů. Podíl hliníku stoupl ve srovnání s úspěšným předchůdcem z méně než 10 procent na téměř 50 procent. Lehká konstrukce nové C-třídy snižuje spotřebu paliva až o 20 procent bez ztráty výkonu, zatímco současně umožňuje nižší těžiště, což vede k výrazně sportovním vlastnostem vozidla.

V souladu s tradicemi Mercedes-Benz, je dáván důraz na bezpečnost v případě havárie. Jako výsledek se všemi požadavky na hodnocení splňuje W205 nejpřísnější bezpečnostní standardy na základě toho, co se skutečně děje během nehody. Cestující je obklopen deformačními zónami, které zajišťují maximální bezpečnost na základě optimalizovaných silových drah a kombinací hliníkových odlitků a dalších vysokopevnostních materiálů. Nízký valivý odpor je zásadní pro dosažení vynikající výkonnosti a představuje významný parametr v úsilí o snížení spotřeby paliva a emisí CO2. Hladina hluku větru, která již byla velmi nízká v předchozí generaci třídy C, byla u W205 snížena ještě více.

V současné nabídce jsou tři varianty motorů.

  • Základní benzinový motor má ozačení C 180. Používá 1,6 litrový přeplňovaný čtyřválec se 156 koňmi. Z 0 na 100 km/h. udělá za 8,2 sekundy a nejvyšší rychlost má hodnotu 225 km/h. Spotřeba v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou je 5 až 5,5 l/100 km.
  • Silnější benzinový motor má C 200. Jedná se o přeplňovanou pohonnou jednotku s objemem dva litry a výkonem184 koní. Z 0 na 100 km/h akceleruje za 7,5 sekundy a nejvyšší rychlost je 237 km/h. Průměrná spotřeba má hodnoty 5,3-5,7 l/100 km.
  • V dieselovým provedení je  C 220 BlueTec  s 2,1 litrovým motorem a má 170 koní. Akceleruje z 0-100 km/h za  8,1 sekundy. Maximální rychlost tohoto vozu je 234 km/h a spotřeba 4,0-4,2 l/100 km.

Optimalizované hnací ústrojí

 V závislosti na instalovaném výkonu Mercedes-Benz nabízí dvě nové 6 -stupňové manuální převodovky u čtyřválcových motorů. Hladká automatická převodovka 7G - TRONIC PLUS prošla dalším vývojem v zájmu zvýšení šetrnosti k životnímu prostředí a potěšení z jízdy. Stálý pohon všech kol 4MATIC slouží ke zlepšení trakce a jízdní stability  a navíc podtrhuje sportovní vlastnosti vozu. Zavěšení je nejen sportovní, ale současně pohodlné a rovněž prošlo novým vývojem. Umožňuje řídit jak na klikatých silnicích a zároveň nabízí nejvyšší úroveň jízdního komfortu v segmentu.

 První vzduchové odpružení v této kategorii

 Nové „céčko“ je prvním vozem ve svém segmentu, který může být vybaven vzduchovým odpružením AIRMATIC na přední i zadní nápravě. Řidič může volit mezi různými charakteristikami : " Comfort ", " Eco ", " Sport " a " Sport + ".  Další možností je " Individual ", což umožňuje řidiči nastavit své vozidlo podle svých vlastních představ.  AIRMATIC je všestranný,  samonivelační  a slouží pro optimální jízdní komfort i při zatížení vozidla. Nový C-Class také přichází s elektrickou parkovací brzdou ve standardu. Tato brzda se automaticky uvolní při rozjezdu.

 „Céčko“  zahrnuje téměř všechny nové asistenční  systémy s řadou vylepšených funkcí, které oslavily svou světovou premiéru v  S a E -Class před pár měsíci.

Autor: Philipp Deppe

Překlad a úprava: Skyair

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
W205 - Pokec a dotazy 23 kuffy Kurt
1 měsíců, 16 dnů W205 - Pokec a dotazy

Foto galerie

Mercedes Benz W205

Toto je článek o modelu Mercedes Benz W205


Články