Články


Mercedes-Benz třídy G

10 komentářů 2011-01-19 Přečteno: 2 642x

Brabus G V12: monstrum do terénu s výkonem 700 koní Mercedes-Benz třídy G, off-road staré školy, nedávno oslavil třicáté narozeniny. A protože to byly kulatiny, přichystala tuningová společnost Brabus pořádný narozeninový dárek - G s dvanáctiválcovým motorem a výkonem šílených 700 koňských sil.

Ekologicky smýšlejícím jedincům musí z tohoto auta vstávat vlasy hrůzou na hlavě. Pod kapotu černého off-roadu se nastěhoval dvakrát přeplňovaný benzínový dvanáctiválec se zdvihovým objemem 6,3 litru. Celkový výkon po úpravách činí monstrózních 700 koní a točivý moment 1320 (!) Nm.

Točivý moment je tak velký, že by to převodovka nemusela „ustát“ a proto je elektronicky snížen omezovačem na 1100 Nm. Tenhle hranatý automobil s nedostatkem výkonu očividně problém nemá.

Brabus G V12 - dvanáctiválec, dvě turba - tenhle motor se spíš hodí do sportovního auta.

Z klidu na 100 km/h dovede Brabus G V12 zrychlit za 4,3 vteřiny, maximální rychlost je pro všechny případy omezena na hodnotě 240 km/h (jinak by poskočila na 260 km/h). Patřičně upraven byl i brzdový systém a podvozek. Litá kola pro tento model jsou dostupná v rozměrech 20, 21 nebo 22 palců. Převodovka je automatická a má pět stupňů. Výkon se přenáší na všechna čtyři kola.

Cena je pro tento vůz příznačná - v přepočtu stojí novinka zhruba 11 miliónů korun. Za tyto peníze dostanete výbavu „v plné palbě“, včetně DVD přehrávače, televize, LCD obrazovek zabudovaných do zadních sedaček nebo herní konzole Playstation. Upravená verze se dodává v kompletně černé barvě.

* Díky Brabusu bude Smart jezdit na elektřinu

http://www.novinky.cz/auto/tuning/164135-brabus-g-v12-monstrum-do-terenu-s-vykonem-700-koni.html

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
W463 - Nesmrtelné "géčko" 30 blueabyss ajfi
4 let, 1 měsíců W463 - Nesmrtelné

Foto galerie

Mercedes Benz G-Class

Toto je článek o modelu Mercedes Benz G-Class

Mercedes G63 AMG 6x6 - šílenec na šesti kolech

Jedná se o druhý nejdražší Mercedes, po SLS na elektrický pohon

Je to největší "géčko" určené pro extrémní provoz nejen na pozemních komunikacích. Vyrábí se v omezené míře - za cenu 410 000 €, tedy v přepočtu cca 12 milionů korun. Zrodilo se z drsné vojenské verze G320 CDI pro australskou armádu. Mercedes G63 AMG 6x6 byl představen koncem minulého roku na "Dubai International Motor Show 2013".

S...

Mercedes - třídy G je v pravém slova smyslu nezničitelný

Existuje tu už  35 let ...

a když se objevil ještě nikdo netušil, že v budoucnosti vznikne nějaká kategorie SUV.  Byla to právě třída G, která pomohla k vzestupu luxusních SUV, které nikdy neviděly skutečnou špínu a jsou spojeny s klientelou v obleku. Koncem jara 2012 prodělalo Géčko“ další lifting. Ve špičkovém provedení dnes nemá soupeře. Pokud se dá ještě mluvit o SUV! Je předpoklad, že takto ...


Články