Články


Mercedes-Benz SLS AMG GT: rychlejší a výkonnější

2012-06-27 Přečteno: 1 309x

Mercedes omladil svůj nejsportovnější vůz v nabídce - SLS AMG. Tento model se vyrábí ve verzích kupé a roadster. Mezi největší změny patří mírné zvýšení výkonu a zrychlení samočinné převodovky. Téměř nezměněn zůstal vnějšek a vnitřek.

Osmiválcový atmosférický 6,2litrový motor posílil o 20 koní, nyní nabídne 591 k při 6800 otáčkách. Točivý moment zůstal beze změny – 650 Nm. Nejvyšší rychlost je stejná jako dosud (317 km/h), o 0,1 vteřiny se snížil čas potřebný k atakování stokilometrové rychlosti (nyní 3,7 s).

U SLS AMG byla kritizována pomalejší převodovka. U verze s přídomkem GT, který je omlazením, by řazení mělo být rychlejší. Změny proběhly i na podvozku, tužší jsou pružiny. Nový je design litých kol (vpředu devatenáctipalcová, vzadu dvacetipalcová). Pozorný čtenář si všimne červených třmenů brzd, téměř neviditelné je mírné zatmavení předních i zadních světel.

Uvnitř auta je nové čalounění výplně dveří, na volantu je nově červená ryska, která udává neutrální polohu volantu. Prodejní ceny ani datum zahájení prodeje zatím Mercedes-Benz nesdělil.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz SLS

Toto je článek o modelu Mercedes Benz SLS

SLS AMG Roadster: Předsériová verze

Německý výrobce vydal fotografie předsériové verze supersportovního roadsteru SLS AMG, který bude mít světovou premiéru v září na frankfurtském autosalonu. Prodej by měl být zahájen krátce poté.

Vzhled nového SLS AMG Roadsteru vychází z modelu kupé. U verze s plátěnou střechou logicky chybí výklopné dveře, tzv. křídla. Pozitivní je, že hmotnost oproti kupé narostla o pouhé dva kilogramy (kupé 162...


Články