Články


Mercedes-Benz SLK R172 - 55 AMG: V8 422 koní

2011-10-10 Přečteno: 1 704x

Nejvýkonnější verze roadsteru SLK R172

Německý Mercedes se tři týdny před začátkem frankfurtského autosalonu pochlubil s nejvýkonnější verzí roadsteru SLK R172 s označením 55 AMG. O pohon se stará atmosférický osmiválec s výkonem 422 koní.

Mercedes udělal radost všem milovníkům poctivých atmosféricky plněných motorů. Pod kapotou nového SLK buší osmiválcové srdce, které se obejde bez kompresorů i turbodmychadel. Z 5,5 litru objemu dává tento hliníkový vidlicový V8 výkon 422 koní při 6800 otáčkách. Zadní pneumatiky musejí „ustát“ 540 Nm točivého momentu, který vrcholí při 5400 otáčkách. Motor se nechá vytočit až do 7200 otáček.

Samozřejmostí je sportovní zvuk, o který se stará sání a čtveřice laděných výfuků. Poněkud nesmyslnou ekologickou úlitbou je systém start-stop, který při stání samočinně vypíná motor.

Automatická sedmistupňová převodovka

Převodovka je automatická a má sedm stupňů; zrychlení na 100 km/h je otázkou 4,5 vteřiny, při 250 km/h zasáhne elektronický omezovač.

Kombinovaná spotřeba činí pouhých 8,5 litru, může za ni i speciální systém, který odpojuje polovinu válců - pokud zrovna řidič nepotřebuje akcelerovat a přepne se do příslušného módu. Připojení čtyř válců trvá pouhých 30 milisekund.

Prodej bude zahájen zkraje příštího roku, cena zatím nebyla oznámena. Světovou premiéru si nejrychlejší SLK odbyde v polovině září ve Frankfurtu.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz SLK

Toto je článek o modelu Mercedes Benz SLK R172

SLK R172

Mercedes Benz SLK R172 (2011 - 2015)

Třída SLK dospěla v roce 2011 do své třetí generace.

Mercedes-Benz třídy SLK je vždy designovým odrazem nejdražšího Mercedesu své doby. Proto, tak jako první generace  z  roku 1996 pracovala s prvky třídy CL,  pak druhé v roce 2004 vycházelo z desginových prvků supersportu SLR.  A proto není překvapením, že třetí SLK odkazuje na nejsportovnější z Mercedesů,...

SLK R171

Mercedes Benz SLK R171 200 1,8

Roadster inovované SLK třídy byl dodáván ve čtyřech variantách. Nejméně výkonný SLK 200 KOMPRESSOR je osazený ekonomickým čtyřválcem o obsahu 1800 ccm  - 120 kW = 163 koní a spotřebuje pouhých 8.7 litru na 100 km.

Na SLK R171 je toho hodně, co se vám bude právem líbit, a pokud nebudete vyloženě kousaví a strefovat se u základní verze s nejslabším motorem do nepřimě...

SLK 170

Mercedes-Benz SLK R170

Tady to začalo!

Mercedes Benz R170 SLK 200

S dvoulitrovým  motorem a výkonem100kW (136 koní), sice nejslabší ze všech  -  na počátku bez kompresoru. Ale výhodou motoru bez kompresoru je jednoduchost a dlouhá životnost.

A jak čas ukázal, je nakonec příznačná pro celou řadu motorů M111.

 První generace Mercedesu SLK v kanárkově žluté barvě

  se sériově vyráběla od červ...

SLK má předpoklady stát se klasikou

První generace Mercedesu SLK v kanárkově žluté barvě

  se sériově vyráběla od června roku 1996.  Pak následovala celá paleta barev. Od klasické a asi nejvíc rozšířené stříbrné metalízy, přes černou, červenou, modrou a mnoho dalších.

Ve skutečnosti první generace SLK (Sport - Leicht - Kurz / Sportovní - Lehké - Krátké) ještě nepatří mezi historické automobily, natož veterány. Ale  ve svém, tehdy...

Sportovní auta a nafta?

„Asi jako potápění v krytém bazénu.  Ekonomické, ale nezábavné...“ pravil skeptik.

Po dlouhou dobu bylo nemyslitelné používání vznětových  motorů ve sportovních autech. Ale stále více výrobců se dnes odvažuje porušit toto tabu -  a kupodivu s úspěchem.

Poprvé i Mercedes-Benz v sériovém roadsteru s označením SLK 250 CDI nabízí dieselovou variantu s 204 koňmi, zdvihovým objemem 2143 ccm a s kombin...

Nová generace kupé-roadsterů

Mercedes-Benz SLK R172

Automobilka Mercedes-Benz představila svoji novou chloubu, již v pořadí třetí generaci třídy SLK. Jak je již u automobilky zvykem z předešlých dvou generací, třída SLK vychází z nejdražšího Mercedesu, který  je momentálně v nabídce a u nové třetí generace tomu není jinak. Nové SLK vychází ze supersportu Mercedes-Benz SLS.

Design nové generace zaznamenal poměrně výrazné změ...


Články