Články


Mercedes-Benz SLK - 55 AMG: V8 422 koní

2011-10-10 Přečteno: 1 663x

Nejvýkonnější verze roadsteru SLK

Německý Mercedes se tři týdny před začátkem frankfurtského autosalonu pochlubil s nejvýkonnější verzí roadsteru SLK s označením 55 AMG. O pohon se stará atmosférický osmiválec s výkonem 422 koní.

Mercedes udělal radost všem milovníkům poctivých atmosféricky plněných motorů. Pod kapotou nového SLK buší osmiválcové srdce, které se obejde bez kompresorů i turbodmychadel. Z 5,5 litru objemu dává tento hliníkový vidlicový V8 výkon 422 koní při 6800 otáčkách. Zadní pneumatiky musejí „ustát“ 540 Nm točivého momentu, který vrcholí při 5400 otáčkách. Motor se nechá vytočit až do 7200 otáček.

Samozřejmostí je sportovní zvuk, o který se stará sání a čtveřice laděných výfuků. Poněkud nesmyslnou ekologickou úlitbou je systém start-stop, který při stání samočinně vypíná motor.

Automatická sedmistupňová převodovka

Převodovka je automatická a má sedm stupňů; zrychlení na 100 km/h je otázkou 4,5 vteřiny, při 250 km/h zasáhne elektronický omezovač.

Kombinovaná spotřeba činí pouhých 8,5 litru, může za ni i speciální systém, který odpojuje polovinu válců - pokud zrovna řidič nepotřebuje akcelerovat a přepne se do příslušného módu. Připojení čtyř válců trvá pouhých 30 milisekund.

Prodej bude zahájen zkraje příštího roku, cena zatím nebyla oznámena. Světovou premiéru si nejrychlejší SLK odbyde v polovině září ve Frankfurtu.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mercedes Benz SLK

Toto je článek o modelu Mercedes Benz SLK R172

SLK R170

Mercedes-Benz SLK R170

Tady to začalo!

Mercedes Benz R170 SLK 200

S dvoulitrovým  motorem a výkonem100kW (136 koní), sice nejslabší ze všech  -  na počátku bez kompresoru. Ale výhodou motoru bez kompresoru je jednoduchost a dlouhá životnost.

A jak čas ukázal, je nakonec příznačná pro celou řadu motorů M111.

 První generace Mercedesu SLK v kanárkově žluté barvě

  se sériově vyráběla od červ...

SLK má předpoklady stát se klasikou

První generace Mercedesu SLK v kanárkově žluté barvě

  se sériově vyráběla od června roku 1996.  Pak následovala celá paleta barev. Od klasické a asi nejvíc rozšířené stříbrné metalízy, přes černou, červenou, modrou a mnoho dalších.

Ve skutečnosti první generace SLK (Sport - Leicht - Kurz / Sportovní - Lehké - Krátké) ještě nepatří mezi historické automobily, natož veterány. Ale  ve svém, tehdy...

Sportovní auta a nafta?

„Asi jako potápění v krytém bazénu.  Ekonomické, ale nezábavné...“ pravil skeptik.

Po dlouhou dobu bylo nemyslitelné používání vznětových  motorů ve sportovních autech. Ale stále více výrobců se dnes odvažuje porušit toto tabu -  a kupodivu s úspěchem.

Poprvé i Mercedes-Benz v sériovém roadsteru s označením SLK 250 CDI nabízí dieselovou variantu s 204 koňmi, zdvihovým objemem 2143 ccm a s kombin...

Nová generace kupé-roadsterů

Mercedes-Benz SLK R172

Automobilka Mercedes-Benz představila svoji novou chloubu, již v pořadí třetí generaci třídy SLK. Jak je již u automobilky zvykem z předešlých dvou generací, třída SLK vychází z nejdražšího Mercedesu, který  je momentálně v nabídce a u nové třetí generace tomu není jinak. Nové SLK vychází ze supersportu Mercedes-Benz SLS.

Design nové generace zaznamenal poměrně výrazné změ...


Články